کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

هجدهم خرداد 88

گردهمایی میلیونی احمدی نژادی‌ها در تهران
ستاد موسوی: بهانه را از اغتشاشگران بگیرید تا نزد ملت آشکار شوند

گردهمایی تاریخی هواداران احمدی‌نژاد در مصلی

شاید بعد از مناظره احمدی نژاد و موسوی، 18 خرداد 88 متفاوت ترین روز برای حامیان محمود احمدی نژاد بود چرا که جمعیت حاضر در مصلی بزرگ تهران عملا 4 روز قبل از برگزاری انتخابات پاسخ تمامی دروغ ها و تهمت های 4 ساله مخالفان دولت نهم را دادند.

حجم جمعیت در مصلی بگونه ای بود که احمدی نژاد حتی نتوانست خود را به جایگاه سخنرانی برساند اما با این حال هنرمندان و مداحان حامی وی از جمله فرج ا... سلحشور، مسعود ده نمکی، حسین رضازاده، فرزاد جمشیدی، منصور ارضی، سعید حدادیان، محمود کریمی، مادر شهید صیاد شیرازی و ... پشت جایگاه سخنرانی قرار گرفتند و از مواضع دولت نهم حمایت کردند و جمعیت نیز یکصدا فریاد «احمدی بیایی، نیایی، رئیس‌جمهور مایی» و «موسوی دورغگو» را سر دادند.


زنجیره‌ی انسانی هواداران موسوی درخیابان ولی‌عصر(عج)

در حالی که جمعیت میلیونی حامیان احمدی نژاد در مصلی تهران گرد هم آمده بودند، چند صد متر آن طرف تر، حامیان میرحسین موسوی نیز در خیابان ولی عصر تهران حاضر شده بودند و با تشکیل زنجیره انسانی خویش حمایتشان از موسوی را اعلام کردند و هم چنین شعارهایی علیه دولت نهم و رییس جمهور سر دادند.

روایتی از اقدامات کروبی در بنیاد شهید

همسر شهید مرتضی پالیزوانی در گفتگو با خبرگزاری فارس به تشریح دوران ریاست مهدی کروبی بر سازمان بنیاد شهید انقلاب اسلامی پرداخت و ضمن انتقاد از عملکرد رییس وقت بنیاد گفت: «مردم از ریخت و پاش‌هایی در آن دوران چیزی نمی‌دانند؛ از پول‌ها، باج‌دادن‌ها و اسراف‌ها، ولی من خودم چند ماه با این جریان کار کردم می‌دیدم که چه پول‌هایی و به چه صورت خرج می‌شد.»

وی با اشاره به اینکه آقای کروبی برای مدتی همسر من و برادرانش را در ساختمانی زندانی کرده بود، در خصوص علت این امر گفت: «این موضوع برمی‌گردد به سال 58. همسرم تعریف می‌کرد که یک روز به اتفاق دیگر برادران و خانم ایشان به محلی می رفتیم. در میانه راه فردی به خانم برادر ایشان توهینی کرده بود که به همین دلیل با من گلاویز شدند. در همین گیر و دار بود که آقای کروبی از آنجا رد می‌شد و با دیدن صحنه جلو آمد و دستور داد تا ما را گرفته و ببرند.»

وی گفت: «همسرم اظهار داشت ما هرچه اعتراض کردیم فایده‌ای نداشت و آنها ما را به ساختمانی در چیذر که متعلق به بنیاد بود برده و 4 روز آنجا نگه داشتند.»

همسر شهید پالیزوانی تصریح کرد: «آقای کروبی آدم خاصی هستند و من بعد از شهادت همسرم به عنوان خانواده شهید این مسائل را کاملا درک کردم؛ اگر از کسی خوشش می‌آمد کاملا از او در زمینه‌های مالی و غیره حمایت می‌کرد!»

