کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

(دانلود در ادامه مطلب)

 

یک سمت سپاه یک سمت نگاه ،‌ یک دیده پر اشک یک سینه پر آه

یک تن به زمین یک ماه جبین ، از خیمه برون شد با دل خون

زینب به حرم در دست گرفت ، از کبوتری یک بال سفید

عبدالله عشق چشمم ز حرم ، بی تاب شده دنبال تن ثارالله عشقادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۳٠ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

حضرت آیت الله خامنه ای رهبر معظّم انقلاب اسلامی در پیامی درگذشت فقیه بزرگوار آیت الله آقای حاج شیخ حسینعلی منتظری رحمۀ الله علیه را تسلیت گفتند. متن پیام به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم   
اطلاع یافتیم که فقیه بزرگوار آیت الله آقای حاج شیخ حسینعلی منتظری رحمة الله علیه دارفانی را وداع گفته و به سرای باقی شتافته‌اند. ایشان فقیهی متبحّر و استادی برجسته بودند و شاگردان زیادی از ایشان بهره بردند. دورانی طولانی از زندگی آن مرحوم در خدمت نهضت امام راحل عظیم الشأن گذشت و ایشان مجاهدات زیادی انجام داده و سختی‌های زیادی در این راه تحمل کردند.
در اواخر دوران حیات مبارک امام راحل امتحانی دشوار و خطیر، پیش آمد که از خداوند متعال میخواهم آن را با پوشش مغفرت و رحمت خویش بپوشاند  و ابتلائات دنیوی را کفاره‌ی آن قرار دهد. اینجانب درگذشت ایشان را به همه‌ی بازماندگان بویژه همسر مکرّمه و فرزندان محترم آن مرحوم تسلیت میگویم و رحمت و مغفرت الهی را برای وی مسألت میکنم.
سیّد علی خامنه ای
29/ آذر/ 1388

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢٩ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

ایران اسلامی امروز صحنه حضور یکپارچه مردم در حمایت از آرمان های امام و رهبری بود.

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ جمعه ٢٧ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

(این مطلب را حتما بطور کامل بخوانید)

تفسیر آیه : (120) وَلَنْ تَرْضَى عَنْکَ الْیَهُودَ وَلاَ النَّصَرى حَتَّى تَتَّبِعَ مِلَّتَهُمْ قُلْ إنَّ هُدَى اللّهِ هُوَ الهُدَى وَلَئِنْ اتَّبَعْتَ اءَهْوَآءَهُمْ بَعْدَ الَّذِی جَآءَکَ مِنَ الْعِلْمِ مَالَکَ مِنَ اللّهِ مِنْ وَلِیّ وَلاَ نَصِیرٍ

ترجمه آیه: (اى پیامبر!) هرگز یهود و نصارى از تو راضى نخواهند شد تا (آنکه تسلیم خواسته آنان شوى و) از آئین آنان پیروى کنى . بگو: هدایت تنها هدایت الهى است ، و اگر از هوى و هوسهاى آنها پیروى کنى ، بعد از آنکه علم (وحى الهى )نزد تو آمد، هیچ سرور و یاورى از ناحیه خداوند براى تو نخواهد بود.

 

نکته ها:

- بعد از تغییر قبله ، ناراحتى یهود از مسلمانان بیشتر شد و احیاناً بعضى از مسلمان ها نیز تمایل داشتند قبله همان بیت المقدّس باشد تا بتوانند با یهود در الفت ودوستى زندگى کنند، غافل از اینکه رضایت اهل کتاب با حفظ آن حاصل نمى شد و انتظار آنان، پیروى از تمام آیین آنها و نه فقط قبله آنان بود.

- این آیه در عین اینکه خطاب به پیامبر اسلام صلّى اللّه علیه و آله است ، خطاب به همه مسلمانان در طول تاریخ نیز هست که هرگز یهود و نصارى از شما راضى نخواهند شد، مگر آنکه تسلیم بى چون وچراى آنان شوید و از اصول و ارزشهاى الهى کناره بگیرید. ولى شما مسلمان ها باید با قاطعیّت دست رد به سینه نامحرم بزنید و بدانید تنها راه سعادت ، راه وحى است نه پیروى از تمایلات این و آن .

پیام ها:

1 دشمن ، به کم راضى نیست . فقط با سقوط کامل و محو مکتب و متلاشى شدن اهداف شما راضى مى شود. (لن ترضى عنک ...)

