کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

هفدهم خرداد 88

احمدی‌نژاد: پیغام داده‌اند مراقب خودت باش
رهنورد: کروبی حرّ زمان است

احمدی نژاد: پیغام داده اند مراقب خودت باش

مقصد سومین سفر انتخاباتی احمدی ن‍ژاد تبریز بود. شهری که خاستگاه میرحسین موسوی به شمار می آمد اما استقبال غیرقابل پیش بینی مردم این شهر از رییس جمهور نشان داد عهد و پیمان سوم تیر مردم با احمدی نژاد همچنان به قوت خود باقی است.

احمدی نژاد که ساعت ها در میان استقبال گرم تبریزی ها از فرودگاه تا ورزشگاه مشایعت شده بود، سرانجام سخنرانی خود را در جمع مردم خونگرم آذری شروع کرد و در بخشی از سخنان خویش با اشاره به مناظره تاریخی خود با میرحسین موسوی گفت: «برخی‌ها پیغام داده‌اند که مراقب خودت باش اما می‌خواهیم با ملت تجدید عهد کنیم و بگوییم که خدا گواه است که ما گلو و سینه خود را در برابر تیغ‌ها و تیرهای تهمت‌ها آماده کرده‌ایم ولی هرگز اجازه نمی‌دهم یک ریال علیه منافع ملت هزینه شود.»


رهنورد: الگویم حضرت زهراست/ کروبی حر زمان است/ به احمدی نژاد24ساعت فرصت می دهم

زهرا رهنورد، همسر میرحسین موسوی در نشست خبری که با حضور خبرنگاران داخلی و خارجی برگزار شد اظهار داشت: «حضرت زهرا (س) چون خورشیدی در زندگی من درخشیده است و الگوی من برای مسائل مختلف بوده است.»

وی پیرامون افشاگری های رییس جمهور در مورد تخلفات تحصیلی خود نیز گفت: «پرونده علمی من مشخص است، اما اهانتی که به پرونده و مدارک من شده است در حقیقت اهانت به زنان ایرانی بوده که من نیز جزئی از آنان هستم.»

همسر موسوی در پاسخ به این سوال که آیا از رئیس جمهور شکایت کرده‌اید یا نه ابراز داشت: «به وکیل خود گفته‌ام که رئیس جمهور باید در ابتدا از ملت ایران، سپس از حق زوجیت که یک زن را در مقابل شوهرش تخریب کرد از آقای موسوی و از شخص بنده عذرخواهی کند و اگر این کار را نکند قطعا از وی بعد از 24 ساعت شکایت خواهم کرد.»

وی در پاسخ به سوالی که 24 ساعت زمانی که شما برای رئیس جمهور مهلت داده‌اید تا از شما عذر خواهی کند از چه زمانی شروع شده است گفت: «امتیاز دیگری به رئیس جمهور می‌دهم و از همین حالا تا 24 ساعت به وی زمان می‌دهم تا عذرخواهی کند تا از وی شکایت نکنم.»

رهنورد در خصوص دفاع کروبی از وی در مستند تلویزیونی تصریح کرد: «آقای کروبی یک دلیر مرد سیاست و در حقیقت حر زمان است. و مطالبی را بیان داشتند که نشان داد که قهرمان اخلاق هستند.»

احمدی نژاد: در اوج سختی ها میلیاردر شدند و به ملت خندیدند

بلافاصله پس از تبریز، رییس جمهور به سمت ارومیه حرکت کرد تا در عصر این روز با مردم این شهر سخن بگوید. رییس جمهور پس از استقبال گسترده و به یادماندنی مردم این شهر، گفت: «می‌دانیم در هر جا که ثروت ناحقی انباشته شود در کنار آن دره‌های فقر هم به وجود خواهد آمد اما زیاده‌خواهان در زمان جنگ که اکثریت ملت با کوپن زندگی می‌کردند و فرزندان ملت در میدان جهاد با دشمن بودند و توده‌ها از سهمیه کوپن خود نیز برای رزمندگان می‌گذشتند، عده‌ای با استفاده از فرصت ها و امتیازات واردات و دلارهای ارزان قیمت و... میلیاردر شدند و به زحمت و فقر ملت ایران خندیدند.»

تاکید وزارت علوم بر تخلفات تحصیلی رهنورد

روابط عمومی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اعلام کرد: «زهرا رهنورد حداقل در فاصله سال‌های 73-71 ضمن اینکه کارمند تمام وقت دانشگاه تهران بوده است، در سه رشته کارشناسی ارشد "پژوهش هنر " دانشگاه تهران، کارشناسی ارشد "علوم سیاسی " و دکترای "علوم سیاسی " در دانشگاه آزاد به طور همزمان مشغول به تحصیل بوده است. که مدارک تحصیلی سه گانه وی موجود است. بنابراین، وزیر وقت علوم پاسخ دهند چرا در زمانی که پرونده خانم زهرا رهنورد جهت ارتقای علمی در هیئت ممیزی وزارت مطرح شده، موارد مربوط به همزمانی تحصیل در سه رشته و در دو مقطع تحصیلی اصلا مورد توجه قرار نگرفته است.»

