کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

متن کامل بیانیه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به قطعنامه ١٩٢٩ شورای امنیت

جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به قطعنامه 1929 شورای امنیت سازمان ملل بیانیه‌ای را به شرح زیر صادر کرد.
در 9 ژوئن 2010 قطعنامه 1929 شورای امنیت صادر شد. بر خلاف انتظار جامعه جهانی، این قطعنامه برای محکومیت حمله به کشتی آزادی که کمتر از 10 روز قبل از آن اتفاق افتاده بود و وضع مجازات علیه عاملان آن صادر نشد؛ بلکه جامعه جهانی شاهد بود ایالات متحده که رسماً خود را متعهد به حمایت از رژیم صهیونیستی می‌داند در پشتیبانی و حمایت از جنایت مزبور مانع اقدام شورای امنیت شد.
این قطعنامه همچنین پاسخی به سند نهایی اجلاس بازنگری NPT نبود که 15 روز قبل از آن 189 کشور در آن بر الزام رژیم صهیونیستی به پیوستن به NPT تأکید کرده بودند.
جامعه جهانی پیش از این نیز هیچ قطعنامه‌ای از شورای امنیت درباره چگونگی اشاعه سلاح‌های هسته‌ای به رژیم صهیونیستی ندیده بود و هیچ‌گاه شورای امنیت نخواسته است بررسی کند که چه کسانی سلاح هسته‌ای را در اختیار این رژیم قرار داده‌اند؟ چرا که برخی اعضا ثابت شورای امنیت خود متهمان اصلی این اشاعه هستند.
همچنین موضوع قطعنامه 1929 نگرانی درباره تولید، ساخت، تکثیر و آزمایش نسل جدید سلاح‌های هسته‌ای از سوی اعضای ثابت شورای امنیت نیست و در آن اشاره‌ای به 11 پیشنهاد جمهوری اسلامی ایران در کنفرانس بازنگری NPT برای خلع سلاح و عدم اشاعه نشده است، پیشنهادهایی که استقبال جامعه جهانی را به دنبال داشت.
موضوع قطعنامه بر خلاف انتظار جامعه جهانی درباره فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران بر مبنای اتهاماتی واهی است که نه تنها هیچ‌گاه ثابت نشده، بلکه در آخرین گزارش مدیرکل آژانس که تنها یک روز قبل از قطعنامه منتشر شد، برای بیست و دومین بار به صراحت تأکید شد این فعالیت‌ها هیچ‌گونه انحرافی از اهداف صلح‌آمیز نداشته است.
صادرکنندگان قطعنامه خود را در حالی در معرض قضاوت جامعه جهانی قرار دادند که جهان کمتر از یک ماه قبل از صدور قطعنامه شاهد بیانیه تهران بود که در آن به صراحت بر همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای و اجتناب از مقابله با حقوق ملت‌ها تأکید شده بود.
ایالات متحده آمریکا در حالی که ترکیه و برزیل را برای تعامل با تهران تشویق می‌کرد، یک ماه پس از صدور بیانیه تهران و استقبال جهانی از آن که در بیانیه 120 کشور عضو جنبش عدم تعهد بروز کرد، به مقابله با آن برخاست.
صدور قطعنامه 1929 در فضای بیانیه تهران و حمله به کشتی آزادی برای جامعه جهانی صحت دیدگا‌ه‌های جمهوری اسلامی ایران را اثبات کرد.
1- اثبات کرد شورای امنیت نمی‌تواند مرجع مناسبی برای تامین امنیت و حقوق ملت‌ها باشد و نشان داد مادام که ایالات متحده آمریکا رسماً خود را متعهد به امنیت رژیم صهیونیستی و حمایت از جنایات آن می‌داند، شورای امنیت قطعنامه‌ای در محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی صادر نخواهد کرد.
2- اثبات کرد ایالات متحده آمریکا امروز بیش از همیشه با بی اعتباری و بحران اعتماد در جهان روبروست و شعار تغییر نیز نتوانست اعتبار از دست رفته دولت آمریکا را برگرداند. جامعه جهانی به روشنی شاهد بود رئیس جمهور این کشور بسان اسلاف خویش حاضر است با دروغ از اعتبار کشورهای دیگر هزینه کند. اظهارات رئیس جمهور برزیل و نخست‌وزیر ترکیه در تبیین رفتار غیرصادقانه رئیس جمهور آمریکا امروز در معرض قضاوت جامعه جهانی است.
3- اثبات کرد دولت ایالات متحده آمریکا به عنوان مجرم اصلی استفاده از سلاح‌ هسته‌ای و تکثیر، تولید و آزمایش آن، بزرگ‌ترین تهدید جامعه جهانی است که این تهدید بیش از همه متوجه امنیت شهروندان آن کشور است. رژیمی که قادر به مهار یک چاه نفت نیست، چگونه می‌تواند اعتماد جامعه جهانی را برای مهار زرادخانه‌های هسته‌ای خود که امنیت جهانی را به خطر می‌اندازد، فراهم سازد؟
4- اثبات کرد دولت آمریکا برای انحراف افکار عمومی از تهدیدهای واقعی که حاصل سیاست‌های غلط این رژیم در انباشت سلاح‌های هسته‌ای و حمایت از تروریسم دولتی است، سعی دارد با ساخت تهدیدهای فرضی و دروغین، توجه جامعه جهانی را از تهدیدهای واقعی منحرف کند.
5- اثبات کرد برخی دولت‌های انحصارطلب درصدد هستند سایر ملت‌ها را از فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای و داشتن چرخه سوخت که از مصادیق بارز «حق توسعه»، «حق ملت‌ها نسبت به منابع طبیعی» و «حق تعیین سرنوشت ملت‌ها» است، محروم سازند.
اینک با استفاده از فرصتی که در افکار عمومی جهان برای اثبات دیدگاه‌های فوق به وجود آمده است، جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌کند:
1- ورود شورای امنیت به موضوع فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای جمهوری اسلامی ایران غیرقانونی، بی اعتبار و بر خلاف نص صریح ماده 39 منشور و در مغایرت کامل با الزامات سازمانی و پادمانی آژانس بین‌المللی انرژی اتمی است و این شورا باید سریعاً نسبت به اتخاذ اقدامات جبرانی و رفع اشتباهات گذشته خود اقدام کند.
2- جمهوری اسلامی ایران به صراحت اعلام می‌کند هرگونه اقدام علیه منافع قانونی و مشروع ملت ایران متقابلاً پاسخ قانونی و اقدام مقتضی جمهوری اسلامی ایران را به همراه خواهد داشت.
3- ناکامی دولت آمریکا در به دست آوردن تمام آرای شورای امنیت علی‌رغم فشارهای غیرمعمول و تماس‌های رئیس جمهور این کشور و عدم همراهی جامعه جهانی با اراده برخی قدرت‌ها که در بیانیه جنبش عدم تعهد به نمایندگی از دو سوم کشورهای جهان مشهود است، گویای شروع دوران جدیدی از مناسبات جهانی برای تامین حقوق ملت‌ها برپایه عدالت و احترام است.
4- ما از اینکه هدف انسانی «انرژی صلح‌آمیز هسته‌ای برای همه، سلاح هسته‌ای برای هیچ‌کس» به فرصتی برای همکاری و همبستگی دولت‌های مستقل تبدیل شده است استقبال می‌کنیم و آن را پدیده مبارکی در دفاع از حقوق اساسی ملت‌ها می‌دانیم. از این رو اصرار دولت آمریکا را در ادامه مسیر غلط گذشته برای آنها پر هزینه، بی فایده و بن بست می‌دانیم که فقط موجب آن می‌شود پرده از چهره مناسبات ناعادلانه و غلط شورای امنیت برداشته شود و عزم ملت‌ها را برای ایجاد مناسباتی صحیح در صحنه بین‌المللی جدی‌تر کند.
5- جمهوری اسلامی ایران با تأکید مجدد بر مفاد بیانیه تهران آن را مبنایی شایسته برای همبستگی دولت‌های مستقل در مقابله با زیاده‌خواهی‌ها و تعامل بیشتر برای صلح، عدالت و سعادت می‌داند.

 

کلمات کلیدی: پاسخ ایرانی به قطعنامه ضدایرانی شورای امنیت، متن بیانیه جمهوری اسلامی ایران در پاسخ به قطعنامه شورای امنیت

نوشته شده در تاريخ جمعه ٢۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

مقام معظم رهبری:‌ عزیزان من! این انتخابات، براى دشمنان شما یک زلزله‌ى سیاسى بود؛ براى دوستان شما در اکناف عالم یک جشن واقعى بود؛ یک جشن تاریخى بود. در سى سالگى انقلاب این جور مردم بیایند نسبت به این نظام و این انقلاب و آن امام بزرگوار اظهار وفادارى کنند!
نمازجمعه تاریخی تهران، بیست و نهم خرداد ماه هشتاد و هشت

 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

بیست و یکم خرداد 88)

24ساعت‌حساس تا آغاز رأی‌گیری/تکذیب پاسخ‌رهبرانقلاب به نامه‌هاشمی

تکذیب پاسخ رهبر انقلاب به نامه هاشمی

پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در پی شایعات مطرح شده در خصوص پاسخ رهبر معظم انقلاب به نامه حجت‌الاسلام و المسلمین هاشمی رفسنجانی، اعلام کرد:

«یک مقام آگاه در دفتر مقام معظم رهبری ضمن تکذیب شایعات، اعلام داشت هیچگونه پاسخی از سوی معظم له داده نشده است.»

حضور هواداران نامزدها در خیابان ها تا ساعت 8 صبح

8 صبح پنج شنبه 21 خرداد 88، آخرین فرصت کاندیداها جهت تبلیغات و حمایت مردم از نامزدهای مورد علاقه خود بود. همین امر موجب شده بود تا نیمه های شب بامداد پنج شنبه و حتی بعد از اذان صبح، مردم به خیابان ها آمده و برای آخرین بار از نامزدهای مورد علاقه خود حمایت کنند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

بیستم خرداد 88

اعتراض کروبی به رفسنجانی درباره استفاده از منابع دانشگاه‌آزاد در حمایت موسوی
احمدی‌نژاد: باور کرده‌اند که باخته‌اند و دنبال تشنج هستند

آخرین روز از فرصت قانونی تبلیغاتی کاندیداهای ریاست جمهوری فرا رسید و نامزدها و هوادارانشان آخرین تلاش های خود جهت کسب ارای بیشتر از سوی مردم را انجام دادند.

احمدی نژاد: باور کرده‌اند که بازی را باخته‌اند و به دنبال تشنج هستند

محمود احمدی‌نژاد طی سخنانی در اجتماع عظیم مردم تهران که از میدان انقلاب تا مسجد دانشگاه شریف حضور پیدا کرده بودند، گفت: «ما خبر داریم که آنها به شدت نگران هستند و متوجه شده‌اند که صحنه را از دست داده‌اند لذا به دنبال تشنج در جامعه هستند و من به حامیان توصیه می‌کنم که آرامش خود را حفظ کنید.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

مستند روشنگری (مستند فتنه)

مستند  روشنگری   قسمت سوم (محسن سازگارا)

محسن سازگارا یکی دیگر از اصلاح‌طلبانی است که از قلم زدن در تحریریه روزنامه های زنجیره‌ای اصلاح‌طلب به اجرای برنامه در تلویزیون سازمان جاسوسی آمریکا (CIA) و عکس یادگاری با جرج بوش رسید.