2 اگر مسلمانان مشاهده کردند که کفّار از دین آنان راضى هستند، باید در دیندارى خود تردید نمایند. دیندارى کافرپسند، همان کفر است. (لن ترضى ... حتّى تتّبع ملّتهم )

3 جز وحى و هدایت الهى ، همه راه ها انحرافى است. (قل ان هدى اللّه هوالهدى )

4 مسئولیّت عالم، بیشتر از جاهل است . (بعد الذى جائک من العلم )

5 رابطه با اهل کتاب نباید به قیمت صرف نظر کردن از اصول تمام شود. جذب دیگران آرى، ولى عقب نشینى از اصول هرگز. (لئن اتّبعت اهوائهم ...)

6 پیروى از تمایلات و هوسهاى مردم ، منجر به قطع الطاف الهى مى شود. یا لطف خدا، یا هوسهاى مردم . (ما لک من اللّه من ولىّ ولانصیر)

منبع: تفسیر سوره نور جلد یک - تالیف حجت الاسلام و المسلمین قرائتی - چاپ دوازدهم 1374 - تفسیر آیه 120

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٦ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

خمینی را اگر دار بزنند تفاهم نخواهند کرد. با سر نیزه نمی شود اصلاحات کرد. با نوشتن "خمینی خائن" به دیوارهای تهران که مملکت اصلاح نمی شود! دیدید غلط کردید؟ دیدید اشتباه کردید؟ خاضع به احکام اسلام شوید.

صحیفه امام، جلد یک، صفحه ٢۶٩

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٦ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

فرا رسیدن ایام سوگواری حضرت اباعبدالله الحسین (علیه السلام) تسلیت باد

(دانلود در ادامه مطلب)

کی میدونه شاید امسال برا ارباب بمیرم

کی میدونه شایدم تشنه و بی آب بمیرم

کی میدونه شاید امشب شب اول توی روضه میون سینه زدن

کی میدونه یا که فردا شب دوم پیش پاهای حسینادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢٦ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

حادثه‌ای اتفاق افتاده، در تجمع سبزها، عکس امام را پاره کردند و آتش زدند. صداوسیما که همیشه متهم است واقعیات را نمی‌گوید و صدای معترضان را به مردم نمی‌رساند، این بار گزارشی از آن واقعه را نشان داد، آن وقت مدعیان خط امام و سبزهای محترم و بزرگان سبز و بلاگرهای سبز، به جای آنکه درباره آن ماجرا و آن حادثه صحبت بکنند و خیر سرشان آنرا محکوم کنند و به جای آنکه یک بار و فقط یک بار در این چند ماه گذشته از شعارها و حرکات ضدانقلابی و ضدامامی حامیان خود برائت بجویند، از صداوسیما طلبکار شده‌اند که چرا باطن واقعی برخی از سبزها را به مردم نشان داده ‌است؟! (انگار دانستن همیشه هم حق مردم نیست)!

تصویری از فیلم نمایش داده شده در VOA در روز 16 آذرادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

در کنجِ دلم عکسِ امام است نهان          مَردید اگر ، قلبِ مرا پاره کنید

مگر امام(ره) نفرمود : " دنیا خواهی و دویدن به دنبال زخارف دنیوی برای یک مسئول در نظام جمهوری اسلامی ناپسند و غیرقابل قبول است " ؟ از شهرام جزایری ها پول گرفتن و گفتنِ اینکه ما از امام فلان و بهمان جواز را داشتیم ، هتک حرمت امام(ره)  است یا . . . ؟

مگر امام(ره) نفرمود : " اختلاف از زبان هرکس باشد ، از زبان هر موجودی باشد ، این زبان ، زبان شیطان است " ؟ ایجاد بلوای پس از انخابات و رو در رو کردن مردم با یکدیگر ، هتک حرمت امام(ره)  است یا . . . ؟

مگر امام(ره)  نفرمود : " جمهوری اسلامی ، نه یک کلمه کم و نه کلمه زیاد " ؟ شعار جمهوری ایرانی ، هتک حرمت به امام(ره)  بود یا . . . ؟ 

مگر امام(ره) نفرمود : " نمی‌شود از شما پذیرفت که ما قانون را قبول نداریم. غلط می‌کنی قانون را قبول نداری!قانون تو را قبول ندارد نباید از مردم پذیرفت، از کسی پذیرفت ، ما شورای نگهبان را قبول نداریم. نمی‌توانی قبول نداشته باشی " ؟  ادعای واهی و خیالی تقلب در انتخابات ، هتک حرمت امام(ره)  بود یا . . . ؟

مگر امام(ره)  نفرمود : " فلسطین پاره تن اسلام است " ؟ شعار نه غزه نه لبنان ... ، هتک حرمت امام(ره)  بود یا . . . ؟          

مگر امام(ره) نفرمود : " از خدا می خواهم مرا با بسیجیانم محشور گرداند " ؟ شعار توپ تانک بسیجی . . . ، هتک حرمت امام(ره)  بود یا . . . ؟    