در ادامه آمده اطلاعیه وزرات علوم است: «شاید در قانون، تحصیل همزمان در دورشته دانشگاه آزاد و دانشگاه دولتی منع قانونی نداشته باشد، اما آیا می‌توان همزمان در سه رشته تحصیلی و در دو مقطع تحصیلی درس خواند و همچنین کارمند تمام وقت دانشگاه تهران هم بود. تنها در روند ارتقای اعضای هیئت علمی در مرحله استادیاری و دانشیاری است که مدرک تحصیلی دکتری مورد بررسی قرار می‌گیرد و در مقام ارتقاء از دانشیاری به استادی مبنای هیات ممیزه مرکزی، پرونده تشکیل شده قبلی برای ایشان است. زیرا همواره فرض بر این است که در مراحل قبلی مدرک دکتری بررسی شده و نیازی به بررسی مجدد نیست. بنابراین، موارد مطرح شده در قبل بایستی توسط دو وزیر قبلی، معین و توفیقی در بررسی پرونده ایشان لحاظ می‌شد که این اتفاق نیفتاده است.»

افشای تخلفات تحصیلی دختر موسوی

سایت خبری جهان نوشت: دختر میرحسین موسوی در سال 83 متقاضی پذیرش بدون کنکور در دوره دکتری فیزیک دانشگاه امیرکبیر می‌شود و مسئولان آن دانشگاه نیز در اقدامی خلاف قانون در حالی که نامبرده دارای معدل 5/13 در دوره کارشناسی و 7/14 در کارشناسی ارشد بوده، وی را پذیرش می‌کنند.

بنابر این گزارش، دختر موسوی در تاریخ 7/6/83 طی نامه‌ای خطاب به رئیس دانشگاه امیرکبیر با اعلام اینکه در سال 81 نفر سوم جشنواره جوان خوارزمی شده و دارای چهار مقاله چاپ شده در نشریات داخلی و خارجی است، متقاضی پذیرش بدون کنکور در دوره دکتری فیزیک دانشگاه امیرکبیر می‌شود.

برپایه این خبر پیرو دستور مورخ 8/6/83 رئیس دانشگاه امیرکبیر مبنی بر رسیدگی به این تقاضا، رئیس دانشکده فیزیک این دانشگاه طی دستور مورخ 20/7/83 خطاب به مدیرکل تحصیلات تکمیلی دانشگاه ضمن ارسال مدارک دختر میرحسین موسوی اعلام می‌دارد که معدل کارشناسی ارشد نامبرده 7/14 می‌باشد و عملاً امکان تحصیل وی بر طبق قانون وجود ندارد.

با این حال رئیس دانشکده فیزیک دانشگاه امیرکبیر طی نامه شماره 5582/41 مورخ 22/6/83 اعلام می‌نماید که موافقت شده تا خانم کوکب موسوی با استفاده از سهمیه دانشجویان ممتاز در دوره دکتری پذیرفته شود.

شایان ذکر است که برابر ماده 4 آئین نامه‌های تسهیلات آموزشی و پژوهشی برای دانشجویان ممتاز مورخ 19/12/81 و 10/3/82، دانشجویان ممتازی می‌توانند در دوره دکتری پذیرفته شوند که در دوره کارشناسی ارشد معدل کل دروس آنها 17 و پایان نامه آنها با درجه عالی ارزشیابی شده باشد.

به نظر می‌رسد میرحسین موسوی با توجه به ادعاهای پیاپی مبنی بر وجود تبعیض و عدم رعایت عدالت در دولت نهم، باید عدالت واقعی را از منظر خود بازتعریف کند.

جلسه نمایندگان موسوی و کروبی برای مناظره با هم

رجانیوز خبر داد: جلسه مشترک میان نمایندگان مهدی کروبی و میرحسین موسوی به منظور هماهنگی درخصوص مناظره امشب میان این دو کاندیدا برگزار شد.

در این جلسه که با حضور عباس عبدی (نماینده کروبی) و علیرضا بهشتی (نماینده موسوی) تشکیل شد، طرفین توافق کردند، سطح بحث از مناظره جدی درباره سوابق این دو کاندیدا و برنامه‌های آنان به نقد وضع موجود و حمله به احمدی‌نژاد اختصاص داده شود.