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

نوزدهم خرداد 88

هاشمی: آتش‌فشان سینه‌های سوزان در جامعه شکل خواهد گرفت
احمدی‌نژاد: برخی که کنار پیامبر مجاهدت کردند در برابر علی ایستادند

احمدی نژاد: امام فرمود خدا نیاورد روزی که ثروتمندان در برابر قانون بایستند

سه شنبه یکی دیگر از روزهای پرکار رییس جمهور بود چرا که سفر به شمال و جنوب کشور در یک روز و حضور یافتن در میان مردم دو خطه ایران در نوع خود یک رکورد به حساب می آمد.احمدی نژاد صبح سه شنبه به ساری رفت و پس از استقبال تاریخی مردم این شهر گفت: « امام خمینی (ره) فرمودند همه ما مرهون ملت هستیم و مردم ولی نعمت ما هستند و خداوند نیاورد روزی که در این کشور آنها را که قدرت و ثروت دارند در برابر قانون شانه خالی کنند و ضعفا با دست خالی در مراجع و محاکم محکوم شوند.» و در ادامه نیز از پشت پرده حجم دروغ ها و توهین های روزافزون علیه خود و دولت نهم اینطور گفت: « بیش از 3 ماه است در یک برنامه پیچیده و جنگ حساب شده روانی به بهانه سرکوب یک فرزند و خادم ملت تهمت‌ها و اهانت‌ها و دروغ‌ها در حجم گسترده بر ملت تحمیل شده است. هیتلر جنایتکار قرن گذشته مشاوری تبلیغاتی به نام گوبلز داشت که تئوری جنگ روانی او اینگونه بود که اگر می‌خواهید ملتی را منزوی کنید و مخالفین خود را شکست دهید حجم انبوهی از دروغ‌های بزرگ را از صدها بلندگو به سوی او روانه کنید و آنقدر بگویید تا کسی نتواند در صحت حرف شما تردید کنید اما کسانی که از این تئوری پیروی می‌کنند غافل هستند که ملت ما هوشیار است و دروغ‌گویان را به تاریخ روانه می‌کند.»

رییس جمهور در بخش دیگری از اظهارات خویش نیز اظهار داشت: «مسئله بسیار روشن است و این که عده‌ای که خود را بالاتر از ملت می‌پندارند و مانند کسی سخن می‌گویند که می‌گوید من یک تکه زمین داشتم و ایران در این قطعه زمین افتاد، خود را آقای ملت می‌دانند در حالی که امام راحل فرمود اگر به ایشان خدمتگزار بگویند بهتر از این است که رهبر بگویند و رهبر عزیز فرمودند همه ما نوکر این ملت بزرگ هستیم.»احمدی‌نژاد در پایان گفت: «برخی گفتند دوره احمدی‌نژاد تمام شد و باید اسباب‌کشی کنند من می‌خواهم به آنها بگویم احمدی‌نژاد باشد یا نباشد زنده باشد یا قطعه قطعه شود آن کسانی که از این نظام باید اسباب‌کشی کنند باند ثروت و قدرت هستند.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

هجدهم خرداد 88

گردهمایی میلیونی احمدی نژادی‌ها در تهران
ستاد موسوی: بهانه را از اغتشاشگران بگیرید تا نزد ملت آشکار شوند

گردهمایی تاریخی هواداران احمدی‌نژاد در مصلی

شاید بعد از مناظره احمدی نژاد و موسوی، 18 خرداد 88 متفاوت ترین روز برای حامیان محمود احمدی نژاد بود چرا که جمعیت حاضر در مصلی بزرگ تهران عملا 4 روز قبل از برگزاری انتخابات پاسخ تمامی دروغ ها و تهمت های 4 ساله مخالفان دولت نهم را دادند.

حجم جمعیت در مصلی بگونه ای بود که احمدی نژاد حتی نتوانست خود را به جایگاه سخنرانی برساند اما با این حال هنرمندان و مداحان حامی وی از جمله فرج ا... سلحشور، مسعود ده نمکی، حسین رضازاده، فرزاد جمشیدی، منصور ارضی، سعید حدادیان، محمود کریمی، مادر شهید صیاد شیرازی و ... پشت جایگاه سخنرانی قرار گرفتند و از مواضع دولت نهم حمایت کردند و جمعیت نیز یکصدا فریاد «احمدی بیایی، نیایی، رئیس‌جمهور مایی» و «موسوی دورغگو» را سر دادند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

 

بیست و یک سال قافله سالاری کاروان انقلاب 

دانلود فیلم مستندی که به مناسبت 21 امین سالگرد زمامداری مقام معظم رهبری با عنوان "یک نکته از هزارن" توسط واحد مرکزی خبر تهیه و پخش شد:

دانلود

 

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

 

دانلود قسمت های مختلف مجموعه مستند شاخص:

 امام و عدالت
 امام و استقلال 
 امام و قانون
 امام و انتظار
امام و آزادی
امام و امریکا
امام و جمهوری اسلامی    
امام و توطئه و نفاق
امام و فلسطین
امام و روحانیت
 امام و وحدت
 امام و بنی صدر
امام و مردم
امام و ولایت فقیه
نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، شهرام امیری کارشناس و محقق دانشگاه صنعتی مالک اشتر که سال گذشته در مدینه منوره ربوده شده است، در یک پیام تصویری که در تاریخ سه‌شنبه 17 فروردین 89 مطابق با 5 آوریل 2010 ضبط شده و به روشی خاص به دست دستگاه‌های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران رسیده‌است، به تشریح ربایش و وضعیت کنونی خود پرداخت.
شهرام امیری در این سند تصویری ارسالی که شب گذشته از صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و در بخش خبری پخش شد، با بیان اینکه هم‌اکنون در شهر توسان ایالت آریزونای آمریکا هستم، می‌گوید: در تاریخ 13 خرداد 88 در یک عملیات مشترک بین تیم‌های ترور و روبایش سازمان اطلاعات آمریکا (CIA) و استخبارات عربستان سعودی در مدینه منوره دزدیده شدم. سپس من را به یک خانه در یک جایی نامعلوم در عربستان بردند و در داخل آن به من آمپول بی‌هوشی زدند و وقتی به هوش آمدم در راه انتقال به سمت کشور آمریکا بودم.
وی می افزاید: در طی 8 ماه که در آمریکا نگهداری شدم تحت شدیدترین شکنجه‌ها و فشارهای روحی گروه‌های بازجویی سازمان اطلاعات آمریکا قرار گرفتم و هدف اصلی آنها از این فشارها این بود که از من می‌خواستند در یک مصاحبه تلویزیونی با یکی از شبکه‌های خبری آمریکا ادعا کنم که فرد مهمی در برنامه هسته‌ای ایران بوده و به درخواست خودم به آمریکا پناهنده شدم و در این فرآیند پناهندگی، یک سری مدارک و اسناد مهم را از کشورم به همراه یک لپ‌تاپ که حاوی اسرار محرمانه برنامه هسته‌ای نظامی ایران است، به آمریکا منتقل کردم.
این تبعه ربوده شده ایرانی خاطر نشان می‌کند: هدف اصلی از این قضیه فشار سیاسی به جمهوری اسلامی ایران و در واقع محکوم کردن و اثبات دروغ‌هایی است که آمریکا مدام علیه جمهوری اسلامی ایران مطرح می‌کند.
امیری همچنین از سازمان‌ها و نهادهایی که در خصوص مسئله حقوق بشر فعالیت می‌کنند خواسته است موضوع وی را با جدیت پیگیری کنند.
وی ادامه می دهد: من واقعاً به ناحق از یک کشور ثالث دزدیده شده و به آمریکا آورده شده‌ام و درخواستم این است که این سازمان‌ها تمام تلاش و توان خود را برای آزادی من و برگشتم به کشور عزیزم ایران انجام بدهند.
این تبعه ربوده شده ایرانی همچنین در این پیام تصویری خطاب به خانواده اش می گوید: از خانواده‌ام می‌‌خواهم اگر روزی این سخنرانی من را دیدند و صحبت‌های آخر من را شنیدند، صبور باشند.
به گزارش فارس، این فیلم به عنوان سندی منحصربه‌فرد نشان می دهد که مجموعه ادعاهای آمریکا در مورد برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ‌ایران، سندسازی بی‌ارزشی بیش نیست.

دانلود پشت پرده ربایش شهرام امیری

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

شب چهاردهم خرداد سال 68 فقهای مجلس خبرگان گرد هم جمع می‌شوند برای انتخاب شخصی اصلح تا سکان کشتی انقلاب اسلامی را پس از عروج بنیانگذار آن به دست او بسپارند.

فیلم بخشی از مذاکرات مجلس خبرگان اول در 14 خرداد 68 پیرامون انتخاب رهبر و جانشین امام راحل و ماجرای انتخاب مقام معظم رهبری حضرت آیت الله خامنه ای را می توانید از لینک زیر دانلود کنید:

دانلود فیلم مذاکرات خبرگان برای تعیین جانشین امام

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

هفدهم خرداد 88

احمدی‌نژاد: پیغام داده‌اند مراقب خودت باش
رهنورد: کروبی حرّ زمان است

احمدی نژاد: پیغام داده اند مراقب خودت باش

مقصد سومین سفر انتخاباتی احمدی ن‍ژاد تبریز بود. شهری که خاستگاه میرحسین موسوی به شمار می آمد اما استقبال غیرقابل پیش بینی مردم این شهر از رییس جمهور نشان داد عهد و پیمان سوم تیر مردم با احمدی نژاد همچنان به قوت خود باقی است.

احمدی نژاد که ساعت ها در میان استقبال گرم تبریزی ها از فرودگاه تا ورزشگاه مشایعت شده بود، سرانجام سخنرانی خود را در جمع مردم خونگرم آذری شروع کرد و در بخشی از سخنان خویش با اشاره به مناظره تاریخی خود با میرحسین موسوی گفت: «برخی‌ها پیغام داده‌اند که مراقب خودت باش اما می‌خواهیم با ملت تجدید عهد کنیم و بگوییم که خدا گواه است که ما گلو و سینه خود را در برابر تیغ‌ها و تیرهای تهمت‌ها آماده کرده‌ایم ولی هرگز اجازه نمی‌دهم یک ریال علیه منافع ملت هزینه شود.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

شانزدهم خرداد 88

کروبی: در این دوره هاشمی از موسوی حمایت می‌کند
احمدی‌نژاد: برای زندان بنیاد شهید هم از امام اجازه داشتید؟

کروبی: دیگر صحبت از وحدت اصلاح طلبان نکنید

مهدی کروبی در ادامه برنامه های تبلیغات انتخاباتی در گفتگویی رادیویی گفت: «دیگر صحبت وحدت نکنید چرا که 4 نفر وارد عرصه انتخابات شده و آماده رقابت هستند، اشکالی هم وجود ندارد، اگر اشکالی هم باشد آن اشکال به آنهایی است که بعد وارد شدند لذا به کسی که زودتر آمده نمی‌گویند تو برو کنار کسی دیگر به جای تو آمده است!»

بازداشت حسن عباسی

جعفری وکیل حسن عباسی اعلام کرد: «حسن عباسی با حکم صادره از سوی شعبه 5 دادسرای نظامی و به دلیل سخنرانی 3 خرداد در دانشکده فنی دانشگاه تهران و با شکایت حسن روحانی بازداشت شد.»

