کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

حتما این جمله یا بهتر بگم شعار معروف رو شنیده اید که "زنده باد مخالف من!"

این شعار فوق العاده لوکس و مشتری جمع کن اصلاحاتی هاست که معنای اون هم کاملا واضحه "مخالفان و منتقدان هرچه دوست دارند بگویند.. اصلا انسان باید گوش شنیدن نقد دیگران را داشته باشد... همه در اظهارنظر آزادند حتی اگر مخالف ما باشند"

نکته: از نظر تئوری من با اصل این قضیه مخالف نیستم... اما به وجود چارچوب های لازم در این مورد معتقدم. که این بحث مفصلی است که بماند...

این شعار جذاب و دلفریب و قشنگ ظاهرا که هیچ ایرادی نداره (ما هم اینجا کاری با ایراداش نداریم) اما مسئله جالب اینه که دقیقا همان کسانی که این شعار را می دادند خودشان واضح ترین ناقضین آن بودند. البته چون خودشان مبدع این شعار بودند هر وقت کسی به آنها ایراد می گرفت می گفتند که "اِ اِ اِ... تو می خوای آزادی بیان رو از ما بگیری و ..." اما وقتی خودشان آن را نقض می کردند کسی نمی توانست حرفی به آنها بزند که "بابا ما خودمون طرفدار آزادی بیان هستیم.. تو داری از ما ایراد می گیری... هه هه هه... هه هه هه..."

نکته بی ربط: دیدید آمریکا که خودش شعار مبارزه با تروریست داده، بزرگترین حامی تروریسته!!! تازه رئیس جمهورش هم جایزه صلح میگیره!!! البته واقعا اگه قرار بود اوباما جایزه نوبل رو بگیره، همون بهتر که جایزه رو میدادن به کروبی (لااقل کروبی شجاع هست!)

ادامه مطلب رو بخونید...


بعد از اولین دادگاه متهمان اغتشاشات اخیر، میرحسین یک بیانیه بلندبالا داد که "آره... اینایی که دارن اعتراف میکنن همگی شکنجه شدند و دارن چرت و پرت میگن..." (البته احتمالا وسایل شکنجه رو هم بصورت توهمی کشف کرده بودند!) درسته همین آقایی که شعار آزادی بیان میداد تا دو نفر توی دادگاه گفتند که بابا تقلبی نبوده (و البته استدلال هایی هم ارائه دادند) فورا خونش به جوش آمد که "شما غلط میکنید علیه من حرف میزنید... حالا که اینطوره منم بیانیه میدم که این اعترافات شرعی و قانونی نیست... چون با مواضع قبلی شما مغایرت داره..." (البته باید به این نکته اشاره کنم که اعتراف یعنی همین که آدم حرفی بزنه با مواضع قبلی اش مغایرت داره دیگه!!! پس اونوقت با  استدلال میرحسین چه جور اعترافی شرعی میشه؟ والله اعلم!!!) خلاصه از این حرفا زد... عجب جالبه که هرکی ضد ایشون حرف زده غلط کرده که حرف زده!!! (توجه کنید که میرحسین اگر راست میگفت میتونست به همه حرفهای مطرح شده توی دادگاه پاسخ بده نه اینکه بزنه توی دهن گوینده!!! البته با فرض اینکه شعار آزادی بیانش رو قبول داشته باشه!!!)

یادتون هست که سر بحث خانم رهنورد، آقای موسوی چه قشقرقی راه انداخت که تو عکس زن منو گرفتی اینور و اونور می کنی، هی میگی بگم بگم؟ سوال: مگه نه اینکه مخالفان شما آزادند هرچی میخوان بگن، بفرما حالا جواب بده خانمت مدارج استادی رو چطور طی کرده؟... اما آنچه اتفاق افتاد یک فرافکنی و جوسازی شگفت انگیز بود... یک شعبده بزرگ... جوابی که داده شد این بود: ادب مرد به ز دولت اوست!!! (من که هرچقدر این جمله رو بالا و پایین کردم نفهمیدم که کجای این جمله توضیح داده شده که چرا خانم رهنورد یک شبه دانشیار شدند!!!)

همچین یک خرده بیایم اینورتر، سر قضیه نامه بلند بالای کروبی در مورد تجاوز و این حرف ها... یادتون که هست... همون که تهش معلوم شد که میرحسین برای آدم زنده ختم گرفته (راست میگن کروبی شجاعه، افشاگری از این بالاتر).... تعدادی از ائمه جمعه (اگر میرحسین این بیانیه رو می نوشت احتمالا میگفت بسیاری از ائمه جمعه... دیدید کاربرد کلماتی مثل مردم ، بسیاری از مردم و امام (ره) توی بیانیه های میرحسین چقدر بالاست!!!)... آره میگفتم تعدادی از ائمه جمعه به این حرکت مبتکرانه و شجاعانه و ظلم ستیزانه اعتراض کردند... جواب آقای کروبی چی بود؟ یک کم فکر کنید... شعاره که یادتون نرفته "زنده باد مخالف من".. احتمالا فکر میکنید کروبی گفت که "بله هرکسی نظری داره و خوب آقایان ائمه جمعه هم نظرشون این بوده که نامه نباید منتشر میشده" و الی آخر... اما نه اشتباه حدس زدید... میدونید کروبی چی گفت؟ گفت که "به من میگید که اشتباه کردم... حالا که اینطوره منم درمورد شما افشاگری میکنم" و بعد از اون چقدر هم بعضی روزنامه ها و سایت ها با آب و تاب افشاگری های آقای شیخ را درمورد ائمه جمعه نوشتند... (کاری نداریم که کروبی راست گفت یا نه، مسئله اینه که این نوع رفتار با شعار پرمایه اصلاحات مغایرت اساسی داره!)

نکته: خاطره ای از همین افشاگری کروبی... کروبی درمورد سید احمد خاتمی امام جمعه موقت تهران افشا کرده بود که "جنابعالی یک زمان شاگرد شیخ منتظری بودید... شیخ منتظری هم که یادت هست... همون که امام طردش کرد..." حالا جالب اینکه چند روز از همین افشاگری بزرگ نگذشته بود که خودش یک نامه فدایت شوم برای آیت الله منتظری نوشت!!! جالبه نه، با این حرکت، کروبی خودش رو هم افشا کرد!

بله جواب مخالف را همینطور باید داد کاملا دندان شکن... "اصلا مخالف چه حقی داره صحبت کنه!!!" سران اصلاحات التزام عملی خود را به جمله اخیر بخوبی نشان دادند...

تذکر: تمام نقل قول های عنوان شده، نقل به مضمون بودند.

پیش بینی: دیدید وقتی اصلاحاتی ها حرفی رو علیه خودشون می شنوند به جای اینکه جواب بدن یا اینکه به شعار معروف آزادی بیانشون عمل کنند، با کوبیدن منتقد یا مخالف سعی در جوسازی و فرافکنی دارند... و خیلی جالب اینکه در پاسخ میگن خوب مگه چیه؟ فلانی که بدتر بود... این کارو کرد اون کارو کرد... به نظر شما اینکه ما گناه خودمون رو با اشتباه دیگران توجیه کنیم منطقیه؟... اما من پیش بینی میکنم که اگر دوستان سبز به این مطلب سری بزنند توی نظرات بنویسند که "احمدی نژاد که بدتره..." و همچین اظهارنظری دقیقا به معنی تایید حرف بنده است (چه از خود متشکر!)... البته با این پیش بینی، این دوستان احتمالا همچین نظری روی این پست نمی گذارند!!!

والسلام

 

به نقل از پرونده های سبز

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()