کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

چهاردهم خرداد 88

رهبر انقلاب: مبادا حضور مردم در خیابان‌ها به اغتشاش منجر شود
درخواست مناظره احمدی‌نژاد و هاشمی

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه قشرهای مختلف ملت در مراسم بیستمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) با انتقاد از کسانیکه می گویند ملت ایران خوار شده است تأکید کردند: «آثار عزت این ملت بزرگ در مسائل مختلف جهانی نمایان است و حرف کسانیکه می گویند ملت ایران به علت پایبندی به اصول خود، از چشم دنیا افتاده است ابداً قابل قبول نیست. دشمنان مداخله گر و زورگوی جمهوری اسلامی که جبهه متحدی در مقابل ملت تشکیل داده اند با تبلیغات وسیع سعی می کنند حقارت ملت ایران را القا کنند اما واقعیت این است که احترام به ملت بزرگ ایران و امام راحل عظیم الشأن در اعماق دل دشمنان نظام نیز رسوخ کرده است.»

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش چند ماهه رسانه های بیگانه برای مخدوش جلوه دادن انتخابات ریاست جمهوری افزودند: «دشمنان ملت، گاه انتخابات ایران را انتصابات می خوانند و گاه می گویند رقابت نامزدها بازی کنترل شده درون حکومت است و انتخابات حتماً با تقلب همراه خواهد بود که البته هدف همه این تلاشها، ضربه زدن به مردم سالاری دینی و جلوگیری از مشارکت قوی مردم در انتخابات است. دشمن درصدد است با القای ناامیدی در مردم، نظام را از پشتوانه مستحکم خود یعنی آرای مردمی محروم کند و با کمال تأسف در داخل نیز افرادی از روی غفلت همان حرفهای دشمن را تکرار و عملاً به تحقق اهداف دشمن کمک می کنند که باید به حال آنها حقیقتاً تأسف خورد.»


معظم له در همین زمینه به حضور برخی جوانان علاقمند به نامزدها در خیابانها اشاره کردند و افزودند: «در این مورد حرفی نمی‌زنم اما مبادا این مسئله به مجادله و درگیری و اغتشاش بیانجامد که اگر کسی اصرار به این مسئله داشته باشد حتماً یا خائن است یا بسیار غافل.»

ایشان چهار نامزد انتخاباتی ریاست جمهوری را به مراقبت کامل برای جلوگیری از بروز دشمنی و کینه توصیه مؤکد کردند و افزودند: «صحیح و مورد پسند نیست که یک نامزد در سخنرانی در جمع مردم و یا نطق‌های تلویزیونی، برای اثبات خود، به نفی نامزد دیگر متوسل شود.»

رهبر انقلاب اسلامی خاطرنشان کردند: «اختلاف نظر در مسائل گوناگون طبیعی است اما نامزدها و هوادارانشان در سخنرانی ها و اجتماعات بگونه ای عمل کنند که کارها با برادری و مهربانی و بدون اشکال پیش برود.»

معظم له در پایان سخنانشان بار دیگر خاطرنشان کردند: «بنده یک رأی بیشتر ندارم که کسی آن را نمی داند ضمن اینکه به هیچ کس نمی گویم که به چه نامزدی رأی بدهد یا ندهد چرا که این مسئله به خود مردم مربوط و متعلق به ملت است.»

دیدار احمدی نژاد و هاشمی در حرم امام (ره)

کمتر از 24 ساعت پس از آنکه رییس جمهور در مناظره با میرحسین موسوی، «هاشمی رفسنجانی» را صحنه گردان اصلی رقبای انتخاباتی خویش دانست و از فساد مالی فرزندان وی سخن گفت، در حاشیه برگزاری مراسم ارتحال امام (ره) برای لحظاتی کوتاه با هاشمی روبرو شده و سخنانی را رد و بدل کرد که این صحنه مورد توجه همه دوربین های خبری قرار گرفت.