عباسی در سوم خردادماه 88 به دانشکده فنی دانشگاه تهران آمده بود و با انتقاد از سیاست خارجی دولت اصلاحات و حسن روحانی، برای عدم تکرار گذشته از دانشجویان خواسته بود تا به احمدی نژاد رای دهند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

پانزدهم خرداد88

احمدی نژاد: می گفتند رای پابرهنه‌ها را نمی‌خواهیم/امام فرمود هرچه فرد بزرگتر باشد، انحرافش خطرناکتر است

نگرانی دشمن از سفارش پذیر نبودن شورای نگهبان است

آیت ا... جنتی خطیب موقت نماز جمعه تهران در خطبه های دوم نماز جمعه تهران اظهار داشت: «تجربه نشان داده است که شورای نگهبان همواره از حفاظت آرای مردم فعال بوده و هر جا که خدشه‌ای در آرای ملت بوده با آن برخورد کرده است و سلامت انتخابات تضمین کرده و نگرانی دشمن نیز از این است که شورای نگهبان سفارش پذیر نیست و البته دشمنان همواره در پی مایوس کردن ملت ایران از انقلاب و نظام اسلامی هستند.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

چهاردهم خرداد 88

رهبر انقلاب: مبادا حضور مردم در خیابان‌ها به اغتشاش منجر شود
درخواست مناظره احمدی‌نژاد و هاشمی

رهبر معظم انقلاب اسلامی در اجتماع عظیم و پرشکوه قشرهای مختلف ملت در مراسم بیستمین سالگرد رحلت امام خمینی(ره) با انتقاد از کسانیکه می گویند ملت ایران خوار شده است تأکید کردند: «آثار عزت این ملت بزرگ در مسائل مختلف جهانی نمایان است و حرف کسانیکه می گویند ملت ایران به علت پایبندی به اصول خود، از چشم دنیا افتاده است ابداً قابل قبول نیست. دشمنان مداخله گر و زورگوی جمهوری اسلامی که جبهه متحدی در مقابل ملت تشکیل داده اند با تبلیغات وسیع سعی می کنند حقارت ملت ایران را القا کنند اما واقعیت این است که احترام به ملت بزرگ ایران و امام راحل عظیم الشأن در اعماق دل دشمنان نظام نیز رسوخ کرده است.»

رهبر انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به تلاش چند ماهه رسانه های بیگانه برای مخدوش جلوه دادن انتخابات ریاست جمهوری افزودند: «دشمنان ملت، گاه انتخابات ایران را انتصابات می خوانند و گاه می گویند رقابت نامزدها بازی کنترل شده درون حکومت است و انتخابات حتماً با تقلب همراه خواهد بود که البته هدف همه این تلاشها، ضربه زدن به مردم سالاری دینی و جلوگیری از مشارکت قوی مردم در انتخابات است. دشمن درصدد است با القای ناامیدی در مردم، نظام را از پشتوانه مستحکم خود یعنی آرای مردمی محروم کند و با کمال تأسف در داخل نیز افرادی از روی غفلت همان حرفهای دشمن را تکرار و عملاً به تحقق اهداف دشمن کمک می کنند که باید به حال آنها حقیقتاً تأسف خورد.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

سیزدهم خرداد 88

مناظره تاریخی
هاشمی: تشکیک در سلامت انتخابات حرف ضد انقلاب است

هاشمی رفسنجانی در مراسم سالگرد شب رحلت حضرت امام در جوار بارگاه ملکوتی امام خمینی (ره) اظهار داشت: «در آستانه یک فرصت تاریخی هستیم که درست بر محور نظرات امام راحل و در مسیر پیروزی و ادامه راه انقلاب قرار گرفته است که اگر حضوری قاطعانه داشته باشیم و اکثریت قاطع ملت به صحنه بیایند ادامه راه با ارزش و پرموفقیت خواهد بود و الحمدالله به نظر می‌رسد که در انتخابات آینده چنین خواهد شد و از همه راههای دور گزارشاتی وجود دارد که نشان می‌دهد مردم حضور پرشور خود را در انتخابات رقم خواهند زد و این حضور خواسته همه دلسوزان انقلاب است.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

دوازدهم خرداد 88

احمدی نژاد: تخریب های سوم تیر هنوز ادامه دارد
رضایی: بنده و آقای کروبی نیت‌مان یکی است

احمدی نژاد طی سخنانی در اجتماع بی‌سابقه مردم مشهد با اشاره به تهمت‌ها و توهین‌ها علیه دولت گفت: «آنها به گونه‌ای حرف می‌زنندکه انگار زمانی که خودشان حضور داشتند در کشور هیچ مشکلی وجود نداشت اما در مناظره‌ها به آنها خواهم گفت که در هربخش و هر شاخصی که در طول این سی سال انتخاب کنند بهترین آن متعلق به فرزندان و خادمان شما در این دولت است.» وی افزود: آنها یک جنگ روانی شناخته شده را انتخاب کردند که ما مانند آن را در زمان هیتلر شاهد بودیم که یکی از مشاوران هیتلر حرفی زد و گفت:«برای پیروزی در مقابل رقبا باید دروغ‌ها آنقدر بزرگ جلوه دهیم و آنقدر دروغ بزرگ بگوییم که همه باور کنند و امروز یک روش هیتلری علیه ملت به کار گرفته شده است و این جنگ روانی در دنیا برای همه شناخته شده است.»

رئیس جمهور با اشاره به جریانات تخریب و تهمت زنی در انتخابات ریاست جمهوری سال 84 گفت: «فضای سال 84 و جریانات آن زمان هنوز هم ادامه دارد و کار هنوز تمام نشده است.»

وی ادامه داد: «همه کاندیداها، خانواده‌های آنها و ستاد‌های حامیشان، اموالشان را برای ملت اعلام کنند تا مردم ببینند که آنها چه چیزی دارند، اما به این شرط که اگر کسی بخشی از اموال خود پنهان کرد دولت حق داشته باشد آن را مصادره کند تا آن قسمت از اموال را در خدمت مردم و برای خدمت به مردم هزینه کند.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

یازدهم خرداد 88

کروبی: خدا را شکر که آیت‌الله خامنه‌ای رهبری نظام را برعهده دارند
رهبر انقلاب:کسانی که مبانی تفکر امام را قبول ندارند، میگویند در خط امامیم

رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اعضای ستاد برگزاری مراسم بیستمین سالگرد ارتحال حضرت امام خمینی (ره)، فرمودند:«همه جریانهای سیاسی، حتی کسانیکه از لحاظ فکری، همه مبانی و زیرساختهای نظری امام را قبول ندارند، خود را پیرو و طرفدار امام معرفی می کنند چرا که می دانند برای توده های عظیم ملت که نظام متکی بر آرای آنهاست، طرفداری از امام یک ارزش محسوب می شود و این واقعیتی کاملاً تأمل برانگیز است.»

ایشان افزودند: «امام بزرگوار، بدون کوچکترین رودربایستی با دیگران و بی اعتنا به اصطلاحات و مفاهیم روشنفکری شرق و غرب، اسلام ناب را به صراحت بیان و به آن اعتزاز و افتخار می کرد و ملتها و روشنفکران سراسر جهان اسلام نیز به همین علت جذب آن شخصیت عظیم الهی شده اند. پروردگار حکیم، آن بنده صالح خود را به گونه‌ای آفریده و پرورش داده بود که بدون کوچکترین احساس حقارت، در مقابل هجوم گردنکشان سیاسی جهان می ایستاد و در مقابل سیل تهمت هایی که اصول او را ارتجاعی و بنیادگرایی می خواندند با افتخار و عزت کامل، از اسلام ناب دفاع می کرد و به همین دلیل به نماد حقیقی عزت ملی مردم ایران تبدیل شد.»

رهبر انقلاب در پایان خاطرنشان ساختند: «در همه مسائل از جمله انتخابات، باید بر مبانی مشترک از جمله قانون اساسی تکیه کرد و با حفظ احترام یکدیگر و نگه داشتن حرمت اصول و مبانی اجازه نداد برخی اختلاف نظرهای طبیعی، به زمینه ای برای خدشه به اتحاد ملی تبدیل شود.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٦ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

دهم خرداد 88

احمدی‌نژاد: مردم غیر از آنها را انتخاب کردند، می‌گویند ملت منحرف شده
اسامی مفسدین اقتصادی را در مناظره‌ها اعلام می‌کنم

احمدی نژاد با حضور در شبکه خبر گفت: «یک بار بعد از 24 سال مردم فردی غیر از آنها را انتخاب کردند اما آنها می‌گویند ملت منحرف شده است! درحالی که باید بگذارند عده‌ای غیر از آنها هم کشور را اداره کنند.»

رضایی: سرنوشت انتخابات را رقم خواهم زد

محسن رضایی در جمع مردم شهرکرد اظهار داشت: «تا آخرین لحظه در انتخابات مانده و سرنوشت انتخابات را رقم خواهم زد.»

‌وی ادامه داد: «آیا مایه شرم نیست که در حالی که هزاران انسان برای پیروزی و حفظ انقلاب فدا شده‌اند برخی بر سر غنایم جنگ و انقلاب وارد دعوا و درگیری شوند؟»

احمدی نژاد: در مناظره ها اسامی مفسدین اقتصادی را اعلام می کنم

احمدی‌نژاد طی سخنانی در جمع مردم ساوجبلاغ گفت: «من 4 سال سکوت کردم تا کشور جلو برود اما امروز اگر سکوت کنم جریان،‌معکوس جلو می رود و در مناظره اگر صلاح باشد اسامی برخی مفسدان را افشا و پرونده بسیاری را باز خواهم کرد. ما باید مسیر عدالت را با اقتدار ادامه دهیم البته مقاومت‌ها در این مسیر بسیار است که اگر می‌خواهید در مسیر عدالت حرکت کنید باید تیزی زخم زبان‌ها، مسخره‌ شدن‌ها و توهین‌ها را تحمل کنید.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه ۱٥ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی امروز در پیامی، حمله جنایتکارانه و قساوت آمیز رژیم صهیونیستی به کاروان دریائی امدادی و بشردوستانه را ، حمله به افکار عمومی و وجدانهای بشری از سراسر جهان خواندند و تاکید کردند: امروز فلسطین دیگر نه مسئله عربی و حتی نه فقط اسلامی، بلکه مسئله حقوق بشری جهان معاصر است و حامیان این رژیم سفاک و گستاخ بویژه آمریکا، انگلیس و فرانسه جداً باید پاسخگو باشند.
متن پیام رهبر انقلاب اسلامی به این شرح است:
http://farsi.khamenei.ir/ndata/frame1/890311-12.jpg

بسم‌الله الرحمن الرحیم
حمله‌ی جنایتکارانه و قساوت‌آمیز رژیم صهیونیست به کاروان دریائی امدادی و بشردوستانه، حلقه‌ی دیگری از زنجیره‌ی جنایتهای بزرگی است که آن حکومت شریر و خبیث، هفتمین دهه‌ی حیات ننگین خود را با آن انباشته است. این نمونه‌ئی است از رفتار گستاخانه و بی‌رحمانه‌ئی که مسلمانان در این منطقه و بخصوص در سرزمین مظلوم فلسطین دهها سال است که با آن دست و پنجه نرم میکنند. این بار این کاروان، اسلامی یا عربی نبود، بلکه افکار عمومی و وجدانهای بشری از سراسر جهان را نمایندگی میکرد. این حمله‌ی جنایتبار باید برای همه مدلّل کرده باشد که صهیونیزم، چهره‌ی جدید و خشن‌تری از فاشیزم است که این بار از سوی دولتهای مدّعی آزادی و حقوق بشر و بیش از همه دولت ایالات متحده آمریکا، حمایت و کمک میشود.

