کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

٨ مرداد ١٣٧٨- متن کامل خطبه‏هاى نماز جمعه‏ى تهران به امامت مقام معظم رهبرى‏

در بیستمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه تهران، صدها هزار تن از مردم مؤمن و انقلابى تهران امروز با اجتماع در دانشگاه تهران و خیابانهاى اطراف آن نماز جمعه را به امامت حضرت آیت‏اللَّه خامنه‏اى رهبر معظم انقلاب اسلامى و امام جمعه تهران اقامه کردند.

امام جمعه تهران از حضور قدرتمندانه، پرشکوه و پرصلابت ملت ایران در صحنه به عنوان مشت محکمى بر دهان توطئه‏گران یاد کردند و فرمودند: دستگاههاى مسؤول انصافاً کار خود را خوب انجام دادند اما اگر این قضایا به درستى شناخته نشود و مردم با هوشمندى و روشنى تصمیم خود را براى آینده نگیرند، احتمال وقوع توطئه و فتنه‏اى جدید وجود دارد.

۴ مرداد ١٣٧٨- بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار جمعى از دانشجویان مجروح در کوى دانشگاه‏

عده‏اى از دانشجویان مجروح حادثه کوى دانشگاه تهران شب گذشته در فضایى آکنده از مهر و محبت، با حضرت آیت‏الله خامنه‏اى رهبر معظم انقلاب اسلامى دیدار کردند.

مقام معظم رهبرى در این دیدار صمیمى ضمن دلجویى از دانشجویان، آنان را مورد تفقد قرار دادند و دانشجویان نیز در فضایى همراه با معنویت و عشق و ارادت به مقام ولایت، مطالبى بیان کردند.

دانشجویان همچنین نماز جماعت مغرب و عشا را به امامت حضرت آیت‏الله خامنه‏اى اقامه کردند.

٢١ تیر ١٣٧٨- بیانات در دیدار دانشجویان و اقشار مختلف مردم‏ در پی حادثه کوی دانشگاه تهران

حضرت آیت‌الله خامنه‌اى رهبر معظم انقلاب اسلامى روز دوشنبه در دیدار اقشار مختلف مردم با ایشان، از حوادث اخیر کوى دانشگاه تهران به عنوان حادثه‌اى غیرقابل قبول در جمهورى اسلامى یاد کردند و فرمودند: این حادثه تلخ قلب مرا جریحه‌دار کرد.

مقام معظم رهبرى تصریح کردند: حرفهاى گفتنى زیاد است اما مطلبى که از نظر من مهمتر از همه است و ذهن مرا مشغول کرده است حمله به خوابگاه جوانان و دانشجویان است. حمله به منزل، مأوا و مسکن یک جمعى بخصوص در شب و یا در هنگام نماز جماعت به هیچ وجه در نظام اسلامى قابل قبول نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامى فرمودند: جوانان این کشور چه دانشجویان و چه غیر دانشجویان فرزندان من هستند و براى من هر چیزى که براى این مجموعه‌ها مایه‌ى اضطراب، ناراحتى و اشتباه در فهم باشد، بسیار سخت و سنگین است.

حضرت آیت‌‌الله خامنه‌اى با تأکید بر این که در نظام جمهورى اسلامى هر کس که تخلف کند باید با او برخورد شود، اظهار داشتند: هر کسى بوده فرقى نمى‌کند چه در لباس نیروى انتظامى و چه در غیر آن. کسانى که در نظام جمهورى اسلامى تخلف مى‌کنند باید با برخورد شود اما برخورد با کسى که تخلفى نکرده است، کسى که در خانه خود در حال استراحت است آن هم در محیط جوان دانشجویى کار بسیار خطا و ناروایى است.

مقام معظم رهبرى فرمودند: این که صد یا دویست نفر از کوى دانشگاه خارج شدند و حرفهایى زدند، این بهانه و مجوزى نمى‌شود که افرادى در هر لباس و با هر نامى وارد آن محیط شوند و کارهاى ناروایى انجام دهند. بخصوص وقتى که نام مقدس نیروى انتظامى در میان مى‌آید، قضیه سخت‌تر مى‌شود عملى که موجب بدنامى نیروى انتظامى مى‌شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامى در ادامه سخنان خود خاطر نشان کردند: شما مى‌دانید که نیروى انتظامى در اطراف کشور در مرزها، جاده‌ها و در برخورد با اشرار چه جانفشانیهایى مى‌کنند و چه زحمتهایى مى‌کشند و بسیارى از آنها براى حفظ امنیت ما جان خود را از دست داده‌اند، عملى انجام شود که چهره این خدمتگزاران در نظر برخى تیره گردد، ایا این انصاف است ؟ حضرت آیت‌الله خامنه‌اى فرمودند: ایا این درست است که بعضى با آوردن نام یا حسین(ع) و یا زهرا(س) وارد اتاق دانشجوى بسیجى و جانباز شوند و او را از خواب بیدار کنند و آنگونه حوادثى به وجود آورند ؟ نام مقدس امام حسین (ع) و فاطمه زهرا (س) قلب را مى‌فشارد، این همه جوان مؤمن عاشق امام حسین و فاطمه زهرا (س) در همه جاى کشور در خدمت اسلام و در خدمت کشور هستند و در طول دوران دفاع مقدس و در هر خطرى که این کشور را تهدید کند، اینها سینه سپر مى‌کنند و وارد مى‌شوند و بعد کسانى با استفاده از این نامها این جور حوادثى را به وجود بیاورند که حقیقتا براى من خیلى تلخ بود، البته من تأکید کرده‌ام که در این زمینه تحقیق شود.

مقام معظم رهبرى در ادامه سخنانشان مطالبى را خطاب به مردم، دانشجویان، جوانان و سران جناحها و گروههاى سیاسى و نیز مطالبى را درباره توطئه دشمنان ایراد کردند.

نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()