کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

در پی قوت گرفتن خبر احتمال بازگشت آقای موسوی به کرسی استادیاری رشته علوم سیاسی، جمعی از دانشجویان 9 دانشگاه بزرگ تهران در نامه‌ای خطاب به کامران دانشجو، وزیر علوم، خواستار رسیدگی به تدریس غیرقانونی میرحسین موسوی در دانشگاه تربیت مدرس شدند.

دانشجویان و دانش آموختگان دانشگاه تهران، دانشگاه تربیت مدرس، دانشگاه صنعتی شریف، دانشگاه صنعتی امیر کبیر، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشگاه شهید رجایی، دانشگاه علم و صنعت، دانشگاه امام صادق(ع) و دانشگاه شهید بهشتی با اشاره به مدرک "کارشناسی ارشد رشته معماری" آقای موسوی، عنوان کرده اند که "بر اساس ماده 7 از فصل سوم مجموعه قوانین و مقررات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و پژوهشی، اولین شرط پذیرش یک شخص به عنوان استادیار دانشگاه، یعنی امتیاز تدریس در مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری، دارا بودن درجه دکتری است."

آنان با بیان اینکه "گناه دانشجویان چیست که باید سر کلاس شخصی حاضر شود که نه "علم " تدریس دارد و نه حتی "مدرک " مورد نیاز برای تدریس؟"، از وزیر علوم تقاضا کرده اند که "آقای مهندس میرحسین موسوی هرچه سریعتر از گروه علوم سیاسی دانشکده علوم انسانی دانشگاه تربیت مدرس اخراج شده، به خاطر فریب دانشجویان و تخلف آشکار از قوانین، به مراجع قضایی معرفی شود و باندهای فسادی که با سپردن کلاس درس علوم سیاسی به مهندس معماری، به فرزندان این ملت مظلوم خیانت کرده‌اند، محاکمه شوند."

میرحسین پیش از انتخابات ریاست جمهوری دهم با همین مدرک فوق لیسانس معماری، در گروه علوم سیاسی دانشگاه تربیت مدرس، دروس مسائل ایران و ریشه های انقلاب را تدریس کرده و به عنوان استاد راهنمای پایان نامه‌های کارشناسی ارشد و رساله‌های دانشجویان دکترای رشته علوم سیاسی، به دانشجویان مشاوره می داد.

همچنین اتاقی در این دانشگاه در اختیار او قرار گرفته داشت که بر در آن، تابلویی با عنوان "دکتر میرحسین موسوی" نصب شده بود. این اتاق مخصوص اعضای هیات علمی دانشگاه تربیت مدرس است.

در حالیکه موضوع مدرک تحصیلی آقای موسوی و عدم ارتباط آن با جایگاه او در دانشگاه تربیت مدرس، مورد اعتراض دانشجویان این دانشگاه قرار گرفته، ماجرای مدرک تحصیلی زهرا رهنورد، همسر میرحسین نیز، بار دیگر نگاه برخی ناظران را به جلب کرده است.

خانم رهنورد مدرک دکترای خود را ظرف مدت 2 سال از دانشگاه آزاد اسلامی اخذ کرده و این در حالی است که وی در هنگام گذراندن تحصیلات در مقطع دکترا،‌ همزمان در مقطع کارشناسی ارشد در دانشکده هنر دانشگاه تهران نیز تحصیل می کرده و البته همزمان کارمند هم بوده است.

در گواهینامه موقت پایان تحصیلات دکترای رهنورد که صادره از واحدعلوم تحقیقات دانشگاه آزاد است، نمره و رتبه قبولی وی در آزمون ورودی دانشگاه، خالی و سفید است.

منبع: رجانیوز

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٢٢ دی ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()