کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

این مطلب را به نقل از رجانیوز قرار می دهم. این مقاله سعی دارد با بیان تخلفات متعدد انجام شده توسط برخی خواص و با نسبت دادن آن به افراد عامه، البته بصورت فرضی، و تعیین حداقل مجازات فرضی برای تخلف صورت گرفته، عدم اعمال مجازات بر خواص را زیر سوال ببرد. گزیده ای از این مقاله به شرح زیر است:

"طبق بند 14 اصل سوم قانون اساسی:

جمهوری اسلامی ایران موظف است برای نیل به اهداف ذکر شده در اصل دوم قانون اساسی نسبت به تامین حقوق همه جانبه‌ی افراد از زن و مرد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه برای همه و تساوی عموم در برابر قانون اقدام کند.

فرض مسئله:

بنده یک فرد ایرانی هستم با یک شغل عادی (معلم، راننده، کشاورز، نانوا،...) که دارای رانت و یا آشنایانی در مراکز قدرت کشور نیستم.

پرسش یکم:

چنان چه در جدول زیر شرایط موجود در ستون ((شرایطِِ من)) را احراز کنم، حداقل مجازات و یا کمترین واکنشی که قوه‌ی قضاییه (فرضاً از طریق مدعی العموم) در قبال بنده خواهد داشت چه خواهد بود؟ لطفا مسئولان محترم قوه‌ی قضاییه این مجازات ِ حداقلی را در برگه ای که در ستون ((مجازات ِ من)) قرار دارد وارد فرمایند.

پرسش دوم:

چنان چه دقیقاً همین جرم مرا دیگرانی که نام آن ها در جدول زیر آمده است مرتکب شده و شرایط موجود در ستون ((شرایطِِ دیگران)) را احراز کرده باشند، حداکثر مجازات و یا کمترین واکنشی که قوه‌ی قضاییه تا کنون در قبال ایشان داشته چه بوده است؟ لطفا این مجازات ِ حداکثری را نیز در برگه ای که در ستون ((شرایطِِ ِ دیگران)) قرار دارد وارد فرمایند.

درخواست:

چنان چه نتیجه ی به دست آمده در هر دو برگه از یک ردیف کاملا مشابه بود و ((اقدام قوه‌ی قضاییه نسبت به من)) با ((اقدام قوه‌ی قضاییه نسبت به دیگران))کاملاً برابر و یکسان بود آن گاه در هر یک از ردیف های آخرین ستون (آیا مجازات ها برابر است) واژه‌ی آری و در غیر این صورت واژه‌ی خیر را تعیین فرمایند.

اگر نهایتاً تمام پاسخ های آری بود آن گاه نگارنده خواهد پذیرفت که عموم در برابر قانون یکسان‌اند و امنیت قضایی عادلانه برقراراست. (توجه فرمایید بنا را بر این گذارده ایم که که چنان چه حداکثر مجازات دیگران با حداقل مجازات من برابر شود آن گاه بپذیریم که عموم در برابر قانون یکسان اند!)"

جدول کامل در ادامه مطلب

 


اگرچه جدول کمی طولانی است اما خواندن آن وقت زیادی نمی گیرد ضمنا توصیه می کنم آنرا با دقت بخوانید:

 

منبع و متن کامل: اصل 3 قانون اساسی و ترازوی 2 کفه‌ی عدالت

 

ته دیگ: ماشاالله بابا ای ول داره... این همه خلاف اون هم تو روز روشن... دست هرچی خلافکار گردن کلفته از پشت بستید... عجب دل و جراتی دارید... البته حیف که به محض زندانی شدن به این نتیجه می رسید که اشتباه کردید یا بهتر بگم به چیز خوردن می افتید... به خصوص که چیز چیز هم جزو شماست... بله بار کج به منزل نمی رسه... از اتهام و شبهه پراکنی (قبل از انتخابات) شروع کردید، بعد رای مردم رو زیر پا گذاشتید و با توهم و قانون شکنی مسیرتون رو ادامه دادید، آخر هم به دروغ پردازی و شایعه پراکنی روی آوردید... از کروبی بعید نبود توی دام بیافته و این کارهای احمقانه رو انجام بده اما میرحسین تو دیگه چرا؟... تو که میگفتی من اصولگرای اصلاح طلبم چرا یک مو هم از اصول گرایی توی تنت باقی نموند؟ یعنی طعم اصلاحات اینقدر شیرین و فریبنده بود که در عرض سه ماه شماری از مهمترین مواضعت رو تغییر دادی؟ یادته اسفند پارسال آمریکا و انگلیس رو آدم حساب نمیکردی (شاید هم اینجور وانمود میکردی)، چی شد که یهو مقابل احمدی نژاد، دلخوشی چند قدرت رو به حفظ منافع انسانی و اسلامی نظام ترجیح دادی؟ دیروز نخست وزیر جنگ بودی امروز نخست وزیر جنگل شده ای... نخست وزیر جنگل سبز سبز!

 

به نقل از پرونده های سبز

نوشته شده در تاريخ جمعه ۱٠ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()