مگر امام(ره) نفرمود : " پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت شما آسیبی نرسد" ؟  همدستی و همپیمانی با بیگانگان بر ضد ملت و ولی فقیه، هتک حرمت امام(ره)  بود یا . . . ؟ 

مگر امام(ره) نفرمود : " نهضت به اصطلاح آزادی ، صلاحیت برای هیچ امری از امور دولتی یا قانون گذاری یا قضایی ندارند و ضرر آنها به اعتبار اینکه متظاهر به اسلام هستند ... از ضرر گروهک های دیگر حتی منافقین ، این فرزاندان عزیز مهندس بازرگان ، بیشتر و بالا تر است " ؟  هم پیمانی و برگزاری نشست و همفکری با ایشان ، هتک حرمت امام(ره) بود یا . . . ؟

مگر امام(ره) نفرمود : " شکر نعمت این استکه به اسلام وفادار باشید ، من به شما اخطار می کنم که به اسلام وفادار باشید " ؟ شعارهای جمهوری ایرانی و دولت سبز ملی ، هتک حرمت امام(ره) بود یا . . . ؟  

مگر امام(ره) نفرمود : " 13آبان از انقلاب اول هم بالاتر است " ؟ نامه دادن سخنگوی آشوب طلبان خارج نشین به سران آمریکا و عرض عذرخواهی از تسخیر لانه جاسوسی ،  هتک حرمت امام(ره) بود یا . . . ؟

مگر امام(ره) نفرمود : " همه باید مقید به این باشید که قانون را بپذیرید ولو بر خلاف رای شما باشد "  ؟ بی قانونی و اردو کشی خیابانی و کوفتن بر طبل ابطال انتخابات ، هتک حرمت امام(ره) است یا . . . ؟

و در آخر اینکه مگر امام(ره) عزیز ما نفرمود : " من در طول نهضت و انقلاب به واسطه سالوس و اسلام نمائی بعض افراد ، ذکری از آنها کرده و تمجیدی نموده ام که بعد فهمیدم از دغل بازی آنان عافل شده ام . آن تمجید ها در حالی بود که خود را به جمهوری اسلامی متعهد و وفادار می نمایاندند و نباید از آن مسائل سوء استفاده شود و میزان در هرکس حال فعلی اوست " .

منبع: وبلاگ بهانه تو

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

نه! امیدی به شما نیست، حقارت، آزاد
هرچه خواهید بگویید جسارت، آزاد

 آبروی وطنم یوسف بازار شده ست
ثمن بخس ، فراوان و تجارت ، آزاد

شیختان با همه شیرینی و شهرآشوبی
فتویِ فتنه فرستاد : شرارت ، آزاد

راه بر مشت گره کرده ی مردم بستید
تا به دشمن شود انگشت اشارت، آزاد

 حرم از دست حرامی نگرفتیم که باز
پیک و پیغام فرستید که غارت، آزاد

 پاکدامن وطنم را به کسی نفروشید
خاصه این فرقه ی از قید طهارت، آزاد

 بی وضو زائر این خاک نباید! چه کسی
گفته این قوم نجس را که زیارت ، آزاد؟

الغرض معنی آزادی اگر این باشد
وقت آن است بگوییم اسارت آزاد
(میلاد عرفان پور)

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ٢٥ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