آمریکا و انگلیس، فرانسه و دیگر دولتهای اروپائی که از این جانیان بالفطره، حمایت سیاسی و رسانه‌ئی و نظامی و اقتصادی کرده و همواره پشت سر فاجعه‌آفرینی‌های آنان ایستاده‌اند، جداً باید پاسخگو باشند. وجدانهای بیدار در سراسر جهان باید جداً بیندیشند که بشریت امروز با چه پدیده‌ی خطرناکی در منطقه‌ی حساس خاورمیانه روبرو است؟ چه رژیم سفاک و گستاخ و دیوانه‌ئی امروز بر کشور غصب شده‌ی فلسطین و مردم مظلوم و داغدیده‌ی آن تحکّم میکند؛ سه سال محاصره‌ی غذائی و داروئی و حیاتی یک و نیم میلیون زن و مرد و کودک در غزه، به چه معنی است؛ کشتار و حبس و شکنجه‌ی روزانه‌ی جوانان در غزه و ساحل غربی چگونه قابل فهم است.

فلسطین، دیگر نه مسأله‌ئی عربی و حتی نه فقط مسأله‌ئی اسلامی، بلکه مهمترین مسأله‌ی حقوق بشری جهان معاصر است.

کار نمادین و درخشان اعزام کاروان دریائی به غزه، باید در دهها شکل و شیوه‌ی دیگر بارها و بارها تکرار شود. حکومت سفاک صهیونیست و حامیان آن بویژه آمریکا و انگلیس باید قدرتِ شکست‌ناپذیر عزم و بیداریِ وجدان عمومی جهان را در برابر خود ببینند و حسّ کنند.

دولتهای عربی در معرض آزمونی دشوار قرار گرفته‌اند. ملتهای بیدار عرب از آنان اقدامی قاطع و جازم مطالبه میکنند. کنفرانس اسلامی و اتحادیه‌ی عرب نباید به کمتر از برداشتن کامل محاصره‌ی غزه و توقف کامل دست‌اندازی به خانه‌ها و سرزمینهای فلسطینی در کرانه‌ی غربی و محاکمه‌ی جنایتکارانی چون نتانیاهو و ایهود باراک، قانع شوند.

ملت مجاهد فلسطین و مردم و دولت مردمی غزه نیز بدانند که دشمن خبیث آنان اکنون از همیشه ضعیفتر و آسیب‌پذیرتر است. جنایت دریائی روز دوشنبه نه نشانه‌ی قدرت، که نشان درماندگی و سراسیمگی رژیم غاصب است. سنت الهی بر این جاری شده که ستمگران در اواخر دوران ننگ‌آلود خود، به دست خویش، سرنوشت محتوم فنا و زوال خود را نزدیکتر کنند. حمله به لبنان و سپس حمله به غزه در سالهای پیش، از جمله‌ی همین اقدامهای دیوانه‌وار بود که تروریستهای اریکه‌نشین صهیونیست را به دره‌ی سقوط نهائی نزدیکتر کرد.حمله به کاروان امدادی بین‌المللی در آبهای مدیترانه نیز اقدام ابلهانه‌ی دیگری از همان قبیل است.

برادران و خواهران فلسطینی! به خداوند حکیم و قدیر اعتماد کنید، قدرت خود را باور کنید و بر آن بیفزائید. و به پیروزی نهائی یقین داشته باشید. و بدانید که: وَلَیَنصُرَنَّ اللَّـهُ مَنْ یَنصُرُهُ إِنَّ اللَّـهَ لَقَوِیٌّ عَزِیزٌ1.

سید علی خامنه‌ای
11/خرداد/1389

1. سوره حج، آیه 40
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱٢ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

مستند روشنگری (مستند فتنه)

مستند   فتنه قسمت دوم(فریبا داوودی مهاجر)

فریبا داودی مهاجر عضو سیاست‌گذاری سازمانی غیر قانونی به نام ادوار تحکیم وحدت علامه است که از سال 1380 از طریق رئیس شاخه دانشجویی ستاد انتخاباتی رئیس‌جمهور دولت اصلاحات به‌طور جدی وارد سیاست شد. وی که خود را مقید به احکام اسلام نشان می‌داد پس از چندی چهره حقیقی خود را برملا کرد. (9.7 مگابایت)

دانلود

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

ناوگان آزادی که با همراهی 9 فروند کشتی از کشورهای مختلف منتطقه و کشورهای اروپایی توسط "بنیاد حقوق بشر، آزادی‌ها و امدادهای بشری مستقر در استانبول (IHH)" برای شکستن محاصره غزه عازم این منطقه بود، در آبهای بین اللمللی اطراف فلسطین با هجوم نیروهای اسرائیلی مواجه شده است.

به گزارش رجانیوز خبرگزاری‌های منطقه از حمله شدید صبح امروز نیروهای اسرائیلی به 9 فروند کشتی آزادی که حامل 1000 نفر از فعالین بین‌المللی حامی فلسطین و 20 میلیون یورو مایحتاج ضروری محاصره‌شدگان نوار غزه بوده اند، خبر داده اند. این حمله تاکنون 20 کشته و 40 زخمی به دنبال داشته است.

در همین حال مردم ترکیه با حمله به کنسولگری اسرائیل در این کشور، آنرا سنگباران کرده و برای دقایقی به تصرف خود در آورده اند.

شبکه العالم نیز از حمله موشکی به بندر اسکندرون ترکیه توسط اسرائیل خبر داده است. این حمله تا کنون 6 کشته که از نظامیان ترکیه بوده اند به دنبال داشته است.

وزارت امور خارجه ترکیه در واکنش به این اقدامات، با صدور بیانیه ای حمله نیروهای رژیم صهیونیستی به کشتی های حامل کمک های انسان دوستانه برای مردم غزه را به شدت محکوم کرده و هشدار داده است این اقدام اسرائیل لطمات جبران ناپذیری به روابط ترکیه و اسرائیل وارد خواهد کرد.

وزارت امور خارجه ترکیه با محکوم کردن شدید حمله رژیم صهیونیستی به ناوگان آزادی تصریح کرد اسرائیل با این اقدام غیر انسانی و هدف قرار دادن غیر نظامیان نشان داد که اهمیتی به حیات انسان ها و تلاش های صلح دوستانه نمی دهد.

شبکه تلویزیونی العالم ، شیخ رائد صلاح رهبر جنبش اسلامی فلسطین یکی از سرنشینان ناوگان ازادی بوده است را یکی از قربانیان این حمله خوانده است.

در همین حال شبکه الجزیره نیز از کشته شدن هانی سلمیان رئیس ائتلاف لبنانی آزادی غزه خبر داده است. این شبکه تلویزیونی از کشتی های ناوگان آزادی به بندر اشدود توسط ارتش اسرائیل خبر داده است. این گزارش می افزاید که اسرائیل از این افراد به عنوان گروگان یاد کرده است.

وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران نیز با توجه به تهدیدات و کارشکنی‌های رژیم صهیونیستی در رسیدن کمک‌های انسان‌دوستانه به مردم فلسطین، ضمن محکوم کردن این اقدام صهیونیست‌ها اعلام می‌کند، تعرض به این کاروان در حکم تعرض به اصول و بنیادهای بین‌المللی و حقوق بشری و نابخشودنی خواهد بود.

رژیم صهیونیستی با تایید خبر حمله به ناوگان آزادی شمار کشته شدگان را 16نفر اعلام کرده است.

احمدی نژاد: حمله به ناوگان کمک به غزه نشانه پایان عمر رژیم منحوس وجعلی


رییس جمهور در دیدار رییس مجلس اندونزی مهمترین مسوولیت مسلمانان و کل بشریت را حمایت از ملت مظلوم فلسطین و حل اشغال این کشور دانست و گفت: امروز کاملا آشکار شده که مساله فلسطین مساله عربی یا اسلامی نیست بلکه مساله جهانی است و رفتار رژیم صهیونیستی در قبال مردم این کشور توهین به کرامت و شرافت همه انسانهاست.دکتر محمود احمدی نژاد در دیدار رییس مجلس اندونزی اظهار داشت: اقدامات ضد انسانی رژیم صهیونیستی در قبال مردم فلسطین و جلوگیری از کمک های انسان دوستانه به مردم غزه نشان دهنده قوت این رژیم نیست بلکه نشانه ضعف آن است و همه اینها پایان عمر این رژیم منحوس و جعلی را هر چه بیشتر نزدیکتر می کند.

رییس جمهور افزود: امروز فلسفه تاسیس و تحمیل رژیم صهیونیستی بر همه آشکار شده است ، تاسیس جعلی این رژیم نه تنها برای تسلط بر خاورمیانه بلکه بر کل جهان بوده است بنابراین حمایت از مردم فلسطین حمایت از همه ملت ها و صلح و آزادی است.

جلیلی: حمله رژیم صهیونیستی نشانه اوج عجز و استیصال این رژیم است

دبیرشورای عالی امنیت ملی حمله رژیم صهیونیستی به کاروان کمک‌رسانی به غزه را وحشیانه و نشانه اوج عجز و استیصال این رژیم خواند.

سعید جلیلی در واکنش به حمله نظامی صبح امروز نیروهای رژیم صهیونیستی به کاروان غیر نظامی کمک‌رسانی به غزه این حمله‌ را نوعی "راهزنی تروریستی" دانست و افزود: رژیم جنایتکار و تروریست صهیونیستی که در برابر فشار روز افزون افکار عمومی جهان قرار گرفته اینک به"آدم‌کشی دریایی"روی آورده است.

دبیرشورای عالی امنیت ملی این نوع اقدامات رژیم صهیونیستی را نماد مخالفت 60 ساله این رژیم و حامی اصلی آن آمریکا با آزادی ملت‌ها توصیف و تاکید کرد: رفتار یک سال گذشته رژیم صهیونیستی به‌خصوص اقدام تروریستی صبح امروز این رژیم نشان داد طرح صلح اوباما یک فریب و صرفا با هدف دادن فرصت به رژیم صهیونیستی بوده است.

جلیلی حمله رژیم صهیونیستی به "ناوگان آزادی غزه" را آزمونی برای جهان مدعی آزادی و حقوق بشر در برابر افکار عمومی جهان دانست و گفت: اینک آمریکا و حامیان بین‌المللی و منطقه‌یی رژیم جنایتکار صهیونیستی در برابر افکار عمومی جهان باید پاسخگوی پشتیبانی‌های خود از این رژیم باشند.

فیلم:

حمله نظامیان صهیونیست به کشتی کاروان کمک رسانی به غزه

تسخیر کنسولگری رژیم صهیونیستی در ترکیه

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

 

نهم خرداد 88

حضور غیرقانونی کروبی در دانشگاه امیرکبیر و تاکید بر قانون‌گرایی
رضایی: موسوی برنامه اقتصادی ندارد و فقط شعار می‌دهد

محسن رضایی که در گیلان حاضر شده بود در جمع خبرنگاران حاضر شد و در پاسخ به این سوال که برای مناظره با سایر کاندیداها آماگی دارید یا خیر گفت: «برای مناظره آماده هستم و اساسا مناظره‌ها به مردم برای تصمیم گیری بهتر کمک می‌کند.»

