کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

درحالی که حامیان میرحسین موسوی تلاش گسترده‌ای را برای پیروزی او در یک نظرسنجی اینترنتی انجام دادند و حتی دست به تقلب گسترده هم زدند، مجله "تایم" با انتشار عکس یک فوتبالیست، یک خواننده همجنس باز و رئیس‌جمهور سابق آمریکا بر روی جلد خود، خستگی را به تن این افراد باقی گذاشت!

به گزارش رجانیوز، مجله آمریکایی "تایم" هر سال اقدام به برگزاری یک نظرسنجی از کاربران اینترنتی می‌کند تا عکس خبرسازترین چهره سال را انتخاب کند. امسال نیز این مجله از مخاطبان خود خواست تا عکس خبرسازترین چهره سال 2010 را از میان 201 نفر از چهره‌های کشورها انتخاب کنند.

در پی این تصمیم مجله تایم، حامیان آقای موسوی که در خارج از کشور اقامت دارند، با ارسال گسترده پیام‌های تبلیغاتی برای کاربران اینترنتی فارسی زبان در سراسر جهان، از این افراد خواستند تا به میرحسین موسوی رای دهند تا او به عنوان "خبرسازترین چهره سال" انتخاب شود.

این افراد در پیام‌ها و ایمیل‌های خود اعلام کرده بودند که اهمیت درج تصویر آقای موسوی در مجله تایم به این دلیل است که پیش از این، عکس ایرانیان مهم دیگری نیز روی جلد این مجله آمریکایی منتشر شده است؛ از جمله رضاخان میرپنج و محمدرضا پهلوی!

تقلب؛ تنها ابزار مدعیان تقلب

نکته قابل توجه در این پیام‌ها وایمیل‌ها، دعوت کاربران دیگر به "تقلب گسترده" به منظورپیروز کردن موسوی در نظرسنجی مجله "تایم" بود. این مساله درحالی صورت گرفته که بهانه اصلی آقای موسوی و حامیانش برای رقم زدن ناآرامی های سال گذشته، ادعای تقلب در انتخابات ریاست جمهوری بود.

در نظرسنجی‌های اینترنتی همواره از کاربران خواسته می شود که تنها یک بار رای دهند ولی این افراد اعلام کردند که باید چندین بار به موسوی رای داد تا بلکه به انتخاب او امیدوار بود.

 

 

به دنبال این موضوع بود که وبلاگ‌نویسان مطرح ایرانی به تقلب گسترده حامیان موسوی واکنش نشان دادند و آن را دلیلی بر کذب بودن ادعاهای آنان دانستند.

در همین راستا، "احمد نجمی" یکی از بلاگرهای مطرح طی نامه‌ای سرگشاده به "ریچارد استنگل"، سردبیر مجله تایم اظهار داشت: "واکنش مملو از تعجب شما به هنگام مشاهده ارتقای ناگهانی و چند روزه یکی از کاندیداها از رتبه ۱۶۰ به رتبه نخست را کاملاً درک می‌کنیم.طبیعی است در همان لحظه نخست مطمئن شده‌ باشید که این پدیده به صورت غیرعادی یا به عبارت بهتر،غیراخلاقی و در یک کلام در اثر تقلب، اتفاق افتاده است."

 

یک کاریکاتوریست فراری هم بر تقلب حامیان موسوی تاکید کرد


این وبلاگ‌نویس ایرانی در ادامه نامه خود نوشت:"به عنوان یک ایرانی نسبت به همه اتفاقات بدی که درروزهای آینده در سایت شما توسط این عده پیش خواهد آمد عذر خواسته و اعلام می‌کنم که ادبیات و رفتارهای زننده این عده، ربطی به ملت ایران ندارد چرا که در هر قوم و کشوری، اقلیتی ساختارشکن و بی‌هویت نیز وجود دارند."

شکست موسوی از یک خواننده همجنس‌باز

با این حال و علی‌رغم تقلب گسترده مدعیان تقلب در انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته، آقای موسوی در این رقابت اینترنتی هم مغلوب شد و "لیدی گاگا"، خواننده آمریکایی به همراه "بیل کلینتون"، رئیس جمهور سابق آمریکا و "دیدیه دروگبا"، بازیکن تیم فوتبال چلسی بر روی جلد مجله تایم قرار گرفتند.

 

برگزیدگان تایم که بر روی جلد این مجله رفتند

 

البته آقای موسوی در این ماجرا همراهانی هم داشت. "زهرا رهنورد" و "شیرین عبادی" دو تن از افرادی بودند که به همراه میرحسین موسوی، این رقابت را به "لیدی گاگا" واگذار کردند و نتوانستند بر روی جلد "تایم" حاضر شوند.

 

مطلب مرتبط: به میرحسین رای بدهید!

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٢ اردیبهشت ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()