کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

موسوی با نقل حدیثی از امام صادق (ع) گفت: "از امام صادق (ع) پرسیدند آیا ممکن است یک مومن دزدی بکند؟ ایشان فرمودند ممکن است دزدی بکند و در آن موقع از خدا دور می‌شود و با توبه گناهش بخشوده می‌شود و چند گناه دیگر در این حدیث شمرده می‌شود. سوال می‌شود که آیا مومن ممکن است دروغ بگوید؟ می‌گوید «لا ولله لا ولله»، آیا ممکن است جلوی مرد ما با این کثرت و فراوانی چیز آشکاری که سند در مورد آن وجود دارد و غیر ممکن است از آن را تردید کند، انکار کنیم ؟"

این جملات مربوط به مناظره موسوی و کروبی بود.

اگر یادتان باشد احمدی نژاد در مناظره با کروبی یک نمودار به نام نمودار ضریب جینی نشان داد که میرحسین در مناظره بعدی آن را دروغ و غلط جلوه داد و نمودار باصطلاح درست را هم در معرض دید بینندگان قرار داد... اما واقعیت چه بود؟

به دو عکس زیر توجه کنید... احتمالا تفاوت دو نمودار را که دور آن با مستطیل قرمز خط کشیده شده است را به خوبی مشاهده می کنید.

(در صورت عدم نمایش تصاویر لطفا نظر بگذارید)


نمودار احمدی نژاد

 

نمودار اول

 

بله درست است نموداری که میرحسین نشان داده هرچند ظاهری شبیه به نمودار احمدی نژاد دارد ولی دقیقا همان نمودار نیست نقطه تفاوت این دو نمودار در سالهای آنهاست نموداری که احمدی نژاد نشان داده نمودار مربوط به متوسط ضریب جینی دولت های قبل و دولت نهم است. البته در این نمودار سال 87 بطور جداگانه و با رنگ قرمز رسم شده است. اما نموداری که میرحسین ادعا می کند که احمدی نژاد آن را نشان داده یک جعل بسیار ماهرانه از همان نمودار است چرا که شکل نمودار را حفظ کرده ولی اعداد مربوط به سال ها را عوض کرده یعنی به جای عبارات "سال 76 تا 79" ،‌"سال 80 تا 83" و "سال 84 تا 86" در نمودار جعلی خود به ترتیب عبارات "1384" ، "1385" و "1386" را قرار داده... خوب معلوم است که به این ترتیب نموداری که میرحسین نشان می دهد به هیچ وجه نه با نمودار احمدی نژاد و نه با ارقام واقعی تطابقی ندارد.

به ادامه مطلب توجه کنید...


و جالب اینکه بعد از آن با یک ظاهر حق به جانب به قول خودش بعد از بالا و پایین کردن ارقام نمودار واقعی را نمایش می دهد. البته نمودار دوم میرحسین هم اشتباه است چرا که او نمودار مربوط به سال های 83 تا 86 را عنوان نمودار 84 تا 87 نمایش می دهد که می تونید در شکل زیر مشاهده کنید

نمودار دوم

 

به مشروح جملات آقای میرحسین موسوی در هنگام نمایش این نمودارها توجه کنید:

"من دوتا گراف دیگه نشون میدم که یکی گرافی است که اینجا نشان داده شد و اون شکلی که ما دیدیم در جلوی مردم گفته شد درمورد منحنی جینی"

بعد توضیحاتی درمورد منحنی جینی می دهد و ادامه می دهد:

"یک گرافی هست، که در سال 84، 0.3996 [از] شاخص ما هست تا میرسه به 0.38 چیزی که نشون داده شده با این انحنا نشون داده شده [در حالیکه به نموداری که در دست دارد اشاره می کند]، ما این انحنا رو دادن دوستای کارشناس هم رقم ها رو مطابق آماری که وجود داره تعیین کردند و درست کردند و هم گراف ها رو براساس آمار بالا و پایین کردند. چیزی که بدست اومده واقعی هست این هست [نمودار دوم را نمایش می دهد]. شما مردم عزیز این دوتا رو با هم مقایسه کنید اصلا هیچ ارتباطی با هم داره این مساله یا نداره؟

ما چرا باید به مردم دروغ بگیم؟ چرا باید به مردم دروغ بگیم و باز چون به نام مذهب این دروغ گفته میشه یاز من یه روایت دیگه ای میگم.

من یه روایتی خوندم در سیره حضرت رسول (صلی الله علیه [و آله] و سلم) که می فرمایند که حکومت نباید به مردم ظلم بکنه، نباید به مردم دروغ بگه، نباید به وعده ای که داده وفا نکنه.

خوب ما یکی از مواردی که حکومت به اون طریق با مردم صحبت می کنه و امکان پذیر میکنه که پاسخگو در مقابل مردم باشه، به اون ترتیب هم در دنیای مدرن کمک میکنه که وضعیت کشور به سمت صلاح و پیشرفت بره همین مسئله آماره.

وقتی ما در همین مسئله اخلال بکنیم؛ در همین مسئله دگرگون بکنیم. گراف ها رو بالا و پایین ببریم و بعد بیایم در جلسه ای در جلوی مردم در شب انتخابات اینو جلوی مردم بگیریم و بخواهیم یک نتیجه ای برعلیه رقبای خودمون بگیریم واقعا در این کشور روی چی باید بایستد اون نقادی که میخواد براساس اون نقد بکنه اون مردمی که میخوان تصمیم بگیرند."

اما توجه کنید به جملات احمدی نژاد در مورد همین نمودارها در شب مناظره با کروبی

بعد از توضیح درمورد ضریب جبنی میگوید:

"نگاه میکنید اینجا بدترین وضعش سال 60 تا 63 هست و بهترین وضعش یعنی 0.38 برای اولین بار در تاریخ اقتصاد ایران [در سال 87] اتفاق افتاده"

و سپس دلایل کاهش ضریب جینی رو توضیح میده.

نتیجه گیری: میرحسین نمودار احمدی نژاد رو جعل کرد و از اون نتیجه گرفت که احمدی نژاد دروغ می گوید و به رئیس جمهور تهمت زد. بعد نمودار واقعی رو یک سال جابجا کرد و به دروغ به عنوان نمودار حقیقی نمایش داد. یعنی مردم رو فریب داد. و با البته خودش همان حرفی رو زد که الان من می خواهم خطاب به خودش بگویم:

"ما چرا باید به مردم دروغ بگیم؟" جالب اینجاست که از معصومین (ع) هم روایاتی در مذمت دروغ نقل میکنه!!!

"گراف ها رو بالا و پایین ببریم و بعد بیایم در جلسه ای در جلوی مردم در شب انتخابات اینو جلوی مردم بگیریم و بخواهیم یک نتیجه ای برعلیه رقبای خودمون بگیریم"

نکته جالب این حرف میرحسین اینه که در انتهای اون میگه که نمودارها رو دستکاری کنیم تا از اونها "علیه رقبا" نتیجه بگیریم. و این جمله دقیقا به خودش برمیگرده چرا که احمدی نژاد از نمودارها برای اثبات خودش استفاده کرد نه نفی رقبا. ضمن اینکه احمدی نژاد اصلا نمودار غلطی ارائه نداد. درحالیکه این میرحسین بود که در یک شعبده بازی ماهرانه نمودارها را بالا و پایین کرد و از اون علیه رقیب خودش استفاده کرد... جالبه! نه؟

 

به نقل از پرونده های سبز

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()