کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، مفسر آمریکایی در گفتگو با شبکه الجزیره انگلیسی در پاسخ به سوال مجری این شبکه در خصوص صحت و سقم گفته‌های مسئولان ایرانی در باره جنگ نرم رسانه‌های جارجی علیه ایران گفت: به نظرم این مسئله جدیدی نیست که غربی‌ها با ظاهرسازی اقدام به رنگ‌آمیزی تصویر مخدوش اوضاع جاری در ایران کنند.
وی اظهار داشت: باید بگوییم وجود اختلافات سیاسی در هر کشوری یک امر بسیار عادی است و ایران در این مورد نمونه منحصر به فردی نیست اما آنچه در حال وقوع است این است که با ایجاد تغییر در تصویر موجود از اختلافات سیاسی جدید در ایران هیچگونه کمکی به گروه مخالفان در ایران نخواهد شد.
وی ادامه داد: من اعتقاد راسخی دارم که غربی‌ها به ویژه آمریکا و اسرائیل در قضایای اخیر دست داشته‌اند.
مجری برنامه درباره بزرگترین و بیشترین تحریف رسانه‌های غربی از تحولات ایران پرسید و اینکه تصویر واقعی چه بوده و به چه چیزی تغییر یافته است که این مفسر آمریکایی در جواب اظهار داشت: در غرب اینگونه القاء می‌شود که مردم ایران به دنبال تغییر رژیم هستند. من چند ماه پیش در ایران بودم رسانه‌های غربی بخصوص آمریکایی می‌خواهند به مردم خود بقبولانند که مردم ایران در پی تغییر رژیم هستند در حالی که اینگونه نیست.
در ادامه گفتگوی شبکه الجزیره با مفسر آمریکایی یکی از بینندگان این برنامه به وسیله ارتباط تلفنی در خصوص مباحث مطرح شده، گفت: به نظرم آنچه مخالفان در اعمال خودشان نشان دادند تنها لفاظی و حرف بوده؛ چرا که آنها مدارکی دال بر صورت گرفتن تقلب در انتخابات ارائه نکرده‌اند و تنها به گروه‌هایی از اراذل و اوباش تنزل یافته است و اقدام به تخریب اموال شخصی و آتش زدن خیابان‌های تهران کرده‌اند و بدترین راهکار ممکن برای یک حزب سیاسی را از خودشان نشان دادند.
این بینده برنامه شبکه الجزیره در ادامه تصریح کرد: من موافق حرکت موسوی بودم، اما اکنون خودم را در مقابل این رفتار وحشیانه و تخریب‌گرانه اصلاح‌طلبان می‌بینم و نمی‌دانم آیا دیگر ایرانیان هم همین نگرش و رویکرد را دارند، یا خیر؟
در ادامه این برنامه دوباره مجری از مفسر آمریکایی که میهمان برنامه بود، پرسید فکر نمی‌کنید هسته و پیکره اصلی مخالفان که حرکتی سیاسی را دنبال می‌کرد، اکنون می‌خواهد خودش را از تخریب گران و اراذل و اوباش جدا کند که مفسر برنامه جواب این سوال را با یک مثال داد و خاطرنشان کرد: می‌خواهم مقایسه‌ای با آمریکا در سال 2000 داشته باشم، در سال 2000 بسیاری از مردم آمریکا بر این باور بودند که بوش با تقلب به ریاست جمهوری رسیده است و منتخب مردم نیست اما مردم آمریکا آرامش زندگی خودشان را بر هم نزدند و به گذران امور زندگی خودشان پرداختند اما در ایران این مسئله به درازا انجامیده است.
این مفسر آمریکایی در ادامه با طرح سئوالی مبنی براینکه دلیل به درازا کشیده شدن این مسائل در ایران چه چیزی است، آیا دلیلش این بوده که پوشش اخبار حوادث ایران توسط رسانه‌های بین‌المللی به آنها فرصتی برای دیده شدن داده است، اگر رسانه‌ها تا این حد روی آنها تمرکز نمی‌کردند آنها باز هم به خیابان می‌آمدند، گفت: در برنامه‌های رسانه‌های بین‌المللی دائم به مخالفان گفته می‌شود که ما با شما هستیم، به بیرون خانه‌هایتان بروید به اعتراض بپردازید. این درست نیست مردم باید خودشان زندگی‌شان را اداره کنند.
وی در پاسخ به سئوال دیگری مبنی براینکه ایران با توجه به اوضاع کنونی تا چه حد قادر به حل مشکلاتش است، بیان داشت: به عقیده من ایران کاملا قادر به حل مسائل خود است اما در صورتی که دیگران هم سرشان به کار خودشان گرم باشد و دخالتی در امور ایران نکنند. حتی در شرایطی که همگان در صدد دخالت و ایجاد اختلال در امور داخلی ایران باشند این کشوری است که توانسته در مقابل دنیا بایستد در زمانی که آنها با عراق در جنگ بودند.
این مفسر آمریکایی افزود: هر چه دیگران بیشتر سعی در دخالت در امور ایران داشته باشند، ایران بیشتر آنها را پس می‌زند و بیرون می‌کند. ایران کشوری انعطاف‌پذیر است؛ چرا که مردم ایران قابل انعطاف پذیری هستند. دخالت خارجی‌ها در امور ایران راه به جایی نخواهد برد.

نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۸ دی ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()