حضور غیرقانونی کروبی در دانشگاه امیرکبیر و تاکید بر قانون‌گرایی

درحالی که مجوز سخنرانی مهدی کروبی برای روز 13 خرداد ماه از سوی مسولان دانشگاه امیر کبیر صادر شده بود، تعدادی از هواداران وی که از دانشجویان دانشگاه امیر کبیر نیز نبودند پیش از حضور وی در مقابل درب اصلی دانشگاه امیر کبیر تجمع کرده و هنگامی که با توضیحات مسئولان دانشگاه مبنی بر اینکه مجوز سخنرانی کروبی برای روز چهارشنبه صادر شده است مواجه شدند، با شکستن درب دانشگاه و درگیری با مسئولان حراست، وارد دانشگاه شدند.

کروبی پس از ورود خود به دانشگاه، در حالی که در ابتدا قصد داشت در سالن تربیت بدنی دانشگاه امیرکبیر برای حضار سخنرانی کند، به یکباره تصمیم گرفت به مسجد دانشگاه امیرکبیر برود و این در حالی بود که اطرافیان وی به او تذکر می‌دادند مسجد جای ما نیست و جای بسیجی‌هاست.

اما دقایقی بعد، کروبی در بین تجمع غیرقانونی هوادارانش از لزوم قانون گرایی و حفظ حرمت دانشگاه سخن گفت: «اگر من به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شوم حرمت دانشگاه، اساتید و دانشجویان را حفظ خواهم کرد. به فرزندان و عزیزانم همیشه توصیه کرده‌ام که تعادل را رعایت و چارچوب‌های اصلی را حفظ کنند.» و در پایان نیز تاکید کرد: «هر کسی که در انتخابات ریاست‌جمهوری رأی آورد، همه باید با او همکاری داشته باشیم.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

 

هشتم خرداد 88

احمدی‌نژاد: چه شده که به هر وسیله‌ای می‌خواهند رئیس‌جمهور شوند؟ موسوی: حضور توام با کروبی، یک مشکل است

حمله مسلحانه به ستاد احمدی نژاد در زاهدان

سه نفر ناشناس با حضور در مقابل یکی از ستادهای احمدی‌نژاد در خیابان سعدی زاهدان و در جنب مسجد عترت‌النبی(ع) اقدام به فحاشی و توهین به رییس‌جمهور کرده و پس از پاره کردن تصاویر وی با اعضای این ستاد درگیر شدند.

افراد ناشناس پس از درگیری لفظی، اقدام به تیراندازی به سمت حاضران در محل کرده و سه نفر از جمله یک کودک دو ساله را از ناحیه دست و شکم مجروح کردند.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱٠ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

وصیت‌نامه‌ی امام (ره)، یک دستورالعمل کاری

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در چهاردهم خردادماه هشتاد و هفت: «امروز قواى ثلاثه و مسئولان گوناگون کشور - اعم از نظامى و غیر نظامى و سیاسى و اجتماعى و خدماتى - باید دستوالعمل کار خود را همین وصیت‌نامه‌ى امام و راهنمائیهاى امام قرار بدهند. عزت ملت ایران، امنیت پایدار ملت ایران، رشد و توسعه‌ی مادى ملت ایران، اعتلاى معنوى و اخلاقى ملت ایران، در گرو عمل کردن به این توصیه‌هاست.»

متن کامل در ادامه مطلب...

صوت کامل قرائت وصیت‌نامه امام خمینی (ره)
فایل صوت کامل قرائت وصیت‌نامه امام خمینی (ره) با مدت 02:40:14 را می توانید با توجه به پهنای باند اینترنت خود از یکی از سه لینک مستقیم زیر دریافت کنید :
کیفیت پایین 16K و حجم 36.71 مگابایت
کیفیت متوسط 64K و حجم 73.36 مگابایت
کیفیت بالا 128K و حجم 144.62 مگابایت

فیلم کامل قرائت وصیت‌نامه امام خمینی (ره)


با توجه به پهنای باند اینترنت خود ، می توانید این فایل را با کیفیت های مختلف زیر دریافت نمایید :

مناسب برای تلفن همراه و فرمت 3gp و با حجم 107.1 MB
کیفیت متوسط و فرمت Wmv و با حجم 142.9 MB
کیفیت متوسط و فرمت Flv و با حجم 159.4 MB
کیفیت خوب و فرمت Mp4 و با حجم 982.9 MB

منبع: پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر حفظ و نشر آثار حضرت آیت‌الله‌العظمی سیدعلی خامنه‌ای (مد‌ظله‌العالی)

کلمات کلیدی: متن کامل وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی (ره)، دانلود فیلم و صوت قرائت وصیت نامه امام توسط مقام معظم رهبریادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه ۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

هفتم خرداد 88

احمدی‌نژاد:هیهات منا الذله
آرمین:موسوی 20سال از فعالیت‌سیاسی دور بوده

احمدی نژاد: هیهات منا الذله

رئیس جمهور پیش از ظهر روز شهادت حضرت زهرا سلام ا... علیها در اجتماع ده ها هزار نفری عزاداران حضرت زهرا سلام ا... علیها در میدان ولی عصر (عج) حضور یافت و ضمن تسلیت به عزاداران، گفت: ما سینه‌های خود و گلوی خود را برای شمَشیرها و نیزه‌های شما آماده کرده‌ایم اما برای تسلیم در برابر زورگوییهای دشمنان و فاسدان و دزدان، «هیهات منا الذله»

وی ادامه داد: « اگر کسانی تصور می‌کنند، با فشارهای خارجی، جنگ روانی و جنگ تبلیغاتی، ملت ایران صحنه را به نفع استکبار خالی می‌کند، اشتباه می‌کنند چرا که ملت ایران پیرو حسین (ع) و فاطمه (س) است و تا محو همه جلوه‌های استکبار در وسط میدان خواهد ایستاد. برخی‌ها به نام مسلمانی از نام امام (عج) وحشت دارند و در برابر بردن نام آن امام، تمسخر و توهین می‌کنند اما دنیا باید بداند اگر چه مظلومیت ارثیه حضرت زهرا (س) است اما ملت ایران مظلومیت فاطمی، علوی و حسینی را به افتخار تمجید قدرتهای بزرگ نخواهد فروخت»

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه ۸ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()


همیشه سعی کنید در خط رهبری حرکت کرده و از آن منحرف نشوید که خیر دنیا و آخرت در آن است

مرحوم سید احمد خمینی در وصیت نامه اش نوشته است: به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند .

در پی انتشار بخشی از وصیت مرحوم سیداحمد خمینی به فرزندانش مبنی بر ماندن در خط رهبری، برخی از سایت‌های فرقه موسوی، با دروغ خواندن وجود چنین فرازی در وصیتنامه یادگار امام، متنی تحریف شده به عنوان وصیت نامه سید احمد خمینی را در فضای مجازی پخش کرده‌اند .

هرچند جنبش سبز اموی که با دروغ متولد شد، با دروغ تعدادی از هموطنان پاکنهاد را فریب داد و با اجرای رهنمودهای رسانه های آمریکایی و وهابی، به ایران خیانت کرد و به احتضار افتاده است، اما برای ماندن در تاریخ، یکی دیگر از دورغهای این خائنان به وطن؛ متن کامل وصیتنامه مرحوم سیداحمد خمینی از شماره 10 فصلنلمه حضور منتشره در بهار 1374 ارائه می شود:


*متن وصیت نامه یادگار امام

بسم الله الرحمن الرحیم

با امید به رحمت واسعه حضرت حق جل جلاله و ایمان به حقانیت آنچه حضرت خاتم الانبیاء محمد مصطفی صلی الله علیه و آله وسلم آورده است و با اقرار به تبعیت محض از معصومین بزرگوار بخصوص مولای متقیان امیر مومنان و خلیفه بلافصل رسول اکرم صلی الله علیهما و آلهما .
اینجانب احمد خمینی فرزند امام خمینی رضوان الله تعالی علیه در تاریخ 30/ شهریور 71 هجری شمسی مطابق با 23/ ربیع - الاول/1413 قمری چند سطری به عنوان وصیت می نویسم تا به این اصل اسلامی عمل کرده باشم .

1. وصی خود فرزندم حسن خمینی را قرار دادم تا در صورت امکان به آنچه مورد نظرم است عمل نماید انشاءالله خداوند به ایشان پاداش خیر دهد .

2. مرا حتی المقدور نزدیک پدر عزیزم و مراد و امامم دفن کند تا شاید به حساب حضرت امام فاتحه ای هم نصیب من سراپا گناه گردد و خداوند به خاطر آن حضرت مورد لطفم قرار دهد .

3. بعد از من کار مرقد حضرت امام با ایشان است تا به کمک و هدایت برادر عزیزم جناب حجة الاسلام آقای انصاری که با در نظر گرفتن تمامی جهات بهترین فرد و دلسوزترین شخص نسبت به حرم حضرت امام است کارهای آنجا را بعد از من دنبال کند، بعد از من حسن خمینی تولیت آن مزار شریف را عهده دار باشد .

4. کلیه اعلامیه ها و کتابها و نوشته جات حضرت امام قدس سره بعد از من در اختیار حسن خمینی است که هرگونه می خواهد چاپ و منتشر کند و در صورتی که وضع مالی خانواده ام خوب نباشد از درآمد آن برای گذران زندگیشان استفاده کند والا بهتر است پول حاصل از آن به فقراء و یا خرج حرم امام گردد درآمد آن مال همه افراد خانواده است، کار مؤسسه نشر امام نیز با صلاحدید حسن آنگونه که تشخیص می دهد است .

5. کتابهائی که در دفتر فرهنگی است و متعلق به من است در صورتی که خانواده ام (فاطی) احتیاج مادی داشته باشد بفروشند و پولش را در اختیار او بگذارند ولی بهتر است همه بچه ها از آنها استفاده کنند؛ در صورتی که نه احتیاج مادی باشد و نه بچه ها از آن استفاده می کنند به کتابخانه آیت الله العظمی آقای نجفی سپرده شود تا طلاب از آن استفاده کنند و اگر حرم امام دارای کتابخانه شد در آنجا گذارده شود .

6. کلیه اثاث منزل که مال من است به همسرم بخشیدم، البته اثاثی که مربوط به من است خیلی ناچیز است .

7. من شخصا در هیچ بانک و مؤسسه ای و یا شرکتی و از این قبیل وجهی ندارم و اگر مختصر پولی در بانک تعاون اسلامی دارم شهریه های مراجع بزرگوار قم است که باید صرف فقراء گردد .

8. وجوهی که نزد خودم است یا پول شخصی و یا وجوه شرعیه است که جای هر کدام مشخص و روی هر کدام نوشته شده است، اگر به پولی برخورد شد که مشخص نبود از اموال خودم محسوب نگردد. کلیه وجوهی که سهم مبارک و یا خیرات است در اختیار رهبر بزرگوارمان حضرت آیت الله خامنه ای دامت برکاته قرار گیرد تا در موارد مقرره اش صرف گردد .

