کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

شهرام امیری در فرودگاه امام خمینی(ره) در کنار همسر و فرزندش هنگام  بازگشت از آمریکا

به گزارش خبرنگار سیاست خارجی خبرگزاری فارس، شهرام امیری دانشمند ایرانی صبح امروز (پنجشنبه) پس از 14 ماه اسارت در دست ماموران امنیتی آمریکا، وارد کشور شد و در فرودگاه امام خمینی (ره) مورد استقبال حسن قشقاوی معاون کنسولی، امور مجلس و ایرانیان خارج از کشور وزارت خارجه، ملاباشی معاون دانشجویی وزیر علوم، همسر و فرزند و خانواده‌اش قرار گرفت.
وی در نشستی خبری به تشریح جزییات ربوده شدنش پرداخت.
رامین مهمان‌پرست سخنگوی وزارت خارجه کشورمان روز گذشته (چهارشنبه) از عزیمت شهرام امیری به کشور خبر داد و گفت: با تلاش‌های انجام شده از سوی جمهوری اسلامی ایران و همکاری موثر سفارت پاکستان در واشنگتن شهرام امیری با بدرقه رئیس دفتر حفاظت منافع جمهوری اسلامی ایران در واشنگتن، خاک آمریکا را از طریق کشور ثالث به مقصد جمهوری اسلامی ایران ترک کرد.
سخنگوی وزارت خارجه همچنین تأکید کرد که این وزارتخانه همچنان پیگیری‌های خود را در رابطه با مسئولیت‌های دولت آمریکا در ربایش امیری از طریق کانال‌های مختلف حقوقی و دیپلماتیک ادامه خواهد داد.
شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر سال گذشته در مدینه منوره در عملیاتی هماهنگ از سوی سرویس‌های اطلاعاتی عربستان و آمریکا ربوده و مستقیما به ایالت متحده آمریکا منتقل شد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٤ تیر ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

٨ مرداد ١٣٧٨- متن کامل خطبه‏هاى نماز جمعه‏ى تهران به امامت مقام معظم رهبرى‏

در بیستمین سالگرد اقامه اولین نماز جمعه تهران، صدها هزار تن از مردم مؤمن و انقلابى تهران امروز با اجتماع در دانشگاه تهران و خیابانهاى اطراف آن نماز جمعه را به امامت حضرت آیت‏اللَّه خامنه‏اى رهبر معظم انقلاب اسلامى و امام جمعه تهران اقامه کردند.

امام جمعه تهران از حضور قدرتمندانه، پرشکوه و پرصلابت ملت ایران در صحنه به عنوان مشت محکمى بر دهان توطئه‏گران یاد کردند و فرمودند: دستگاههاى مسؤول انصافاً کار خود را خوب انجام دادند اما اگر این قضایا به درستى شناخته نشود و مردم با هوشمندى و روشنى تصمیم خود را براى آینده نگیرند، احتمال وقوع توطئه و فتنه‏اى جدید وجود دارد.

۴ مرداد ١٣٧٨- بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامى در دیدار جمعى از دانشجویان مجروح در کوى دانشگاه‏

عده‏اى از دانشجویان مجروح حادثه کوى دانشگاه تهران شب گذشته در فضایى آکنده از مهر و محبت، با حضرت آیت‏الله خامنه‏اى رهبر معظم انقلاب اسلامى دیدار کردند.

مقام معظم رهبرى در این دیدار صمیمى ضمن دلجویى از دانشجویان، آنان را مورد تفقد قرار دادند و دانشجویان نیز در فضایى همراه با معنویت و عشق و ارادت به مقام ولایت، مطالبى بیان کردند.

دانشجویان همچنین نماز جماعت مغرب و عشا را به امامت حضرت آیت‏الله خامنه‏اى اقامه کردند.

٢١ تیر ١٣٧٨- بیانات در دیدار دانشجویان و اقشار مختلف مردم‏ در پی حادثه کوی دانشگاه تهران

حضرت آیت‌الله خامنه‌اى رهبر معظم انقلاب اسلامى روز دوشنبه در دیدار اقشار مختلف مردم با ایشان، از حوادث اخیر کوى دانشگاه تهران به عنوان حادثه‌اى غیرقابل قبول در جمهورى اسلامى یاد کردند و فرمودند: این حادثه تلخ قلب مرا جریحه‌دار کرد.

مقام معظم رهبرى تصریح کردند: حرفهاى گفتنى زیاد است اما مطلبى که از نظر من مهمتر از همه است و ذهن مرا مشغول کرده است حمله به خوابگاه جوانان و دانشجویان است. حمله به منزل، مأوا و مسکن یک جمعى بخصوص در شب و یا در هنگام نماز جماعت به هیچ وجه در نظام اسلامى قابل قبول نیست.

