کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر که سال گذشته در مدینه منوره ربوده شده است، در یک پیام تصویری که در تاریخ سه‌شنبه 17 فروردین 89 مطابق با 5 آوریل 2010 ضبط شده و به روشی خاص به دست دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران رسیده‌است، به تشریح ربایش و وضعیت کنونی خود پرداخت.
شهرام امیری در این سند تصویری ارسالی که شب گذشته از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در بخش خبری پخش شد، با بیان اینکه هم‌اکنون در شهر توسان ایالت آریزونای آمریکا هستم، می‌گوید: در تاریخ 13 خرداد 88 در یک عملیات مشترک بین تیم‌های ترور و روبایش سازمان اطلاعات آمریکا (CIA) و استخبارات عربستان سعودی در مدینه منوره دزدیده شدم. سپس من را به یک خانه در یک جایی نامعلوم در عربستان بردند و در داخل آن به من آمپول بی‌هوشی زدند و وقتی به هوش آمدم در راه انتقال به سمت کشور آمریکا بودم.
وی می افزاید: در طی 8 ماه که در آمریکا نگهداری شدم تحت شدیدترین شکنجه‌ها و فشارهای روحی گروه‌های بازجویی سازمان اطلاعات آمریکا قرار گرفتم و هدف اصلی آنها از این فشارها این بود که از من می‌خواستند در یک مصاحبه تلویزیونی با یکی از شبکه‌های خبری آمریکا ادعا کنم که فرد مهمی در برنامه هسته‌ای ایران بوده و به درخواست خودم به آمریکا پناهنده شدم و در این فرآیند پناهندگی، یک سری مدارک و اسناد مهم را از کشورم به همراه یک لپ‌تاپ که حاوی اسرار محرمانه برنامه هسته‌ای نظامی ایران است، به آمریکا منتقل کردم.
این تبعه ربوده شده ایرانی خاطر نشان می‌کند: هدف اصلی از این قضیه فشار سیاسی به جمهوری اسلامی ایران و در واقع محکوم کردن و اثبات دروغ‌هایی است که آمریکا مدام علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند.
امیری همچنین از سازمان‌ها و نهادهایی که در خصوص مسئله حقوق بشر فعالیت می‌کنند خواسته است موضوع وی را با جدیت پیگیری کنند.
وی ادامه می دهد: من واقعاً به ناحق از یک کشور ثالث دزدیده شده و به آمریکا آورده شده‌ام و درخواستم این است که این سازمان‌ها تمام تلاش و توان خود را برای آزادی من و برگشتم به کشور عزیزم ایران انجام بدهند.
این تبعه ربوده شده ایرانی همچنین در این پیام تصویری خطاب به خانواده اش می گوید: از خانواده‌ام می‌‌خواهم اگر روزی این سخنرانی من را دیدند و صحبت‌های آخر من را شنیدند، صبور باشند.
به گزارش فارس، این فیلم به عنوان سندی منحصربه‌فرد نشان می دهد که مجموعه ادعاهای آمریکا در مورد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ‌ایران، سندسازی بی‌ارزشی بیش نیست.

دانلود پشت پرده ربایش شهرام امیری

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()