9. به فرزندان عزیزم حسن و یاسر (رضا) و علی سفارش می کنم که متدین و با تقوی باشند و دوست دارم در حوزه علمیه قم درس دینی بخوانند و در موقعش متلبس به لباس روحانیت شوند. معتقدم اینطور بیشتر محفوظ می مانند و سفارش مادرشان فاطی عزیزم که زن فاضل و بسیار متدینی است را به آنها می کنم او زن عارف مسلکی است که مورد علاقه شدید امام بود، نکند خدای ناکرده بعد از من به او کم محبتی شود، نکند خدای ناکرده صدای فرزندان نسبت به او بلند شود. او لطیف و دانا است و گوش دادن به نصایح او مسلما به نفع فرزندان است .

سفارش مادرم که جان عزیزم فدای او باد را می کنم - او سختیها و مرارتهای بسیار کشیده است و همیشه انیس و مونس اماممان بوده است - فرزندانم و فاطی خیلی مواظب ایشان باشند، امروز خدمت به خانم روح امام را شاد می کند .

فاطی عزیزم تو خود بهتر از همه می دانی که دیر یا زود همه رهسپار دیار آخرتیم، سعی کن زندگی عادی خود را ادامه دهی و راضی باشی به رضای حق جل و علا .

10. بین خود و خدای خود رضایت کامل دارم که تمام تلاشم برای تقویت اسلام و نظام و امام بوده است و از این جهت در آرامش کامل بسر می برم. البته من هم مانند همه کسانی که درگیر کارهای مختلف مبارزاتی و سیاسی هستند بی اشتباه نبودم و به این اعتراف می کنم ولی تنها کسانی اشتباه نمی کنند که کاری نمی کنند. در زد و خوردهای سیاسی ممکن است کارهائی انجام داده باشم که مناسب شان امام و یا یاران امام نبوده باشد، تقاضایم از خدا و یاران امام این است که مورد عفوم قرار دهند. من در جهت مصلحت امام به هیچ فرد و گروهی رحم نکرده ام و خیلی ها را در این راستا رنجانده ام که هنوز هم از این جهت ناراحت نیستم، از همه بخصوص مادر، فاطی، خواهرها و بچه هاشان و قوم خویشان مادری و پدری، نسبی و سببی امید عفو و دعای خیر دارم .

به حسن و برادرانش این توصیه را می نمایم که همیشه سعی کنند در خط رهبری حرکت کنند و از آن منحرف نشوند که خیر دنیا و آخرت در آن است و بدانند که ایشان موفقیت اسلام و نظام و کشور را می خواهند. هرگز گرفتار تحلیل های گوناگون نشوند که دشمن در کمین است. 

خداوندا عبد تو پیش تو می آید و تنها امیدش به تو است عبدی شرمگین و گناهکار او را به رحمت و بزرگواری خود ببخش یا ارحم الراحمین والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته
برای من 10 سال نماز و روزه بدهید.
وصیتنامه های قبل از این تاریخ فاقد ارزش است .
احمد خمینی - 23/ ربیع الاول/ 1413
30/ شهریور/1371
منبع

نوشته شده در تاريخ جمعه ٧ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

زن جوانی در سالن فرودگاه منتظر پروازش بود . چون هنوز چند ساعت به پروازش باقی مانده بود، تصمیم گرفت برای گذراندن وقت کتابی خریداری کند. او یک بسته بیسکوئیت نیز خرید و برروی یک صندلی نشست و در آرامش شروع به خواندن کتاب کرد...
مردی در کنارش نشسته بود و داشت روزنامه می‌خواند.
وقتی که او نخستین بیسکوئیت را به دهان گذاشت، متوجه شد که مرد هم یک بیسکوئیت برداشت و خورد. او خیلی عصبانی شد ولی چیزی نگفت.
پیش خود فکر کرد: «بهتر است ناراحت نشوم. شاید اشتباه کرده باشد.»
ولی این ماجرا تکرار شد. هر بار که او یک بیسکوئیت برمی‌داشت ، آن مرد هم همین کار را می‌کرد. این کار او را حسابی عصبانی کرده بود ولی نمی‌خواست واکنش نشان دهد.
وقتی که تنها یک بیسکوئیت باقی مانده بود، پیش خود فکر کرد: «حالا ببینم این مرد بی‌ادب چکار خواهد کرد؟»
مرد آخرین بیسکوئیت را نصف کرد و نصفش را خورد.
این دیگه خیلی پرروئی می‌خواست!
او حسابی عصبانی شده بود.
در این هنگام بلندگوی فرودگاه اعلام کرد که زمان سوار شدن به هواپیماست. آن زن کتابش را بست، چیزهایش را جمع و جور کرد و با نگاه تندی که به مرد انداخت از آنجا دور شد و به سمت دروازه اعلام شده رفت. وقتی داخل هواپیما روی صندلی‌اش نشست، دستش را داخل ساکش کرد تا عینکش را داخل ساک قرار دهد و ناگهان با کمال تعجب دید که جعبه بیسکوئیتش آنجاست، باز نشده و دست نخورده!
خیلی شرمنده شد!! از خودش بدش آمد ... یادش رفته بود که بیسکوئیتی که خریده بود را داخل ساکش گذاشته بود.
آن مرد بیسکوئیت‌هایش را با او تقسیم کرده بود، بدون آن که عصبانی و برآشفته شده باشد...
در صورتی که خودش آن موقع که فکر می‌کرد آن مرد دارد از بیسکوئیت‌هایش می‌خورد خیلی عصبانی شده بود. و متاسفانه دیگر زمانی برای توضیح رفتارش و یا معذرت‌خواهی نبود...

نوشته شده در تاريخ جمعه ٧ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

ششم خرداد 88

احمدی‌نژاد: با تهمت و دروغ نمی‌توانند پیش بروند
خاتمی باز هم تکذیب کرد

با گذشت 6 روز از آغاز رسمی زمان تبلیغات نامزدهای انتخابات دهم ریاست جمهوری، فراکسیون اقلیت مجلس با صدور بیانیه‌ای رسما از کاندیداتوری میرحسین موسوی در انتخابات ریاست جمهوری دهم حمایت کرد.

احمدی نژاد: با تهمت و دروغ نمی توانند پیش بروند

محمود احمدی نژاد در جمع مردم رباط کریم خطاب به برخی افراد که با تهمت زدن به دنبال پر کردن جیبشان هستند گفت: «برخی خیال نکنند که با تهمت و دروغ و یا با تکرار دروغ‌های بزرگ دیگران می‌توانند کار خود را پیش ببرند چرا که ملت و مردم هوشیار هستند و از حقوق خود در همه زمینه‌ها تا آخر دفاع خواهند کرد.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ جمعه ٧ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

پنجم خرداد 88

احمدی نژاد: تا آخرین لحظه یک سند از مفت‌خوری‌‌ها را هم امضا نخواهم کرد
کروبی: خطوط قرمز باید رعایت شود

پرچم ایران، نشانه ستادهای احمدی نژاد

مجتبی ثمره هاشمی مسئول ستاد هماهنگی حمایت‌های مردمی از احمدی‌نژاد اعلام کرد: "پرچم مقدس جمهوری اسلامی ایران نشان همه ستادهای مردمی آقای دکتر احمدی نژاد است."

احمدی نژاد: تا آخرین لحظه یک سند از مفت‌خوری ها را هم امضا نخواهم کرد

محمود احمدی‌نژاد در نخستین گردهمایی همیاران مسکن تصریح کرد: «به محض اینکه ما به سراغ برخی گیرندگان وام های کلان می‌رویم تا پول‌ها را از آنها پس بگیریم صدها بلندگو به کار می‌افتد و صدها تلفن به صدا در می‌آید اما بدانید که تا آخرین روزی که به لطف خداوند در خدمت شما هستم حتی یک سند از این مفت‌خوری‌ها و خلافکاری‌ها را امضا نخواهم کرد.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

مستند روشنگری (مستند فتنه)

مستند   فتنه قسمت اول(حقیقت جو)

شب گذشته رسانه ملی در گزارشی مستند به رونمایی از چهره واقعی یکی از عناصر فتنه پس از انتخابات پرداخت.

این مستند در مورد فاطمه حقیقت جو نماینده اصلاح طلب مجلس ششم است که اخیرا نیز از یک موسسه آمریکایی جایزه ای دریافت کرده است.

برای دانلود این مستند می توانید از لینک های زیر استفاده کنید (حجم: 12 مگابایت)

دانلود مستقیم

دانلود غیرمستقیم

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٦ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

چهارم خرداد 88

رضایی: یا با احمدی‌نژاد یا با موسوی به دور دوم می‌روم
مهدوی کنی: ای کاش مرده بودیم و این حرف‌ها را نمی‌شنیدیم

آیت‌الله مهدوی کنی در جلسه درس خود با اشاره به سخنان تبلیغاتی میرحسین موسوی که جمعه شب از سیما پخش شد، بیان این اظهارات را کم لطفی نسبت به انقلاب دانست و گفت: «ای کاش مرده بودیم و این حرف‌ها را نمی شنیدیم. 30 سال ازانقلاب گذشته ولی بعضی بیانات طوری است که دلالت بر این می کند که اصلاً هیچ کاری در دوران انقلاب نشده است. آن برادرمان (موسوی) در سخنشان این طور فرموده اند که من آمده ام اقتصاد خراب ایران را در40 سال گذشته درست کنم. برادر! شما 10 سال قبل از انقلاب را هم چسباندی به 30 سال بعد ازانقلاب؟! یعنی از دوران نظام شاهنشاهی تا بعد از انقلاب، همه اینها یک پرونده با هم است و خراب است که می خواهیم درست کنیم؟»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٥ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

سوم خرداد 88

کروبی: من مجتهدم
تجمع دانشجویان آذری در واکنش به اهانت خاتمی

سومین روز خردادماه 88 همزمان با سالروز فتح خرمشهر بود و به همین مناسبت محسن رضایی در نشست خبری خود در جمع خبرنگاران حاضر شد و به پرسش های آنان پاسخ داد.

به گزارش رجانیوز، وی در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر اینکه به گفته بعضی از اصولگرایان، اعتقاد شما در مورد اینکه وضعیت موجود ما را به سمت پرتگاه می‌برد از بین رفته است، گفت: «من به دلیل تحلیل عمیقی که از وضعیت کشور دارم آن سخن را گفتم و منظورم نظام نبوده بلکه ادامه مسیری که احمدی‌نژاد طی می‌کند ما را به پرتگاه می‌برد، البته بازگشت به گذشته نیز دارای اشکال است»

وی در بخش دیگری از اظهاراتش نیز آرای خود را «خوب» توصیف کرد: «اصولگرایان منتقد دولت خود باید تصمیم بگیرند که از چه کسی حمایت کنند ولی با حمایتهایی که تاکنون از من از سوی جریانهای مختلف صورت گرفته، از پشتوانه رای خوبی برخوردارم.»

رضایی در ادامه نیز از حضور میرحسین موسوی در دولتش اینطور خبر داد: «اولین کارم این است که از بزرگان عرصه هنر برای رسیدگی به مشکلاتشان استفاده خواهم کرد و از میرحسین خواهم خواست تا به صورت مشاوره تا به صورت مشاوره به من کمک کند تا به مشکلات هنرمندان رسیدگی شود»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

به گزارش ایرنا، نامه جمهوری اسلامی ایران را نفر دوم نمایندگی ایران در آژانس بین المللی انرژی اتمی امروز صبح باحضور نمایندگان برزیل و ترکیه در محل اقامتگاه مدیرکل آژانس به وی تحویل داد.

