کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

اخیرا لیست 72 نفره ای توسط مشارکت منتشر شده که ابهامات خاصی در اون به چشم میخوره. توجه کنید اگرچه بی اساس بودن این لیست محرز شده اما من چیزی رو نفی یا اثبات نمی کنم مگر چند مورد که در اینجا به ذکر اون می پردازم (البته در هر مورد توضیح کوتاهی میدم در حدی که مسئله واضح بشه و زیاده گویی هم نشه):

1- اینکه چرا تعداد افراد این لیست 72 نفر است؟ آیا این یک مسئله اتفاقی است یا اینکه برای تاثیرگذاری بر اذهان عمومی با استفاده از عدد معروف 72 که شمار شهدای کربلا و شهدای حادثه هفتم تیر است، صورت گرفته؟ البته در جنبش سبز استفاده از عناصر مذهبی بی سایقه نیست مثلا همین رنگ سبز یا الله اکبرهای بعد از انتخابات خودش شاهدی بر ماجراست. نکته ای که در قالب این نکته می گنجه اینه که در این مقوله از مذهب بر خلاف مذهب داره استفاده میشه (مصداق بارز قرآن بر نیزه کردن) که بحثش مفصله و اینجا مجالش نیست.

2- تعدادی از اسامی کشته شدگان موجود در این لیست همان پنج نفر معروف کوی دانشگاه اند: مبینا احترامی، فاطمه براتی، کسری شرفی، کامبیز شعاعی و محسن ایمانی. موجودیت چهار دانشجوی اول توسط رئیس دانشگاه تهران تکذیب شد که اصلا چنین افرادی دانشجوی دانشگاه نیستند که حالا کشته شده باشند یا نه. و توجه کنید که هیچ کسی هم تکذیبیه رئیس دانشگاه رو رد نکرد. دانشجوی آخر هم که خودش رسما مصاحبه کرد و ضمنا گفت که اصلا ساکن کوی نیست و البته مهمتر از اون گفته که زنده است و نمرده.

3- مسئله احمد کارگر نجاتی که در یک پست جدید راجع به اون توضیح می دم.

4- مهدی کرمی که تاریخ شهادتش پنجم خرداد ذکر شده یعنی 17 روز قبل از برگزاری انتخابات

ادامه دارد...

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱٧ شهریور ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()