عبدی در این جلسه با اشاره به بازخورد بسیار منفی مناظره شب گذشته برای کروبی در افکار عمومی و متهم شدن وی به زد و بند با افراد بدنام اقتصادی، تأکید کرده است که همان‌طور که کروبی در پایان مناظره شب گذشته‌اش با احمدی‌نژاد گفت، قصد دارد بخش دیگری از انتقاداتش به احمدی‌نژاد را امشب بیان کند.

بهشتی هم با تأکید بر اینکه نتیجه مناظره با موسوی هم تا حد زیادی به نفع احمدی‌نژاد بود و تنها شانس مهندس این بود که تمام کننده بحث بود، تأکید کرده است که از فرصت امشب باید به طور کامل برای نقد وضع موجود استفاده کرد و ضمن تکرار اینکه ادامه این وضع، مساوی با سقوط است، مناظره را از فاز تقابل درخصوص سوابق یا اطرافیان، به برنامه‌ها برای تغییر وضع جهت‌دهی کرد.

این هماهنگی در حالی صورت می‌گیرد که گفته می‌شد پیش از مناظره موسوی و رضایی هم جلسه هماهنگی مشابهی در منزل رضایی تشکیل شده بود.

روایت کدیور از مشکل موسوی

جمیله کدیور رئیس کمیته بانوان ستاد انتخاباتی مهدی کروبی در همایش حمایت هنرمندان از کروبی طی سخنانی گفت: بسیاری از اهداف موسوی و کروبی مشترک است و اگر برنامه‌های این دو کاندیدا را مشاهده کنیم خواهیم دید که آنها در بسیاری از این برنامه‌ها با همدیگر اشتراک دارند اما شیوه آنها و البته تیمی که این دو کاندیدا را همراهی می‌کنند متفاوت است. لذا شاید مشکل موسوی این است که جمع کردن نظرات هر دو طیفی که قرار است وی بین آنها توافق ایجاد کند تا حدی کار را برای موسوی دشوار کرده است.

رضایی: کشور به جایی رسیده که نمی توانم نظاره گر باشم

محسن رضایی در جمع مردم مشهد در مسجد کرامت اظهار کرد: «امکان ادامه وضعیت فعلی نیست و بازگشت به گذشته هم درست نمی‌باشد و باید به دنبال راه سومی بود که در ادامه راه امام(ره)زیر نظر مقام معظم رهبری باشد.»

وی گفت: «برای انجام تکلیفی که بر دوش احساس می‌کردم آمده‌ام؛ زیرا دیدم کشور به جایی رسیده است که درست نیست من نظاره‌گر آن باشم.»

موسوی: تاثیرات انقلاب روز به روز در جهان بیشتر می شود

میرحسین موسوی در گفتگویی رادیویی خود در رادیو گفتگو اظهار داشت: «تعطیلی شورای پول و اعتبار امکان سیاست های گذاری‌های صحیح و سرمایه‌های عاقلانه را از دولت خواهد گرفت و موجب خواهد شد تا دولت در مسیر چشم انداز 20 ساله قرار نگیرد.»

وی با اشاره به تاثیرات انقلاب اسلامی در جهان بیان داشت: «انقلاب اسلامی تاثیرات را در جهان ایجاد کرده است و روز به روز نیز این تاثیرات در جهان بیشتر مشهود بوده است.»

احمدی نژاد: بودجه ورزش به 100 میلیارد افزایش یافته است

محمود احمدی نژاد در گفت‌و گویی با شبکه رادیویی ورزش به بیان نظرات و دیدگاه خود در خصوص ورزش کشور پرداخت و گفت: بودجه ورزش همگانی قبل از این دولت، سالی 2 میلیارد تومان بوده که در دولت نهم به 100 میلیارد تومان افزایش پیدا کرده است.

مناظره موسوی و کروبی

مناظره مهدی کروبی و میرحسین موسوی برگزار شد. مناظره ای که گرچه در آن احمدی نژاد حضور نداشت اما موضوع اصلی مناظره او بود و همین امر منجر شد تا مجری برنامه به کروبی و موسوی پیرامون تخلف از قانون مناظرات و پرداختن دو کاندیدای اصلاح طلب به شخص سوم که در مناظره حاضر نیست تذکر بدهد اما خشم میرحسین موسوی در برابر تذکر قانونی مجری و پرخاش به رییس جمهور قانونی ملت، در عمل روند ریزش ارای او را که از مناظره با احمدی نژاد آغاز شده بود شدت بخشید چرا که اینبار میلیون ها بیننده به صورت زنده شاهد نقض وعده های میرحسین موسوی پیرامون رعایت قانون و بداخلاقی های او بودند و به همین علت بود که از فردای این مناظره شعار جدیدی به مجموعه شعارهای حامیان احمدی نژاد افزوده شد: «موسوی دروغگو»

گزیده ای از سخنان کروبی و موسوی در این مناظره؛

کروبی:

متاسفانه اینقدر دروغ گفته شده است که ممکن است حرف‌های راست نیز باور عده‌ای نشود.