متن کامل نامه به این شرح است:

"عالیجناب آقای آمانو
مدیرکل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی

عالیجناب

جمهوری اسلامی ایران به عنوان عضو فعال آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در راستای عمل به تعهدات خود نسبت به آن و نیز معاهده NPT، همواره همکاری‌های گسترده‌ای را به نحو احسن در تعامل با آژانس از خود نشان داده است. این همکاری‌ها و تعامل گسترده با آژانس، نشان از اهمیت بخشیدن به این نهاد بین‌المللی و توجه به اهمیت معاهده مزبور می‌باشد. متقابلا جمهوری اسلامی ایران انتظار دارد تا ضمن محترم شمرده شدن حقوق پیش‌بینی شده در اساسنامه آژانس برای اعضا و نیز حقوق مقرر در ماده 4 معاهده NPT از یک سو و تکالیف آژانس طبق اساسنامه خود در ارایه خدمات به کشورهای عضو آژانس از سوی دیگر، بدون هیچ‌گونه تبعیضی از تمامی مساعدت‌ها و امکانات ذیربط برخوردار گردد.
موضوع تامین سوخت برای راکتور تحقیقاتی تهران از مواردی است که کاملا در چارچوب وظایف آژانس قرار دارد و مسوولیت آژانس در این زمینه کاملا شفاف و روشن است. متاسفانه علی‌رغم گذشت حدود یک سال از ارسال نامه رسمی جمهوری اسلامی ایران (تاریخ دوازدهم خرداد 1388) به آژانس برای دریافت سوخت راکتور یاد شده که دارای مصارف دارویی و ارایه خدمات پزشکی به حدود یک میلیون نفر می‌باشد، نه تنها سوخت مزبور به کشورم تحویل نشده است، بلکه مسیر طی شده نیز به خاطر وضع شرایط نامعقول از طرف مقابل نافرجام مانده است.
اکنون فرصت را مغتنم می‌شمارم اعلام نمایم در نشست سه‌جانبه سران در تهران با حضور روسای جمهوری اسلامی ایران و جمهوری فدراتیو برزیل و نخست‌وزیر جمهوری ترکیه که دو کشور اخیر هم‌اکنون عضو شورای حکام آژانس نیز هستند گفت‌وگوهای سازنده‌ای در زمینه همکاری‌های هسته‌ای داشته‌ایم و نتیجه آن صدور "بیانیه مشترک ایران، ترکیه و برزیل در 17 می 2010" می‌باشد که به ضمیمه یک نسخه آن را رسما تقدیم جنابعالی می‌نمایم.
جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را با محتوای بیانیه مشترک و تک‌تک بندهای آن که به هم پیوسته می‌باشند و هریک از بندها نیز از اهمیت خاصی برخوردار است، اعلام می‌دارد.
برای اجرایی شدن بیانیه مشترک، بدینوسیله در مرحله اول مطابق بند 6 این بیانیه، جمهوری اسلامی ایران موافقت خود را به صورت مکتوب و رسمی با محتوای بیانیه به ویژه پنج بند نخست آن به آژانس اعلام می‌نماید. این پنج بند عبارتند از:
1- ما بر تعهد به معاهده عدم گسترش سلاح‌های هسته‌ای و مواد مرتبط آن تاکید می‌کنیم و حقوق تمام اعضا شامل جمهوری اسلامی ایران، در استفاده صلح‌آمیز و بدون تبعیض برای توسعه تحقیق، تولید و استفاده از انرژی هسته‌ای (همچنین چرخه سوخت هسته‌ای شامل فعالیت‌های غنی‌سازی) را یادآوری می‌کنیم.
2- ما اعتقاد راسخ خود را بیان می‌داریم که اکنون فرصتی به‌دست آمده است تا روندی رو به جلو در فضایی مثبت، سازنده و غیرتقابلی شروع تا به دوره‌ای از تعامل و همکاری رهنمون شود.
3- ما معتقدیم که تبادل سوخت هسته‌ای بستری برای شروع همکاری در عرصه‌های مختلف خصوصا همکاری‌های صلح‌آمیز هسته‌ای شامل ساخت نیروگاه هسته‌ای و راکتورهای تحقیقاتی می‌باشد.
4- بر مبنای این نکته، تبادل سوخت هسته‌ای حرکتی سازنده، رو به جلو و نقطه شروعی برای همکاری میان ملت‌ها است. چنین حرکتی باید به تعامل مثبت و همکاری در زمینه فعالیت‌های صلح‌آمیز هسته‌ای هدایت شود و از هرگونه تقابلی اعم از تدابیر، اقدامات و یا بیانیه‌های تهدیدآمیزی که به حقوق و تعهدات هسته‌ای ایران تحت NPT لطمه می‌زند اجتناب گردد و همکاری هسته‌ای جایگزین آنها شود.
5- بر مبنای موارد فوق، در راستای تسهیل همکاری هسته‌ای ذکر شده در بالا، جمهوری اسلامی ایران بر امانت‌گذاری 1200 کیلوگرم اورانیوم با غنای کم (LEU) در ترکیه موافقت می‌کند. این مواد LEU در مالکیت ایران در ترکیه قرار خواهد داشت. ایران و آژانس امکان نظاره‌گری بر نگهداری ایمن از این مواد LEU را در ترکیه دارند.
انتظار داریم آژانس نیز مطابق بند 6 این بیانیه، گروه وین (آمریکا، روسیه، فرانسه و آژانس) را از مفاد آن مطلع ساخته و پاسخ مثبت گروه وین را به ما منعکس نماید. چنین اقدامی مطابق این بیانیه شروع مذاکرات برای تفصیل جزییات بیشتر تبادل سوخت از طریق انعقاد توافقنامه کتبی و همچنین ترتیبات مقتضی بین ایران و گروه وین را موجب خواهد شد.
ما در انتظار دریافت پاسخ جنابعالی در اسرع وقت هستیم.
عالیجناب بهترین درودهای مرا پذیرا باشید.
علی‌اکبر صالحی
معاون رییس‌جمهور و رییس سازمان انرژی اتمی ایران"

 

کلمات کلیدی: متن نامه ایران به آژانس بین المللی انرژی اتمی، متن نامه به آژانس پیرامون بیانیه تهران

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ٤ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

دوم خرداد 88

احمدی نژاد: به خاطر منافع کشور در برابر تخریب ها سکوت کردم
فائزه هاشمی: چهار سال گذشته، نکبت بود

نخستین همایش رسمی هواداران میرحسین موسوی در غیاب وی و با حضور زهرا رهنورد، سید محمد خاتمی و فائزه هاشمی رفسنجانی در سالن سرپوشیده مجموعه ورزشی آزادی برگزار شد.

به گزارش رجانیوز، اگرچه موسوی شب قبل و در نخستین نطق تلوزیونی‌اش اعلام کرده بود که «من ماشین نداشته ام که شما (مردم) را جمع کنم» اما حضور گسترده اتوبوس های حامل هواداران وی در این مراسم جالب توجه بود.

از سوی دیگر در حالی که حامیان موسوی شعارهایی چون «نصر من‌الله و فتح قریب، مرگ بر این دولت مردم فریب» و «دولت سیب‌زمینی نمی‌خوایم، نمی‌خوایم» سر می دادند، فائزه هاشمی گفت: «ما در سال ‏76‏ و بعد از دولت سازندگی، خاتمی را به قدرت رساندیم تا ادامه راه دولت سازندگی باشد‏.‏ متاسفانه اصلاح طلبان در سال ‏84‏ فرصت را با به اجماع نرسیدن از دست دادند و موجب پیروزی رقبا شدند‏.»

‏‏هاشمی با توهین به ملت افزود‏:‏ «در این چهار سال، نکبت و خفت و خواری نصیب ملت ایران شد و ما نمی خواهیم این دوران تلخ را دوباره تکرار کنیم‏.»ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

اول خرداد 88

احمدی نژاد: آماده تهمت‌ها، توهین‌ها و دروغ‌ها هستم
موسوی: به مشاوره با دکتر خاتمی افتخار می‌کنم

نخستین سالگرد انتخابات دهم ریاست جمهوری، مشارکت 40 میلیونی و جشن ملی جمهوریت ایرانیان نزدیک است.

بر این اساس، از امروز، بازخوانی رخدادهای سال گذشته و فضای با نشاط پیش از انتخابات، در رجانیوز آغاز می‌‌شود. مروری بر مواضع حامیان و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم از اول تا بیست و دوم خردادماه 88 دارد. مواضعی که علی‌رغم گذشت تنها یک سال از بیان آنها، مرورشان خاطره انگیز و البته عبرت آموز است:

 

آغاز رسمی تبلیغات نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری دهم

جمعه اول خرداد 88، مصادف با آغاز رسمی زمان تبلیغات کاندیداهای انتخابات دهم ریاست جمهوری بود.

اگرچه تا پیش از این روز نیز هر 4 نامزد با حضور در جمع هوادارانشان دیدگاه های خود پیرامون دولت آینده را مطرح می ساختند اما از اول خرداد ماه 88، شهرهای مختلف کشور رنگ و بوی دیگری به خود گرفتند و در این میان پارچه های سبزرنگ و پرچم جمهوری اسلامی به همراه عکس هایی از محمود احمدی نژاد و میرحسین موسوی بیش از همه در انظار عمومی خودنمایی می کرد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

کسانی را می‌‌دیدم که از جا‌های مختلف هواپیما، یکی یکی به قسمت جلو می‌‌رفتند. با شخصی که روی آن صندلی نشسته بود چیز‌هایی می‌‌گفتند و می‌‌شنیدند. بعد، خوشحال و راضی، برمی‌گشتند و سر جایشان می‌‌نشستند. کنجکاو شدم بدانم قضیه چیست. از یکی از کسانی که از آن‌جا برمی‌گشت، موضوع را پرسیدم. گفت: کسی که آن‌جا نشسته، مقام معظم رهبری است.