رهبر معظم انقلاب اسلامى فرمودند: جوانان این کشور چه دانشجویان و چه غیر دانشجویان فرزندان من هستند و براى من هر چیزى که براى این مجموعه‌ها مایه‌ى اضطراب، ناراحتى و اشتباه در فهم باشد، بسیار سخت و سنگین است.

حضرت آیت‌‌الله خامنه‌اى با تأکید بر این که در نظام جمهورى اسلامى هر کس که تخلف کند باید با او برخورد شود، اظهار داشتند: هر کسى بوده فرقى نمى‌کند چه در لباس نیروى انتظامى و چه در غیر آن. کسانى که در نظام جمهورى اسلامى تخلف مى‌کنند باید با برخورد شود اما برخورد با کسى که تخلفى نکرده است، کسى که در خانه خود در حال استراحت است آن هم در محیط جوان دانشجویى کار بسیار خطا و ناروایى است.

مقام معظم رهبرى فرمودند: این که صد یا دویست نفر از کوى دانشگاه خارج شدند و حرفهایى زدند، این بهانه و مجوزى نمى‌شود که افرادى در هر لباس و با هر نامى وارد آن محیط شوند و کارهاى ناروایى انجام دهند. بخصوص وقتى که نام مقدس نیروى انتظامى در میان مى‌آید، قضیه سخت‌تر مى‌شود عملى که موجب بدنامى نیروى انتظامى مى‌شود.

رهبر معظم انقلاب اسلامى در ادامه سخنان خود خاطر نشان کردند: شما مى‌دانید که نیروى انتظامى در اطراف کشور در مرزها، جاده‌ها و در برخورد با اشرار چه جانفشانیهایى مى‌کنند و چه زحمتهایى مى‌کشند و بسیارى از آنها براى حفظ امنیت ما جان خود را از دست داده‌اند، عملى انجام شود که چهره این خدمتگزاران در نظر برخى تیره گردد، ایا این انصاف است ؟ حضرت آیت‌الله خامنه‌اى فرمودند: ایا این درست است که بعضى با آوردن نام یا حسین(ع) و یا زهرا(س) وارد اتاق دانشجوى بسیجى و جانباز شوند و او را از خواب بیدار کنند و آنگونه حوادثى به وجود آورند ؟ نام مقدس امام حسین (ع) و فاطمه زهرا (س) قلب را مى‌فشارد، این همه جوان مؤمن عاشق امام حسین و فاطمه زهرا (س) در همه جاى کشور در خدمت اسلام و در خدمت کشور هستند و در طول دوران دفاع مقدس و در هر خطرى که این کشور را تهدید کند، اینها سینه سپر مى‌کنند و وارد مى‌شوند و بعد کسانى با استفاده از این نامها این جور حوادثى را به وجود بیاورند که حقیقتا براى من خیلى تلخ بود، البته من تأکید کرده‌ام که در این زمینه تحقیق شود.

مقام معظم رهبرى در ادامه سخنانشان مطالبى را خطاب به مردم، دانشجویان، جوانان و سران جناحها و گروههاى سیاسى و نیز مطالبى را درباره توطئه دشمنان ایراد کردند.

نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()


پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای- دست‌اندرکاران نمایش رادیویی «از سرزمین نور» در اسفندماه سال 73، با رهبر انقلاب اسلامی دیدار کردند. این برنامه بر اساس رمان زندگی پیامبر اعظم (ص) به نویسندگی محمد سرشار و سردبیری محمد میرکیانی ساخته شده بود. آنچه در پی می‌آید، بیانات حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در این دیدار است در آستانه سالروز مبعث پیامبر مکرم اسلام منتشر می‌شود:

