کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

آقای کروبی که در نامه دادن و بیانیه داد ید طولایی دارد، در بیانیه ای حوادث روز عاشورا را محکوم کرد البته از در عقب!!! اما این بیانیه نکات جالب توجهی دارد که به آن اشاره می کنیم:

1- آیا جایی دیده اید که به جای "بسم الله" بنویسند "بسم اله" اگر تا به حال ندیده اید میتوانید این مورد را در بیانیه شیخ ما ملاحظه کنید.

2- از آنجا که آقای حجت الاسلام و المسلمین شیخ مهدی کروبی فرزند احمد -ملقب به آیت الله از سوی برخی اطرافیانشان- یکی از روحانیون برجسته و باسواد عالم اسلام هستند، بار دیگر این توان فوق العاده علمی خود را در دومین عبارت از بیانیه اخیر خود به نمایش گذاشته اند: "انا لله و انا الیه الراجعون"

ظاهرا شیخ ما موقع نوشتن بیانیه هول شده وگرنه مگه ممکنه شیخ آیه قرآن رو غلط بنویسه و به جای "راجعون" بنویسه "الراجعون". البته شیخ ما قبلا هم تبحر علمی خودش رو در مسئله خلیح العربیه!‌ در مناظره با رئیس جمهور نشان داده بود.

(البته شیخ در پیام تسلیتش به مناسبت درگذشت آیت الله منتظری نوشته بود "انا الله و انا الیه راجعون" که عبارت "انا الله" مصداق روشن کفر بوده و اگر این مسئله اشتباه تایپی نباشد، شیخ با این کار حکم ارتدادش را امضا کرده است! معمول است که هرجا آیه قرآن به کار می رود یکی دو بار مرور می کنند که اشتباه ننوشته باشند اما شیخ ما کارش از این کارها گذشته و اصلا نمی داند که چه مینویسد. در آخر این پیام تسلیت باز هم این گونه غلط نگارشی قابل مشاهده است: "والسلام علی عباده الله الصالحین"!!)

3- از عجایب خلقت در انتهای بیانیه اتفاق افتاده... ظاهرا شیخ در سیر و سلوک معنوی خود بیانیه را برا عاشورای سال آینده منتشر کرده -که متن بیانیه هم عدم انطباق آن را با حوادث عاشورای امسال نشان میدهد که به آن خواهیم پرداخت- چرا که شیخ تاریخ زده "10 محرم الحرام 1432" در حالیکه بر هر مرد و زنی و بچه ای واضح است که  الان  در سال 1431 هجری هستیم.

4- در قسمتی از بیانیه می خوانیم: "آنان که هویت و شناسنامه این انقلابند و در روزگار مبارزه در صف اول مبارزان بودند، بیاد دارند که در عاشورای 1342 تظاهراتی عظیم با شعارهایی تند علیه شاه صورت گرفت اما رژیم ستم شاهی حرمت عاشورا نگاه داشت و کشتار، سرکوب و دستگیری رهبران مبارزه و در راس آن امام را به روزهای بعد موکول کرد. براستی چه شده است که حکومت برخواسته از قیام عاشورا،  در روز عاشورا دست بر خون مردم برده و جماعتی وحشی را به جان مردم انداخته است."

آقای کروبی که ادعای مبارزه در دوران انقلاب را دارد -که البته استثنائا این ادعایشان صحیح است- به دلایل معلوم و نامعلوم با تحریف تاریخ انقلاب در این قسمت به دفاع جانانه از شرف رژیم پهلوی پرداخته اند تا شرف دیگران را خدچه دار کنند اما متاسفانه شرف خودشان زیر سوال رفت چرا که "علت قیام مردم دستگیری امام خمینی بعد از عاشورای آن سال بوده است! یعنی اصولاً روز عاشورای آن سال فقط یک راهپیمایی آرام صورت گرفت و 15 خرداد که مردم از بازداشت امام خبر دار شده و به خشم آمدند کشتاری به راه انداختند که تا امروز هم کسی از میزان دقیقش خبر دار نشده اند. یعنی اصلا بحث موکول کردن کشتار نبوده است. بلکه بهانه ای به دستشان نیامد تا چنین کنند. (از وبلاگ با یاران علی)"

5- متن بیانیه هم که کاملا چپه کردن واقعیت هاست. اگر کسی تصاویر منتشر شده توسط صدا و سیما و از آن جالب تر تصاویر پخش شده توسط رسانه های بیگانه را ببیند باز هم این برداشتی را نمیکند که آقای کروبی در نامه خود گنجانده است بطوریکه میگوید "یا رب چه شده است که حرمت عاشورا و عزاداران فرزند زهرا (س) در ظهر عاشورا نگاه داشته نمی شود و آنان را به خاک و خون می کشند." و اصولا مسئله را تبدیل میکند به حمله ماموران انتظامی یا برخی طرفداران نظام به عزاداران حسینی!!!!!!

نکته جالب اینکه آشوب های یکشنبه به گونه ای گسترده توسط طرفداران موسوی در رسانه های غربی بازتاب داشت که آنها حتی خبر از سقوط تهران توسط مخالفین دادند!! درحالیکه شیخ ما میگوید که "حکومت برخواسته از قیام عاشورا،  در روز عاشورا دست بر خون مردم برده و جماعتی وحشی را به جان مردم انداخته است."

اوج بی ادبی شیخ هم آنجا که عزادارانی که برای متفرق کردن ضد انقلاب پا به میدان گذاشته بودند را "جماعتی وحشی" می نامد و اوج بی شرمی وی زمانی که هتاکان به حرمت حضرت اباعبدالله را "عزاداران فرزند زهرا" لقب می دهد.

6- نکته جالب تر این بیانیه آن است که به هیچ وجه به هتک حرمت های انجام شده توسط آشوبگران نمی پردازد. این بیانیه آنقدر بی سر و ته است که فقط اشاره کوچکی به کشته شدن بعضی افراد در این حوادث می کند و بیش از هر چیز به اتفاقات شب عاشورا در حسینیه جماران می پردازد.

در پایان این پرسش مطرح است که چرا آقای کروبی چنین بیانیه ای صادر کرده و حوادثی را که مثل روز روشن است را وارونه جلوه داده و انگار نه انگار که در روز عاشورا به امام حسین (ع) اهانتی شده باشد و انگار نه انگار که عده ای اغتشاشگر به اموال عمومی و خصوصی مردم خسارت زده باشند و عزاداران را مورد ضرب و شتم قرار داده باشند؟ آیا بیانیه کروبی در مسیر فتنه و کاملا برنامه ریزی شده است یا اینکه شیخ فقط چوب ساده لوحی اش را می خورد؟ الله اعلم!

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٩ دی ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()