رضا میرکریمی کارگردان صاحب عنوان سینمای ایران، مدتی قبل در سفری به مشهد، هم‌سفر محمدرضا سرشار می‌شود و در جریان سفر، نقل خاطره‌ای می‌کند از دیدارش با رهبر فرهیختهٔ انقلاب. حالا، محمدرضا سرشار این خاطره را در سایت رسمی خود نقل کرده است. این نویسنده از قول کارگردان «خیلی دور، خیلی نزدیک» می‌نویسد: «هر وقت در جریان کار و زندگی زیاد به من فشار [روانی ] وارد می‌‌آید، در هر مرحله‌ای که باشم، همه چیز را ر‌ها می‌‌کنم و -گاهی از همان سر کار- تلفنی به خانه می‌‌زنم و یک راست به فرودگاه می‌‌روم. همان جا بلیطی تهیه می‌‌کنم و عازم مشهد می‌‌شوم. آنجا زیارتی [و درد دلی] با امام رضا(ع) می‌‌کنم و آرام می‌‌شوم و برمی‌گردم.
یک بار -در یکی از همین سفر‌ها- توی هواپیما نشسته بودم و در خودم بودم که دیدم در قسمت جلو هواپیما انگار وضعیت متفاوتی است. به این معنی که، کسانی را می‌‌دیدم که از جا‌های مختلف هواپیما، یکی یکی به قسمت جلو می‌‌رفتند. آن‌جا کنار یکی از صندلی‌‌ها می‌‌نشستند. با شخصی که روی آن صندلی نشسته بود چیز‌هایی می‌‌گفتند و می‌‌شنیدند. بعد، خوشحال و راضی، برمی‌گشتند و سر جایشان می‌‌نشستند.
کنجکاو شدم بدانم قضیه چیست. از یکی از کسانی که از آن‌جا برمی‌گشت، موضوع را پرسیدم. گفت: کسی که آن‌جا نشسته، مقام معظم رهبری است.
هم بسیار تعجب کردم و هم خوشحال شدم. به قسمت جلو هواپیما رفتم و از فردی که معلوم بود محافظ است پرسیدم: می‌‌شود رفت، با آقا صحبت کرد؟
گفت: بله. قدری صبر کن تا کسی که پهلوی آقاست، صحبتش تمام شود.
از فرصت استفاده کردم و پرسیدم: چرا آقا با پرواز عمومی به مشهد می‌‌روند؟!
گفت: آقا فقط سفر‌های رسمی دولتی را با پرواز اختصاصی می‌‌روند. سفر‌های شخصی [که عمدتا هم سفر زیارتی به مشهد است] را مثل همه مردم، با پرواز‌های عمومی می‌‌روند.
پرسیدم: یعنی می‌‌روند برای‌شان بلیط می‌‌خرند؟!
گفت: بله. مثل همهٔ مسافر‌های معمولی، برایشان بلیط می‌‌خرند. بدون اطلاع یا تشریفات خاص، می‌‌آیند سوار هواپیما می‌‌شوند و راهی می‌شوند. تازه توی هواپیماست که خدمه پرواز و مسافران، متوجه حضور ایشان می‌‌شوند.
صبر کردم تا صحبت نفر قبلی تمام شد. جلو رفتم. خودم را معرفی کردم و…»

با خود گفتم: از کسی که عمری را به سادگی و با حداقل امکانات مادی زیسته و اکنون رهبری انقلابی‌ترین نظام‌های سیاسی – و البته مذهبی – جهان را بر عهده دارد، جز این همه ملاحظه و دقت در استفاده از بیت‌المال و قائل شدن مرز و تفاوت بین کار شخصی و کار حکومتی نیز انتظار نمی‌رود. کاش دیگر مسئولان نظام، خاصه آنان که این لباس مقدس را – که در حقیقت لباس رسول اکرم (ص) است – بر تن دارند هم، لااقل نصف ایشان، در رعایت مسائل مالی و امکانات بیت‌المال، خدا را در نظر می‌گرفتند و تقوا می‌ورزیدند.

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

خرمشهر را خدا آزاد کرد. (امام خمینی)

(دانلود در ادامه مطلب)

 

ممد نبودی ببینی شهر آزاد گشته

خون یارانت پر ثمر گشته

آه و واویلا کو جهان آرا

نور دو چشمان تر ماادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

تولد و کودکی

به سال 1333 در خانواده‌ای مستضعف، مسلمان، متعهد و دردکشیده در خرمشهر متولد شد. پایبندی خانواده او (بویژه پدرش) به اسلام عزیز باعث گردید که از همان کودکی عشق به خدا و خاندان عصمت و طهارت(ع) در جان و قلب محمد ریشه دواند. از همین ایام وی تحت نظر پدر بزرگوارش به فراگیری قرآن مجید پرداخت.

فعالیتهای سیاسی – مذهبی

فعالیتهای سیاسی – مذهبی شهید جهان‌آرا از شرکت در جلسات مسجد امام صادق(ع) خرمشهر شروع شد. واز همان زمان مبارزه جدی او علیه طاغوت آغاز شد. در سال 1348 – در سن 15 سالگی – تحت تاثیر جنبش اسلامی به رهبری حضرت امام خمینی(ره) همراه عده‌ای از دوستان فعال مسجدی‌اش وارد مبارزات سیاسی شد. ابتدا به برپایی جلسات تدریس و تفسیر قرآن در مساجد پرداخت؛ ضمن آنکه در مبارزات انجمنهای اسلامی دانش‌آموزان نیز شرکتی فعال داشت. در اواخر سال 1349 همراه برادرش به عضویت گروه مخفی حزب‌الله خرمشهر درآمد.

افراد این گروه با هم میثاقی را نوشته و امضاء کردند و در آن متعهد شدند که تحت رهبری حضرت امام خمینی(ره) تا براندازی رژیم منفور پهلوی از هیچ کوششی دریغ نکرده و از جان و مال خویش برای تحقق این امر مضایقه نکنند.بعد از آن، برای عمل به مفاد عهدنامه و به منظور خودسازی، روزه می‌گرفتند و به انجام عباداتشان متعهد بودند.این گروه برای انجام نبردهای چریکی، یکسری از ورزشها و آمادگیهای جسمانی را در برنامه‌های روزانه خود قرار داده بودند تا در ابعاد جسمانی و روحانی افرادی خود ساخته شوند.

در سال 1351 این تشکل به وسیله عوامل نفوذی از سوی رژیم منحوس پهلوی شناسایی شد و شهید جهان‌آرا، به همراه سایر اعضای آن دستگیر گردیدند. پس از مدتی شکنجه و بازجویی در ساواک خرمشهر، سید محمد به علت سن کم به یکسال زندان محکوم و به زندان اهواز منتقل گردید. مدتی که در زندان بود در مقابل شدیدترین شکنجه‌ها مقاومت می‌کرد، به همین جهت دوستانش همیشه از طرف او خاطر جمع بودند که هرگز اسرار و اطلاعات را فاش نخواهد کرد. ایشان با اخلاق و رفتار پسندیده و حسن برخوردش، عده‌ای از زندانیان غیرسیاسی را نیز به مسیر مبارزه و سیاست کشانده بود.پس از آزادی از زندان، پرتلاشتر از گذشته به فعالیت خود ادامه داد و ساواک او را احضار و تهدید کرد تا از فعالیتهای سیاسی و اسلامی کناره‌گیری کند. تهدیدی بی‌نتیجه، که منتهی به نیمه مخفی شدن فعالیتهای او و دوستانش گردید.

 


پس از اخذ دیپلم (در سال 1354) برای ادامه تحصیل راهی مدرسه عالی بازرگانی تبریز شد و برای شکل‌گیری انجمن اسلامی این مرکز دانشگاهی تلاش نمود. در این زمان در تکثیر و پخش اعلامیه‌های امام امت(ره) و نیز انتشار جزوه‌ها و بیانیه‌های افشاگرانه علیه سیاستهای سرکوبگرانه رژیم فعالیت می‌کرد.در سال 1355 به دلیل ضرورتی که در تداوم جهاد مسلحانه احساس می‌کرد به گروه منصورون پیوست. از همین دوران بود که به دلیل ضرورتهای کار مسلحانه مکتبی، ناچار به زندگی کاملاً مخفی روی آورد.

سال 1356 مامور جابجایی مقادیری سلاح از تهران به اهواز شد. در حالی که گروه توسط عوامل نفوذی ساواک شناسایی شده و گلوگاههای جاده تهران – قم توسط مامورین کمیته مشترک ضدخرابکاری کنترل می‌شد، وی ماهرانه خودرو حامل سلاحها را از تور ساواک عبور داد و به اهواز رساند با همین سلاحها محمد و دوستانش دست به اجرای تعدادی عملیات مسلحانه (هماهنگ با اعتصاب کارگران شرکت نفت در اهواز) زدند.در کنار فعالیتهای مسلحانه، امور سیاسی – تبلیغی را نیز از یاد نمی‌برد و دامنه فعالیتهایش را به شهرهای تهران، قم، یزد، اصفهان و کاشان گسترش داد.در تاریخ 2/2/1357 سیدعلی جهان‌آرا، برادر سیدمحمد نیز توسط ساواک به شهادت می‌رسد.

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()

چندی پیش حرکتی به راه افتاد تا ترجمه کلمه "خلیج فارس" در مترجم گوگل که به کلمه  Gulf تنها ترجمه شده بود به Persian Gulf ترجمه بشه. این حرکت با اتحادی که از سوی ایرانیان بر روی اینترنت در چنین مواقعی سراغ داریم به خوبی انجام شد و اکنون مترجم گوگل این ترجمه رو اصلاح کرده. ترجمه فارسی به انگلیسی خلیج فارس
ولی نباید فراموش کنیم که این شیطنت احتمالا از سوی اعراب طرح ریزی شده بود که توانسته بودند مترجم گوگل رو وادار به ترجمه یک کلمه دو قسمتی "خلیج فارس" رو به یک کلمه یک قسمتی "Gulf" بکنند.
حالا نوبت ماست که به اونها نشون بدیم که اتحاد ما ایرانیها خیلی بیشتر از اونهاست تا دیگه جرات نکنند دست به این حرکات بزنند. گذشته از اینکه این در نوع خودش یک حرکت اعتراضی محسوب میشه که اگر جدی گرفته بشه می تونه تو دنیا خیلی سر و صدا کنه و اینکار فقط به توجه من و شما بستگی داره...

همینطور در اقدامی دیگری ترجمه انگلیسی به فارسی این کلمه جعلی هم توسط همکاری شما دوستان اصلاح شد. به لینک زیر بروید:

ترجمه انگلیسی به فارسی کلمه جعلی "A r a b i a n Gulf"

کاری که باید بکنیم اینه که ترجمه کلمه جعلی "خلیج ع ر ب ی" از زبانهای فارسی و عربی به انگلیسی و همینطور ترجمه انگلیسی به عربی رو به صورتی دربیاریم که مترجم گوگل رو وادار به تغییر ترجمه به صورت زیر بکنه و اگر کسی ترجمه این کلمه رو از مترجم گوگل درخواست کرد با این پاسخ مواجه بشه:

There is no such a word or place! Do you mean Persian Gulf?

برای اینکار کافی است تا فقط بر روی دو لینک زیر کلیک کرده و جمله فوق رو به عنوان ترجمه بهتر به مترجم گوگل پیشنهاد بدید:

      - ترجمه فارسی به انگلیسی کلمه جعلی "خلیج ع ر ب ی"

      - ترجمه عربی به انگلیسی کلمه جعلی "الخلیج ا ل ع ر ب ی"

      - ترجمه انگلیسی به عربی کلمه جعلی "A r a b i a n Gulf"


در ضمن میتوانید این کار را بارها و بارها در روز انجام دهید.

 

بعد از کلیک بر روی لینکهای فوق بر روی گزینه Contribute a better translation در زیر ترجمه ارایه شده کلیک کرده و متن ترجمه فعلی رو پاک کرده و جمله زیر رو به جای اون وارد کنید:

There is no such a word or place! Do you mean Persian Gulf?

پس از کلیک بر روی دکمه‌ی submit باید با پیغام زیر که به صورت زیر نمایش داده می‌شود مواجه شوید.

Thank you for contributing your translation suggestion to Google Translate.


لطفاً این  مطلب را  برای هرکسی که می شناسید یا نمی شناسید ایمیل کنید و من امیدوارم که این بمب مترجمی گوگلی به زیبایی کارخواهد کرد و تداعی گر خاطره بمب گوگلی خواهد شد که در همه خبرگزاریها به صدا درآمده بود.

 

منبع: علیرضا وب (با دخل و تصرف)

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢ خرداد ۱۳۸٩ توسط مهدی | پيام ها ()