بسم‌اللَّه‌الرّحمن‌الرّحیم

با این که قبلاً یک روز، هم به آقاى رهگذر و هم به آقاى میرکیانى -که ظاهراً آن روز همراهشان بودند- عرض کرده بودم که من چقدر از این برنامه راضى و خرسند هستم و به وسیله‌ آقایان به شما برادران و خواهران اظهار اخلاص و ارادت کرده بودیم، لکن حقیقتاً دلم نیامد که این خرسندى قلبى و تقدیر از این برنامه بسیار خوب را حضوراً هم به شماها عرض نکنم. این بود که خواهش کردم قبل از پایان سال شما را زیارت بکنیم؛ چون بالاخره سال جدید اقتضائات جدید دارد و شماها هم برنامه‌ها و کارهاى خودتان را دارید. لکن امسال این برنامه انجام گرفته و من هم یکى از مستمعین این برنامه بودم - البته در بسیارى از روزها، نه در همه‌ روزها - و لازم بود که ما همین امسال عرض تشکر از شماها را به شما بکنیم. البته این حوادث تلخى که این روزها اتفاق افتاده، براى ما خیلى همّ و غم آفرین و حقیقتاً اندوه‌بار است؛ ولى این قرارى بود که گذاشته شده بود و چه بهتر که انجام شد. به هر حال مقصود من تشکر از شما آقایان و خانم‌هائى بود که این برنامه را تهیه کرده‌اید و به وجود آوردید.

متن کامل بیانات...

نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()
نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۸ تیر ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران در نشست خبری عصر روز دوشنبه خود با خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی با انتقاد از رفتارهای غرب در قبال ایران، شرایط جدید ایران برای مذاکرات آینده در موضوع هسته‌ای را اعلام کرد.

به گزارش رجانیوز، دکتر محمود احمدی‌نژاد با یادآوری اینکه پیش از نشست تهران، اوباما رئیس‌جمهور امریکا رسماً‌ از رئیس‌جمهور برزیل و نخست‌وزیر ترکیه درخواست ورود به این موضوع را کرده بود، گفت: برخی سعی داشتند از همان ابتدا القا کنند که طرف ایرانی حاضر به گفت‌وگو در فضای منطقی نیست.

وی در ادامه گفت: خروجی نشست تهران با آنچه که ادعا می‌کردند، مخالف بود و بیانیه تهران در فضایی منطقی و قانون‌مدار و در شرایطی که اوباما این فرآیند را از رئیس‌جمهور برزیل  و نخست وزیر ترکیه خواسته بود، تنظیم شد.

رئیس‌جمهور افزود: وقتی برای حل مشکلات حرف منطقی برای گفتن نداشتند، به جای استقبال از بیانیه تهران به سمت قطعنامه حرکت کردند و بعد از قطعنامه هم بلافاصله بیانیه دادند که می خواهیم گفت‌وگو کنیم اما اکنون شرایط تغییر کرده است.

وی با تأکید بر اینکه بیانیه تهران در جای خود محفوظ است و شرایط گفت‌وگو با 1+5 نیز عوض شده است، اظهار داشت: آن‌ها چماقی را بالا بردند تا به خیال خود در مذاکرات دست بالا را داشته باشند.

احمدی‌نژاد ادامه داد: پس از آنکه دیدند ایران در حال مذاکره است و منطق قوی تهران را در جریان نشست و بیانیه تهران دیدند و حرفی برای گفتن نداشتند، به نقطه تبعیض آلود شورای امنیت پناه بردند و قطعنامه دادند که دست بالا را داشته باشند.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران خطاب به سران کشورهای زورگو تأکید کرد: چون بی‌اخلاقی کردید زمان مذاکرعه را تا آخر مرداد ماه عقب می اندازیم و این جریمه‌ای است که از آن درس بگیرید.

دکتر احمدی‌نژاد در تشریح شرایط جدید ایران برای مذاکره گفت: آن‌ها باید چند نظر خود را راجع به چند موضوع به‌وضوح برای ملت‌ها بیان کنند.

وی موضوع اول را "بمب اتمی رژیم صهیونیستی" دانست و گفت که باید صراحتاً‌ اعلام کنند که آیا با بمب اتمی رژیم صهیونیستی موافق هستند یا مخالف؟

رئیس شورای عالی امنیت ملی کشور ادامه داد: ما مذاکرات را بر مبنای نظر آنها تنظیم می‌کنیم و با کسانی که با بمب اتمی رژیم صهیونیستی موافق هستند یک‌طور و با مخالفان آن طور دیگری مذاکره می‌کنیم.

وی شرط دوم ایران را تببین این موضوع دانست که "آیا آن‌ها قصد دارند به مقررات ان‌پی‌تی بپیوندند یا خیر" و افزود: نشست پر سر و صدایی در نیویورک برگزار و مقررات اصلاح شد و به عنوان مقررات جهان شمول درآمد.

احمدی‌نژاد تصریح کرد: آن‌ها باید صراحتاً اعلام کنند که آیا می‌خواهند از این مقررات تبعیت کنند یا نه، چرا که ما با کسانی که بخواهند از مقررات تبعیت کنند، یک جور و با افرادی که نخواهند گفت‌وگو کنند، طور دیگری گفت‌وگو می‌کنیم.

