کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

"تعدادی از آقایان سبزپوش طرفدار موسوی که با کف و سوت قصد اخلال در راهپیمایی عظیم مردم را داشتند، در دست‌های خود بطری‌های آ‌ب آشامیدنی نیز حمل و در مواردی آشکار روزه خواری می کردند. احیاناً اینان فراموش کرده‌ بودند که حداقل برای ظاهرسازی، روزه خواری خود را پنهان کنند." (خبرگزاری فارس)

روز قدس امسال دچار حساسیت هایی شده بود که عامل آن نابخردی سبزها در جهت به هم ریختن راهپیمایی بزرگ این روز بود که البته موفق هم نشدند. هرچند رسانه های همسو با این جریان خیلی روی این قضیه تمرکز کرده بودند اما این قضیه در مقابل حرکت امروز ملت بسیار کم اهمیت بود. تعجبی ندارد که مثلا cnn از بین آن همه شعار فقط چند شعار سبزها راشنیده باشد.

اگرچه سبزها به حضور هزاران نفر در تجمعاتشان می نازیدند اما قریب به اتفاق جمعیت میلیونی امروز همان هایی بودند که با حضورشان گفتند که هنوز هم به نظام اسلامی وفا دارند و حرکت های احمقانه جنبش سبز را برنمی تابند (وگرنه یا نمی آمدند یا اینکه سبز می بستند)

در واقع آن هایی که می خواستند که از حضور مردم برای منافع خود استفاده کنند نتوانستند در خوش خدمتی به اربابان اسرائیلی خود به توفیقی دست یابند. و دلیل آن هم مشخصا عدم پشتوانه مردمی آنها بود.

همچنین مراجعه کنید به: رسایی: مردم ایران جواب دندان‌شکنی به دوستان اسرائیل دادند

نکته: هاشمی هم به موقع موضع خود را مشخص کرد. احتمالا هاشمی به خوبی می دانست که سبزها در این راهپیمایی هیچ دستاوردی نخواهند داشت.

نکته ای دیگر: دوستانی که عقیده داشتند که روز قدس می تواند محکی برای میزان حمایت مردم از موسوی باشد تا اینکه برای دستگیری موسوی تصمیم گرفته شود، جواب سوال خود را دریافت کردند.

خبرگزاری فارس واکنش مردم به حضور موسوی، کروبی و خاتمی و بطری‌های آب آشامیدنی را به خوبی بیان کرده است. که بخشی از آن را در اینجا می آورم:

"راهپیمایان هنگام دیدن خودروی حامل موسوی با سر دادن «شعارهای مرگ بر منافق» و «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و شعار مرگ بر ... اعتراض خود را نسبت به عملکرد وی در حوادث اخیر پس از انتخابات نشان داده و مانع از حضور وی در صفوف بهم فشرده خود شدند."

"محمد خاتمی نیز که قصد داشت در حوالی دانشگاه تهران با پائین‌آمدن از خودروی خود به جمع راهپیمایان بپیوندند، پس از پایین آمدن از خودرو با خشم مردم شرکت‌کننده در این راهپیمایی روبه شد که شعارهای "مرگ بر ضد ولایت فقیه "، "مرگ بر منافق "، "منافق برو بیرون " و مرگ بر ... را روانه وی می‌کردند."

"کروبی نیز که سعی داشت از حوالی ساختمان متعلق به روزنامه اعتماد ملی واقع در خیابان کریم‌خان زند به راهپیمایان بپیوندد با شعارهایی از جنس همان شعارهای مردم در واکنش به خاتمی و موسوی (مرگ بر منافق و مرگ بر ضدولایت فقیه و مرگ بر ...) مواجه و در اثر اعتراض مردم مجبور به ترک صحنه شد."

"اعتراض‌های صریح و سریع مردم به خاتمی، کروبی و موسوی که در پاسخ به اظهارات اخیر این افراد مبنی بر استفاده ابزاری از روز قدس به منظور پیگیری مطالبات سیاسی جریان متبوعشان صورت می‌گرفت، موجب شد که جملگی صحنه را ترک کرده و عطای حضور را به لقای حفظ تتمه آبرو ببخشند. "

"جمعی از طرفداران موسوی صورت خود را با پارچه‌های سبز پوشانده و با کف و سوت و هو کردن در حال پیمودن مسیر خیابان انقلاب و در پاره‌ای از اوقات درگیری با راهپیمایان و نیروی انتظامی بودند که سرانجام سیل خروشان شرکت‌کنندگان در این راهپیمایی با حلقه زدن دور این افراد و سر دادن شعارهای "مرگ بر منافق "، "مرگ بر جیره‌خوار " و ... آنها را مشایعت کرده و در نهایت در چهارراه کالج، خیابان قدس، خیابان فلسطین و سایر خیابان‌های منتهی به خیابان انقلاب و خیابان آزادی آنان را به بیرون از مسیرهای راهپیمایی هدایت کردند.
این افراد که در طول این مسیر با شعارهای تحریک‌آمیز و با استفاده از چوب پرچم قصد درگیری با مردم و اخلال در روند راهپیمایی داشتند، با تیزبینی مردم و بدون درگیری به بیرون از مسیر راهپیمایی هدایت و در نهایت متفرق شدند."

بله عزیزان باید گفت که اگرچه جریان اصلاحات طرفداران زیادی در داخل داشت اما وقایع اخیر موجب ریزش بسیاری از حامیان این جریان شد اگرچه هنوز هم طرفداران متعصب این جریان به دامن زدن به شایعات مشغول اند و هنوز هم عناصر مخالف نظام از این جریان حمایت می کنند.

ته دیگ: چند روز پیش با یکی از دوستانی که در انتخابات طرفدار موسوی بود صحبت می کردم. می گفت اولین چیزی که بسیار باعث تعجب من شد این بود که میرحسین همان شب انتخابات اعلام پیروزی کرد و ...

یا حق

 

به نقل از پرونده های سبز

نوشته شده در تاريخ جمعه ٢٧ شهریور ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()