کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

ظهر روز ١٧ آذر و در حالی که دانشجویان مشغول اقامه نماز در مسجد دانشگاه بودند، تعدادی از طرفداران موسوی با حضور در مقابل دانشکده فنی، تجمع خود را با شعارهایی نظیر " یاحسین میرحسین" آغاز کردند، این در حالی بود که دقایقی بعد دانشجویان نماز گزار با حرکت به سمت دانشکده فنی دانشگاه تهران، به دلیل غلبه جمعیتی موفق شدند تا سردر این دانشکده را در اختیار خود بگیرند. در مقابل جمعیت 700 نفری حامیان موسوی، تعداد دانشجویان انقلابی 1400 نفر تخمین زده شد.

دانشجویان انقلابی شعار می دادند: " موسوی بی حیا؛ دانشگاه ما نیا" ، " موسوی ریاکار، نقاب سبز را بردار" ، " مرگ بر منافق" ، " مرگ بر ضد ولایت فقیه"

در همین حال اقدامات دانشجویان طرفدار موسوی ازآن حکایت داشت که برگزاری یک تجمع آرام در دستور کار این دانشجویان نیست چنانکه گزارش ها حاکی از حمله این دانشجویان با اسپری گاز اشک آور به دانشجویان انقلابی بود. این در حالی است که دانشجویان طرفدار موسوی هیچ ابایی از حمله با گاز اشک آور به دانشجویان در انظار عمومی نداشته اند.

دانشجویان انقلابی و ولایی دانشگاه تهران که حامیان موسوی را در مقابل دانشکده فنی این دانشگاه در محاصره خود گرفته بودند، نیمی از این افراد را به داخل دانشکده هدایت کردند.

حامیان موسوی در این بین شعارهایی علیه بسیج سر دادند که با شعارهای "اگر بسیجی نبود، ناموست اینجا نبود " دانشجویان روبرو شدند.

غیر از نیمی از حامیان موسوی که به داخل دانشکده فنی هدایت شده‌ بوددن، باقی این افراد در مقابل دانشکده پراکنده شدند.

آن قسمت از حامیان موسوی که در داخل دانشکده فنی بودند به شکستن شیشه‌های این دانشکده و پرتاب بطری و سنگ به سمت دانشجویان انقلابی روی آوردند.

یکی از حامیان موسوی در خارج از دانشکده نیز به سمت دانشجویان گاز اشک آور پرتاب کرد.

حامیان موسوی با وجود اینکه خود به سمت دانشجویان گاز اشک‌آور پرتاب کرده بودند، شعارهای "وحشی برو گم‌ شو " را خطاب به دانشجویان انقلابی سر می‌دادند!

اقدامات تحریک کننده حامیان موسوی سبب شد تا در مقابل تجمع آرام دیروز دانشگاه تهران، درگیری هایی در روز 17 آذر میان دانشجویان این دانشگاه بوجود بیاید.

در همین حال، همزمان با تجمع دانشجویی در دانشگاه تهران، سه نفر که قصد داشتند بدون داشتن کارت دانشجویی وارد دانشگاه شوند با ممانعت مسئولین حراست این دانشگاه مواجه شدند. پس از اصرار این افراد، یکی از این سه نفر در حالی که قصد داشت چیزی از جیبش بیرون آورد کلت کمری از جیبش بیرون افتاد و بلافاصله با مشاهده این وضعیت متواری شد. از هویت این سه نفر اطلاعی در دست نیست. این سلاح کمری توسط ماموران ضبط شده است.

همچنین از دانشگاه تهران گزارش شد برخی از حامیان میرحسین موسوی نیز مجهز به شوکر بودند.

 

در همین حال رسانه های حامی موسوی نیز با در پیش گرفتن سیاست مظلوم نمایی سعی کردند اعتراض تعدادی از نیروهای انقلابی به موسوی در مقابل فرهنگستان علوم را بهانه ای قرار داده و به جمع آوری نیرو برای ایجاد اغتشاش در سطح شهر بپردازند.

حامیان موسوی در دانشگاه تهران پس از ضرب و شتم تصویربردار و خبرنگار واحد مرکزی خبر، دوربین صدا و سیما را دزدیدند.

این افراد همچنین تعداد دیگری از دانشجویان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

دانشجویان انقلابی مجروح شده به بیرون از دانشگاه و به درمانگاه برای معالجه منتقل شدند.

با این حال، دانشجویان انقلابی و ولایی با ذکر این نکته که حامیان موسوی به دنبال درگیری و بهره‌برداری از آن برای به التهاب کشاندن دانشگاه و کشور هستند، از درگیری با این افراد خودداری کردند.

 

مجید توکلی دانشجوی افراطی دانشگاه امیرکبیر،که روز 16 آذر در دانشگاه امیر کبیر با شجاعت خاصی در میان دوستان خود مشغول هتک حرمت و توهین به مقدس ترین ارکان نظام بود، در یک اقدام عجیب، با آرایش و لباس زنانه آماده فرار از دانشگاه شد.

او که همانند زنان محجبه، مانتو به تن کرده و مقنعه و چادر به سر داشت و حتی یک کیف زنانه را نیز برای محکم کاری به دوش انداخته بود، در رسیدن به هدف خود ناکام ماند و توسط مامورین امنیتی دستگیر شد.

مجید توکلی پیش از این نیز سابقه توهین به مسئولان نظام و حتی زندان را در کارنامه خود دارد. وی که متولد سال 1365 در شیراز است، در سال 83 و در رشته کشتیرانی وارد دانشگاه امیرکبیر شد اما به دلیل آنکه در چهار ترم پیاپی معدل درسی او زیر 10 بود، از این دانشگاه اخراج شد.

او پس از اخراج از دانشگاه و در جریان حضور احمدی نژاد در دانشگاه امیرکبیر هم، از دانشجویانی بود که نقش مهمی در پروژه اهانت به رئیس جمهور ایفا کرد.

وی همچنین به همراه دو دانشجوی دیگر به خاطر انتشار نشریات موهن علیه ائمه اطهار(ع) در دانشگاه امیر کبیر، مدت 15 ماه را در حبس بود. اما گویا 15 ماه زندان برای توکلی کافی نبود، چراکه وی در روز 17 بهمن ماه سال گذشته نیز در جریان ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم سالگرد بازرگان، همراه با سه دانشجوی دیگر دستگیر شد و 115 روز دیگر را در زندان گذراند.

گفتنی است توکلی از جمله سردسته های اهانت کنندگان به مقدسات در نشریات دانشجویی بود.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()