وی شرط سوم را توضیح این مسئله دانست که منظور طرف‌های مقابل از گفت‌وگو دوستی یا دشمنی است، چرا که با هر یک از این دو نوع برخورد، ایران به روش متفاوتی گفت‌وگو می‌کند.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد: ترکیب مذاکره کنندگان هم تغییر می کند.

وی با بیان اینکه پنج کشور دارای حق ناعادلانه وتو که کسی نمی تواند از آنها شکایت کند و خودشان هم شکایت می‌کنند و هم حکم صادر می کنند، گفت: چه کسی گفته فقط  1+5 باید مذاکره کند؟ دیگرانی هم هستند که باید در مذاکرات حاضر باشند.

رئیس‌جمهوری اسلامی ایران شرط چهارم را اعلام این موضوع از طرف مقابل دانست که آیا می خواهند از منطق استفاده کنند یا زور؟

وی افزود: تجربه قبلی نشان داده است که هر جا در منطق کم آوردند، سراغ زور رفته‌اند و ما با کسانی که با زور رفتار می‌‍کنند یک جور گفت‌وگو می‌کنیم و با افرادی که قانون و منطق را معیار قرار می‌دهند، یک جور دیگر.

دکتر احمدی‌نژاد تصریح کرد: دستور کار مذاکرات نیز موضوعات و دغدغه‌های مشترک جامعه بشری است که در بسته ایران هم به آن اشاره شده است.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٩ تیر ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر که سال گذشته در مدینه منوره از سوی نیروهای امنیتی آمریکا ربوده شده بود، در ویدئوی جدیدی که لحظاتی پیش بر روی اینترنت قرار داده است می گوید: لحظاتی پیش موفق شدم در ایالت ویرجینیا از دست مامورین امنیتی آمریکا متواری بشم و هم اکنون در یک جای امن در حال تهیه این ویدئو هستم. وی همچنین تاکید کرده است: من از تمام نهادهای حقوق بشر تقاضا دارم که فعالیت و فشار خودشان را بر دولت آمریکا برای آزادی من بیشتر کنند و قبل از اینکه اتفاقی برای من بیافتد موفق شوم به کشور عزیزم ایران برگردم...

برای مشاهده ویدئو بر روی تصویر کلیک کنید.

متن کامل این پیام ویدئویی بدین شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امروز دوشنبه 24 خرداد1389مصادف با 14 ژوئن 2010 من شهرام امیری تبعه کشور جمهوری اسلامی ایران هستم و لحظاتی پیش موفق شدم در ایالت ویرجینیا از دست مامورین امنیتی آمریکا متواری بشم و هم اکنون در یک جای امن در حال تهیه این ویدئو هستم ، چند لحظه بعد دوباره امکان داره توسط مامورین امنیتی آمریکا دستگیر شوم من می خواهم در این فرصت کوتاه در باره دو ویدئویی که از من منتشر شده صحبت کنم ویدئوی اولی که توسط صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران منتشر شد و من از شهر پوسان با هموطنان خودم در ایران صحبت می کردم کاملاً صحت دارد و هیچ نکته کذبی در ان وجود ندارد.

منتهی در ویدئوی دومی که توسط دولت امریکا تهیه شده و در یوتیوب(youtube) قرار دادند و در‌آن من اعلام کرده ام که آزاد هستم و برای ادامه تحصیل به اینجا آمده ام صحت ندارد و کاملاً کذب است. من در اینجا آزاد نیستم و اجازه تماس با خانواده ام را ندارم و در صورتی که هر مشکلی برای من پیش آمد یا من زنده به کشور برنگشتم، مسئولیت مستقیم آن با دولت ایالات متحده امریکاست و هیچ نوشته ای یا گفته ای از سوی من صحت نداشته و کذب محض است.

من از مسئولین کشور و تمام نهادهای حقوق بشر تقاضا دارم که فعالیت و فشار خودشان را بر دولت آمریکا برای آزادی من بیشتر کنند و قبل از اینکه اتفاقی برای من بیافتد من موفق شوم به کشور عزیزم ایران برگردم در پایان صحبتم به خانواده عزیزم است که اگر من زنده برنگشتم  می خواهم آن‌ها  مقاوم و صبور باشندو بدانند که من تا اخرین لحظه به کشورم خیانت نکردم وبا هیچ تهدیدی یا تطمیعی از سوی دولت امریکا حاضر نشدم به کشورم خیانت کنم و با افتخار در راه وطن کشته شدم و راضی هستم به رضای خداوند انشاءالله که همه موفق باشند متشکرم.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٩ تیر ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()