حمایت اکثریت قاطع شرکت کنندگان در مراسم ارتحال امام از احمدی نژاد

بیستمین سالگرد ارتحال امام خمینی (ره) در حالی برگزار شد که تب و تاب انخاباتی در میان شرکت کنندگان بسیار محسوس بود بگونه ای که قبل و بعد از سخنان رهبر معظم انقلاب جمعیت حاضر با شعارهایی مانند «احمدی دلاور، پیرو خط رهبر» و ... حمایت قاطع خود را از رییس جمهور اعلام داشتند. نکته جالب توجه در این بین حمایت اکثریت قاطع شرکت کنندگان در مراسم ارتحال امام خمینی از محمود احمدی نژاد بود.

نامه به دبیر شورای عالی امنیت ملی برای حفظ جان رییس جمهور

بسیج دانشجویی 313 دانشگاه کشور در نامه‌ای سرگشاده به دبیر شورای عالی امنیت‌ملی خواستار صیانت بیشتر و حفظ جان رئیس‌جمهور شدند.

در بخشی از این نامه با تأکید بر اینکه بنا به برخی شواهد این باندها وکانون‌ها تنها راه بازگشت خویش به قدرت را در حذف ایشان از صحنه سیاسی کشور می‌بینند، آمده است: «در این راستا بعید نیست به طراحی ترور ایشان اقدام نمایند. لذا مستدعی است شورایعالی امنیت ملی با درک این مسئله و برای امتداد این راه مقدس و زنده نگه‌داشتن امیدهای ملت ایران، نهایت تلاش خود را برا‌ی حفاظت از ایشان به کار بسته و با افزایش حلقه‌های محافظتی ایشان راه هرگونه توطئه برای آسیب به ایشان را مسدود نماید»

رجانیوز هک شد

کمتر از 24 ساعت پس از آنکه میرحسین موسوی در مناظره با رییس جمهور با حالتی اعتراضی از رجانیوز نام برد، حامیان وی در فضای مجازی با حمله های مکرر به این سایت خبری آن را برای ساعاتی از کار انداختند.

در خواست هاشمی از صدا و سیما برای پاسخگویی به اتهامات

در پی طرح برخی مسائل از سوی احمدی نژاد در مناظره با موسوی، دفتر هاشمی رفسنجانی در نامه‌ای به رئیس رسانه ملی خواستار تعیین فرصتی در اسرع وقت جهت پاسخگویی در این زمینه شد.

هاشمی به جای سخنرانی یکطرفه، با احمدی نژاد مناظره کند

رسایی نماینده مردم تهران با اشاره به نامه هاشمی رفسنجانی به صدا و سیما مبنی بر درخواست فرصت برای پاسخ به اظهارات احمدی نژاد گفت:« 4 سال گذشته احمدی نژاد به آقای هاشمی رفسنجانی پیشنهاد مناظره داد، اما متاسفانه وی نپذیرفت و به صورت یک طرفه در صدا وسیما حاضرشده و سخنرانی کرد.»

وی بابیان اینکه به نظر می‌رسد اکنون زمان مناسبی برای مناظره بین هاشمی رفسنجانی و احمدی نژاد باشد، تصریح کرد: «آقای هاشمی باید در مقابل 4 سال مانع تراشی و اهانت اطرافیانش به دولت نهم، علی رغم حمایت‌های صریح رهبری، پاسخگو باشد.»

کروبی: حضور مردم در انتخابات یعنی ناکامی دشمن

مهدی کروبی کاندیدای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در مسجد امام حسن مجتبی (ع) زیباشهر ورامین اظهار داشت: «حضور مردم در انتخابات موجب ناکامی دشمنان خواهد شد.»

مناظره رضایی و موسوی

سومین مناظره از سلسله مناظرات انتخاباتی میان کاندیداهای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری با حضور محسن رضایی و میرحسین موسوی برگزار شد اما نکته جالب توجه در این مناظره نیز پرداختن هر دو نفر در دقایقی از مناظره به شخص غایب یعنی رییس جمهور بود.

