کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه فارس، آیت‌الله نوری همدانی از مراجع اعظام در همایش تبلیغ و محرم که صبح امروز در دانشگاه امام صادق برگزار شد، گفت: اولین اصل دین اسلام توحید است، اصل دوم نبوت است و اصل سوم معاد نام دارد و طبق آنچه که از روایات و احادیث وجود دارد ولایت مرتبط و در پیوند این اصول و تمام اصول اسلامی است.
آیت‌الله نوری همدانی در ادامه با بیان حدیثی از امام‌ علی(ع) گفت: اسلام بر چند موضوع بنا شده است: نماز، روزه، خمس و ولایت که طبق فرمایش امام(ع) ولایت افضل آنها است و بدون اعتقاد به ولایت خداوند هیچ عملی را نمی‌پذیرد.

وی ادامه داد: نظامی که مردم را دعوت به اسلام می‌کند نظام ولایی است و نظام مقابل نظام ولایی، نظام طاغوتی است. یعنی هر نظامی که منطبق با فرامین الهی باشد ولایی است و نظام‌های غیر هماهنگ با فرامین الهی طاغوتی هستند.

...

وی در ادامه با اشاره به فضائل اخلاقی امام(ره) گفت: حضرت امام(ره) قضا، حکومت، نماز جمعه و اعیاد اسلامی را به مردم کشور باز گرداند. هر آنچه که ظالمان از مردم ستانده بودند را به مردم کشور پس داد. من مطالعه 3 کتاب را پیشنهاد می‌کنم تا به عمق حرکت امام پی برده شود. 1- مجموعه 22 جلدی صحیفه نور که بیانات حضرت امام‌(ره) در آن گردآوری شده است. 2- مجموعه 50 جلد تبیان که در رابطه با انقلاب و موضوعات مرتبط با آن است و 3- وصیت‌نامه امام(ره) که حاصل تجارب وی در زمان آغاز نهضت تا زمان ارتحالش بود.
آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پس از رحلت حضرت امام(ره) خلف صالح و برحقش مقام معظم رهبری توانست در این مدت 20 سال این کشتی مهم را سکانداری کند که کار بسیار عظیمی را انجام داده است.
وی همچنین با اشاره به این موضوع که انقلاب بر 3 پایه اصلی اسلام، مردم و رهبر بنا شده است، گفت: لازم است این انقلاب را حفظ و نگهداری کنیم. باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به این مملکت آسیبی نرسد.
وی همچنین با اشاره به وقایع پس از انتخابات گفت: خطاب به کسانی که نقش مخالفین را ایفا می‌کنند می‌گویم که شما راه به جایی نخواهید برد چون انقلاب اسلامی ریشه در جان مردم دارد.
آیت‌الله نوری همدانی در پایان سخنان خود گفت: معتقد هستم این انقلاب واسطه قیام عاشورا و قیام حضرت مهدی(عج) است.

متن کامل

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()