من واقعاً یک احساس خطری برای کشور دارم و آمدنم به صحنه را یک فداکاری می دانم.

قانون اساسی دو بخش دارد یک بخش آن قابل تغییر نیست که جمهوری اسلامی و حکومت دینی است که مجتهد جامع الشرایطی در راس آن قرار دارد و این‌ها برای بنده اصل است.

درباره نظارت استصوابی، بنده نظارت شورای نگهبان را قبول دارم و باید هم شورای نگهبان ناظر باشد اگر ناظر نباشد دولت‌ها مجلس فرمایشی درست می‌کنند. بنده هم طرفدار اصل نهاد شورای نگهبان هستم.

برای هر کاری که پیش ایشان (موسوی) رفتیم ایشان حاضر نشدند وارد هیچ صحنه‌ای بشوند تا کمک بدهند. هرچقدر برای ریاست‌ جمهوری پیش ایشان رفتیم حضور پیدا نکرد و برای مجلس بعدی هم که رفتیم باز هم حاضر به حضور نشدند و در 4 سال گذشته هم که سراغ ایشان رفتیم بازهم حاضر نشدند که به صحنه وارد شوند.

من هم می‌توانستم یک گوشه‌ای بنشینم و این گونه تهمت و افترا نشنوم و در تهران راه بروم، اما بگویند که او فرار کرده اما رئیس مجلس شدم و ماندم و همه هزینه‌ها را در این 20 سال پرداخت کردم و بر روی هیچ مسئله‌ای نبوده است که اظهارنظر نکرده و چوپ آن را نخورده باشم.

 میرحسین موسوی به هیچ وسیله‌ای حاضر نشد خود را هزینه کاری بکند.

دو دسته را در کنار موسوی می‌بینم؛ دسته اول کسانی که آدم‌های خوبی هستند و دسته دیگر افرادی هستند که بد نیستند اما آدم‌هایی هستند که کارشان فضاسازی است و یکدفعه شایعه می‌‌کنند که کروبی و موسوی هر دو خوب هستند اما کروبی رأی ندارد و این کار همان کاری است که 4 سال پیش انجام دادند و 18 میلیون رأی برای معین و 20 میلیون رأی برای هاشمی درست می‌کردند.

موسوی:

25 درصد تورم یعنی کوچک شدن سفره‌های مردم. 25 درصد تورم یعنی پایین آمدن امنیت. 25 درصد تورم یعنی پایین آمدن سلامت، آموزش، اعتیاد، بد اخلاقی و...

ماست پاستوریزه در سال 1383، 538 تومان و در حال حاضر قیمت 994 تومان است و یا نخود 710 تومان و الان 1566 تومان و یا پیاز در سال 83، 200 تومان و در حال حاضر قیمتش 413 تومان است.

چرا ما باید به مردم دروغ بگوییم؟ آیا برای 2 روز روی پستی ماندن و مقامی را حفظ کردن درست است که به مردم دروغ بگوییم؟

با یک پدیده واقعا شگفت آوری مواجه هستیم که می تواند در برابر مردم به دوربین نگاه کند و بگوید سفید، سیاه است. هزار را بگوید 2 هزار، 2 ضربدر 2 را بگوید 4 نمی شود، می‌شود 10 و من این مسائل را برای احساس خطر نسبت به کشور بیان می‌کنم.

امروز اعلام می‌کنم که در صورت پیروزی باز هم توجه اصلی‌ ام به اقشار مستضعف خواهد بود. من اقتصاد صدقه‌ای نخواهم داشت.

دست خود را باز گذاشته‌ام تا کسانیکه ساختار شکن نیستند و نظام و قانون اساسی را قبول دارند و می‌خواهند در داخل نظام کار کنند، با آغوش باز روبرو شوند و ما نمی‌توانیم از آنها بپرسیم که چرا از ما حمایت می‌کنید؟!

من تمام وقتم را می‌دهم تا ایشان (احمدی نژاد) سه برابر من اینجا صحبت کنند و هر دروغی که می‌خواهد بگوید.

وقتی ایشان اینجا دروغ می‌گوید هیچکس چیزش و یقه‌اش را نمی‌گیرد. ایشان مملکت را به جایی کشانده است که پر از دروغ و نفاق است.

ای مردم! همه صحبت‌ها را در کنار هم قرار دهید و این گراف‌هایی که بنده نشان دادم، یادتان باشد و بدانید که این نمودارها را بالا و پایین می‌کنند تا شما را گول بزنند و نقش مار می‌کشند تا سعی کنند شما را به بیراهه ببرند.

منبع: رجانیوز

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()