وی با اظهار تاسف از رواج بحث ازدواج‌همسران شهدا گفت: «به عده‌ای از همسران شهید، فرمی می‌دادند و از آنها می‌خواستند ویژگی‌ها و نوع همسران درخواستی خود را بنویسند. برخی از نزدیکان شهدا از این کار خیلی عصبانی شدند و به اطرافیان کروبی گفتند مگر اینجا املاک خرید و فروش می‌کنید؟ بعدها این ستاد که به ستاد ازدواج همسران شهدا معروف بود، جمع شد. اکثر در خانواده‌های شهدا نسبت به عملکرد آقای کروبی در گذشته نظر بسیار منفی دارند. در زمان آقای کروبی هیچ ضوابطی در پرداخت و رسیدگی به امور خانواده شهدا نبود.»

سازماندهی اراذل و اوباش برای ایجاد اغتشاش

جوان نوشت: کمیته موسوم به ایکس که کلیه فعالیت‌های ستاد موسوی را طراحی و عملیاتی می‌کند تصمیم به سازماندهی اراذل و اوباش تهران جهت ایجاد آشوب و اغتشاش در روزهای پایانی تبلیغات را دارند.

پاسخ سردار قاسمی به ادعاهای موسوی

سردار سعید قاسمی از فرماندهان دوران دفاع مقدس و از اعضای قوای محمد رسول‌ا... برای اعزام به لبنان، در پاسخ به ادعاهای میرحسین موسوی ، جهت تنویر افکار عمومی نسبت به واقعیت و ثبت در تاریخ، نامه‌ای منتشر کرد. در قسمتی از این نامه آمده است: «نخست وزیر دوران دفاع مقدس بخوبی می دانند که اعزام نیرو به لبنان و بعد تأسیس حزب ا... لبنان بدست همان نیروها، خود به مثابه مفتاح صدور انقلاب و تشکیل هسته های مقاومت حزب الله در سرتاسر جهان که از آرمان های بلند حضرت امام(ره) تلقی می گردد. امری که اگر با همان جدیت در دولت ایشان و بعد دولت های پس از ایشان مورد اهتمام قرار می گرفت قطعا "امروز، به جای یک حزب الله و یک سید حسن نصرالله دهها نمونه دیگر نیز می داشتیم نه اینکه امروزه همین سیاست موفق را نیز زیر سؤال ببریم.»

ستاد موسوی: بهانه را از اغتشاشگران بگیرید تا نزد ملت آشکار شوند!

ستاد میرحسین موسوی با صدور اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «اکنون که شور و نشاط حضور مردم برای تعیین سرنوشت خود سراسر ایران عزیز را فراگرفته و امید به برتری صداقت آشکار شده است، بر اساس اخبار دریافتی عده‌ای قلیل از ناآگاهان در صدد ایجاد اغتشاش و آشوب برآمده‌اند.

فرصت را غنیمت شمرده و همه مردم شریف کشور را به حضور پیوسته، همه‌جانبه، آگاهانه و قانونمند دعوت نموده و از کلیه حامیان می‌خواهیم از حضور و تجمع در نزدیکی ستادها یا محل تجمع حامیان کاندیدای رقیب به طور جدی خودداری نمایند تا بهانه از بهانه‌جویان گرفته شده و چهره‌ی آشوبگرانی که به تعبیر رهبر معظم انقلاب یا خائنند یا غافل، در فضای غبارآلود مبهم نماند و در پیشگاه ملت آشکار شود.»

رضایی: نفر دوم هستم

محسن رضایی در همایشی با عنوان "موج بی‌قرار" که در ورزشگاه شهدای هفتم تیر برگزار شد، اظهار کرد:  «برخی به افراد خود در ستادهای‌شان گفته‌اند که بروید و اعلام کنید که فلانی برنامه دارد اما رای ندارد اما من باید بگویم که من در نظرسنجی‌ها نفر دوم شده‌ام و ان‌شاءالله با همت شما در انتخابات موفق خواهیم شد.»

مناظره احمدی نژاد و رضایی

آخرین مناظره از سلسله مناظرات نامزدهای انتخابات دهم با حضور محسن رضایی و محمود احمدی نژاد برگزار شد که شاید بتوان گفت متفاوت ترین مناظره نیز همین مناظره بود. مناظره ای که تاحدود زیادی به نقد برنامه های دو نفر گذشت و البته در قسمتهایی از آن نیز حواشی جالب توجهی اتفاق افتاد.