گزیده ای از سخنان مطرح شده در این مناظره؛

رضایی:

ملت ایران رابطه من با جناب آقای میرحسین موسوی را کاملاً می‌شناسند ما دو دوست بسیار قدیمی هستیم که از دوران امام با یکدیگر بوده‌ایم و در صحنه‌های بسیار زیاد با هم شرکت داشتیم، ایشان در زمان نخست‌وزیری همچون یک بسیجی به جبهه‌ها می‌آمدند و ما با هم رابطه خوبی تا به امروز داشته‌ایم.

آقای میرحسین صحبت کردند از اینکه هسته‌ای دارند که آن هسته غیر از حامیان ایشان است. من فکر می‌کنم این هسته باید توضیح داده شود کما اینکه تا سه چهار روز مانده به انتخابات خواهم گفت چه کسانی را در دولت به کار می‌گیرم. واضح کردن این هسته این خوبی را دارد که مردم با یک چشم باز نگاه می‌کنند الان در مورد میرحسین این سئوال است که آیا حامیان میرحسین در دولت ایشان هستند یا آن هسته‌ای که ایشان صحبتش را می‌کنند، کارگزاران، مشارکت و مجاهدین انقلاب هستند؟به نظر من اگر شفاف‌سازی صورت گیرد مفید خواهد بود.

ایشان گفتند که بنا ندارند که وزرای خود را معرفی کنند البته بنده هم که می‌گویم معرفی می‌کنم تعدادی از کسانی که پست کلیدی دارند را معرفی می‌کنم ولی بحث بنده تنها معرفی کابینه نیست. شفاف کردن فضا است.

این موضوع جزء نگرانی‌های بنده است که آیا میرحسین موسوی نیز اگر رئیس دولت شدند،‌ شروع می‌کنند به اینکه تعداد زیادی از کسانی که از این دولت را کار می‌کنند این‌ها را بیرون می‌ریزند یا اینکه می‌خواهند یک مدل جدیدی را از حکمرانی را درست کنند؟

موسوی:

ادب مرد به از دولت اوست، مردم شریف ایران! من به تمنای قدرت نیامده‌ام؛ من سکوت 20 ساله خود را نشکستم که به هر ترتیب و با هر روشی رئیس جمهور شوم، من احساس خطر کردم که کشور دچار بی‌اخلاقی، فقر اخلاقی و فقر مادی، مدیریت غیرعقلانی شده است و من برای حفظ کرامت انسان، رعایت ارزش‌های اخلاقی در حکمرانی و توقف رشد خرافات و ارائه آمارهای کذب، شفافیت فعالیت‌های حکمرانها و خلاصه پیشرفت توسعه پا به این عرصه دشوار نهاده‌ام و برای من رئیس جمهور شدن، کسب و حفظ قدرت هدفی نیست که هر وسیله‌ای را توجیه کنم.من با برنامه پا به عرصه انتخابات گذاشته‌ام.

قانون‌گرایی یکی از اهداف اساسی من است و معتقدم بدون قانون‌گرایی عدالت و آزادی تحقق نمی‌یابد؛ چرا که آزادی تبدیل به هرج و مرج و عدالت تبدیل به استبداد و فساد می‌شود.

قانون‌گرایی نیاز به اصلاحات حقوقی دارد و اصلاحات حقوقی را نمی‌توان یک شبه انجام داد.

بنده از اول انتخابات گفتم که وزرای خود را معرفی نمی‌کنم. حالا ممکن است سلیقه آقای رضایی این باشد که وزرای خود را معرفی کند و بنده منتظرم که ببینم وزرای ایشان چه کسانی هستند و ممکن است هم نسبت به آنها نقد داشته باشم.

الآن مواردی هست که احساس می‌شود عرق ملی در کشور و در دولت ما پایین آمده و من بسیاری از سیاست‌ها را اینگونه تلقی می‌کنم.

منبع: رجانیوز

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()