کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

عضو ارشد مجمع روحانیون مبارز در پاسخ به سوال روزنامه اعتماد مبنی بر اینکه "پخش سخنان خشن! امام به تصویر دین اسلام به عنوان دین رحمت لطمه نمی زند؟"، اعدام دو تروریست عضو گروهک انجمن پادشاهی را موجب ناراحتی و گریه دانست!

به گزارش شبکه ایران، پخش مستند "شاخص" از رسانه ملی با واکنش منفی و گسترده ای از سوی طیف سیاسی اصلاحات روبرو شده است.

پس از آنکه در روزهای گذشته، افرادی همچون سید حسن خمینی، قدرت الله علیخانی، حسین مرعشی و سید محمد خاتمی نسبت به پخش سخنان امام خمینی (ره) اعتراض کردند، امروز هم مجید انصاری، عضو مجمع روحانیون مبارز و حامی آقای موسوی در انتخابات ریاست جمهوری، در مصاحبه با روزنامه "اعتماد" از پخش این مستند از رسانه ملی انتقاد کرد.

انصاری در این گفت‌وگو مدعی شد که "تحریف معنوی جدی در محتوا و کلام حضرت امام ایجاد شده است" و ادامه داد که این مستند "چهره مهربان امام را خشن جلوه می دهد".

وی همچنین در پاسخ به این سوال که "این رفتارها به تصویر دین اسلام به عنوان دین رحمت لطمه نمی زند؟"، گفت: "خطیب نماز جمعه تهران با داشتن لباس روحانیت از جایگاه نماز جمعه که مظهر مهربانی و رحمت پیغمبر اکرم است، با ادبیاتی خشن مردم را خطاب قرار می دهد و گروه ها را متهم می کند و از اینکه دو جوان اعدام شدند، اظهار خوشحالی می کند و به قوه قضائیه دست مریزاد می گوید".

این سخنان در حالی بیان می شود که چند روز قبل، ابعاد مختلف فعالیت های تروریستی آرش رحمانی و محمد علی زمانی، اعضای گروهک تروریستی انجمن پادشاهی از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران منتشر شده است. این افراد همچنین سابقه انفجار یک بمب و به شهادت رساندن 14 نفر را در حسینیه رهپویان شیراز، در کارنامه خود داشتند.

انصاری در ادامه صحبت های خود، سخنان امام را مربوط به گذشته و مربوط به منافقین خواند و گفت: "آیا درست است کلمات امام در آن زمان را با مسائل امروز تطبیق دهند؟" البته این شخصیت بلندپایه اصلح طلب هیچ توضیحی نداد که چگونه سخنان دیروز امام(ره) با عملکرد امروز تطبیق داده شده است.

عضو مجمع روحانیون مبارز، پخش سخنان بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در قالب مستند "شاخص" را در راستای نابود کردن "ولایت فقیه" دانست و با بیان اینکه "رسانه ملی می خواهد با هوشمندی به نظام و ولایت فقیه آسیب بزند"، اظهار داشت که این مستند، امام را "یک چهره خشن و قانون گریز نشان می دهد"!

انصاری در حالی مستند شاخص را به ارائه یک چهره "قانون گریز" از امام متهم می کند که اولین و مهمترین قسمت این مستند با عنوان "امام و قانون" پخش شد و به بررسی رویکرد امام نسبت به قانون و واکنش ایشان به قانون گریزی برخی از سیاسیون مطرح در اوایل انقلاب پرداخت.

وی همچنین در اظهار نظری جالب، اغتشاشات و آشوب های بعد از انتخابات را "انتقاد مردم از قانون شکنی" نامید!

انصاری در پایان این مصاحبه، آمادگی خود را برای برگزاری مناظره با افراد مختلف اعلام کرد. پیش از این وحید یامین پور، مجری برنامه "رو به فردا" اعلام کرده بود که چند بار از مجید انصاری برای حضور در مناظرات دعوت کرده است ولی او نپذیرفته است.

برخی از فعالان سیاسی، علت واکنش منفی رسانه های طیف اصلاحات به پخش سخنان امام خمینی(ره) از رسانه ملی را وجود تناقض هایی می دانند که میان اندیشه ها و تاکیدات امام(ره) و رفتار سران این جریان سیاسی در ماه های اخیر بروز کرده است.

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٢٠ بهمن ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()