گزیده ای از سخنان مطرح شده در این مناظره؛

احمدی نژاد:

دروغ‌گو خائن است و خائن ترسو است، چه کسی تا امروز از این دولت ترس سراغ دارد؟

در طرح‌های اقتصادی ما تقریبا از همه ظرفیت کارشناسی کشور استفاده کردیم، ‌الا معدودی که نخواستند همکاری کنند؛ بیش از هزار ساعت خود بنده در جلسه کارشناسان شرکت کردم، کسانی که به قول شما نامه نوشتند، ما با آنها جلسه گذاشتیم، 13 بند را مطرح کردند که 3 بند آن را خود رئیس ستاد شما (دانش جعفری وزیر سابق اقتصاد) جواب داد و وقتی به بند سوم رسید، همه گفتند کفایت می‌کند و ما اصلا بحث‌مان چیز دیگری است! ما گفتیم بحث‌های شما سیاسی است نه بحث‌های اقتصادی و الا ردیف کردن ایرادات اقتصادی کشور که کاری ندارد. نباید این طور باشد که شما فقط خودتان یا از دوستانتان را نخبه بدانید و مخالفان دولت فقط نخبه باشند و آنها که موافق دولت هستند نخبه نیستند.

دولت را در زمان جنگ شما اداره می‌کردید؟ اینکه چند فرماندار بگذارید تا اینکه دولت را اداره کنید خیلی با هم فرق دارد، اداره دولت یعنی سیاست‌گذاری‌های اقتصادی، فرهنگی و سیاسی دولت. اگر واقعا اینها هم بوده، من سوالاتم را از آنجا از شما بپرسم که بالاخره اقتصاد و مدیریت زمان جنگ چه بود؟

شما دو سال قبل آمدید و در تلویزیون یک نظری دادید و گفتید که یک ماه دیگر جنگ می‌شود آیا این حاصل نظر نخبگان بود؟ بعدا گفتید من چون این موضوع را گفتم حمله برطرف شد و دشمن حمله نکرد! شما به عنوان یک سیاستمدار اگر هم می‌دانستید آیا باید می‌گفتید؟ یعنی پشت جبهه مردم خودتان را خالی می‌کردید؟

رضایی:

من هیچ رئیس‌جمهوری را کاملا سیاه یا سفید نمی‌دانم و آقای احمدی‌نژاد هم کارهای مثبتی هم داشته‌اند ولی کاستی‌های نیز وجود دارد و اگر فکر جدیدی نکنند این مجموعه ما را از برداشتن گام‌های بلند در سند چشم‌انداز باز می‌دارد.

جلسات آقای احمدی نژاد با اقتصاددانان مفید بود اما این دیگر ادامه پیدا نکرد. اگر آقای احمدی‌نژاد دوباره بخواهند رئیس جمهور شوند یک فکری برای درگیری کردن و به اجماع رساندن نخبگان در اداره کشور نکنند این مشکلاتی برای من درست می‌‌کند. سؤال من از آقای احمدی‌نژاد این است که با توجه به توانایی‌های عظیم نخبگان کشور اگر ایشان دوباره رئیس جمهور شوند نخبگان را چطور درگیر توسعه ملی می‌کند و به اجماع می‌رساند؟

منظورم همین بود که در دوران جنگ در بسیاری از شهرستان‌ها و استان‌ها، اصلا بار اصلی بار دولت بر دوش ما بود و در خود 5 استان جنگی، ما پاسدارهای خود را می‌فرستادیم و فرماندار و استاندار می‌شدند و صبح تا شب ما با اینها ارتباط داشتیم و جلسه می‌گذاشتیم؛ منظورم از اداره دولت این بود و بیشتر تاکید کردم که در سه سال اول انقلاب که دولت مستقر نشده بود، عملا اداره دولت در اختیار ما بود، دوران جنگ هم تا مدتی اینگونه بود.

سه بار آقای بوش تصمیم گرفت به ایران حمله کند اما این اقدام خنثی شده، اتفاقا یکی از کارهای که باعث شد آقای بوش به ایران حمله نکند افشا‌گری‌های وسیع و گسترده‌ای بود که در سطح تحلیل‌گران نظامی شروع شد و آقای بوش را در انفعال قرار داد در حالی که قصد حمله قطعی بود و خنثی شد.

منبع: رجانیوز

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()