به نقل از روزنامه کیهان

افراطیون مدعی اصلاح طلبی در پی بی آبرویی ناشی از جسارت به ساحت امام خمینی در تجمعات ضد انقلابی منسوب به آنها تاکتیک های مختلفی را -به اصطلاح- برای فرار به جلو و رد گم کنی در پیش گرفته اند.
در انبوه تحلیل ها و خبرها و اظهارنظرهایی که در روزنامه ها و سایت های وابسته به طیف مذکور (به انضمام پشتیبانان خارجی آنها از صدای آمریکا و بی بی سی و رادیو فردا گرفته تا گویا نیوز و روزنت و رادیو زمانه و...) در توجیه و رفع و رجوع رسوایی اخیر منتشر می شود چند ادعا مدام تکرار می شود که حاکی از هم آهنگی هم هست.
بخشی از این عملیات پرحجم رسانه ای ادعا دارد ماجرای اهانت به تصویر حضرت امام در روز 16 آذر، چیزی مانند سناریوی کارناوال عاشوراست که علیه آقای خاتمی راه اندازی شد. آنها همچنین ادعا می کنند پروژه محرم برای تخریب اصلاح طلبان در راه است.
در بخش دیگری از این عملیات رسانه ای، سایت کلمه (وابسته به موسوی) در کنار بیانیه نوین مجمع روحانیون خواستار برگزاری تجمع برای اثبات وفاداری به حضرت امام و دفاع از ایشان شده اند. بخش سوم این رفوگری! رسانه ای در این قالب مطرح می شود که پس چرا علاقمندان به انقلاب در جسارت به تصویر رهبر معظم انقلاب، سکوت پیشه کردند و اعتراض ننمودند. گروه موسوم به مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم نیز- که برای موازی سازی در برابر جامعه مدرسین راه اندازی شد اما به اعتبار وضعیت عملکرد مدعیان اصلاح طلبی هرگز جدی گرفته نشد- ملیح تر از همه موضع گرفته و به جای نگرانی در برابر اصل هتک حرمت مقدسات، مدعی شده «مردم صنوف جنبش سبز را منسجم تر کنند» (تیتری که بر پیشانی صفحات و برخی مطالب رسانه های ضدانقلاب نظیر بی بی سی نشسته است، لابد آن هم در دفاع از امام!)
اما درباره این دستپاچگی های ناشیانه باید گفت اولاً، حضرات هرگز فیلم ادعایی «کارناوال عاشورا» را ولو در یک نسخه به مراکز امنیتی و اطلاعاتی و مراجع قضایی یا رسانه ای ندادند تا معلوم شود ادعای مذکور واقعیت نداشته و صرفاً یک جنگ روانی بوده است. اما حضرات در عمل بارها به کارناوال یزید دامن زدند آنجا که مکرراً در مطبوعات خود نوشتند «ریخته شدن خون حسین در کربلا نه حاصل جور و جفا و جنایت یزید که -نعوذبالله- محصول خشونت طلبی پدر و جد حسین [علیهم السلام] بود»، «زیارت عاشورا [روایت شده از امام محمدباقر علیه السلام] خیلی خشونت طلبانه است و باید بخش هایی از آن را حذف و بازنویسی کرد»، «جهاد و شهادت طلبی حاصل عقده های... است»، «هر قدر بخواهیم به دموکراسی و آزادی برسیم، باید امامت را کنار بگذاریم» و...کارناوال دختران بزک کرده و مجالس مختلط رقص وآواز آن هم در ایام شهادت حضرت فاطمه زهرا هم که امسال مقارن با تبلیغات انتخاباتی بود هنوز از یاد نرفته است.
ثانیاً ، طبیعی است که جریانی با این سوابق، از آمدن نام محرم و موسم سوگواری و تکریم حضرت سیدالشهدا، وحشت کند و برای این ترس خود ساخته نام «پروژه محرم» انتخاب کند. معلوم است که دزد از سایه خود هم می ترسد و پیداست که «الخائن خائف». وگرنه چرا نامی که اسباب رسوایی یزیدیان و امویان است باید اسباب هراس طیفی از مدعیان اصلاح طلبی باشد؟
ثالثا شما پس از انتخابات وهیجان کشاندن مردم به کف خیابان بارها فرصت داشتید دلبستگی خود را به حضرت امام ثابت کنید. روز قدس و 13 آبان و 16 آذر هم فرصت های دیگری بود. آیا حذف اسلام از جمهوری اسلامی یا حذف مرگ بر آمریکا در روز 13 آبان یا حذف مرگ بر اسرائیل و سردادن شعار «نه غزه، نه لبنان» در روز قدس، اثبات همراهی با خط امام بود یا چراغ سبز دوستی به آمریکا و اسرائیل و سلطنت طلبان و تروریست های دشمن جمهوری اسلامی؟! با کفش نماز خواندن و با بطری آب و سیگار و تظاهر به روزه خواری، در روز قدس راهپیمایی کردن را باور کنیم یا سرود گروهک چریک های فدایی خلق را در میتینگ های خود پخش کردن را؟ یعنی همه اینها نفوذی های جمهوری اسلامی برای تخریب وجهه شما بودند؟ پس چرا 6 ماه است سکوت کرده اید و اعتراض نمی کنید و حتی همین حالا نمی گویید آنها ضد انقلابند و از ما جدا؟ چه شده که به جای نگرانی برای امام و انقلاب، تمام غصه تان این شده که صفوف از هم پاشیده سبزها بیش از این از هم نگسلد و ملت بیش از این از شما فاصله نگیرد.
رابعا اذعان به جسارت ورشکسته های ضد انقلاب علیه جانشین صالح حضرت روح الله که عذر بدتر از گناه است. شما اعتراف می کنید که در تجمعات منسوب به شما بارها به بزرگترین میراث و یادگار امام(ولایت فقیه) جسارت شده است. این هم از سر تصادف است؟ ادعای خط امام بدون پایبندی به ولایت فقیه، همان مسلمانی معاویه و یزید در عین کینه توزی با حسن و حسین علیهم السلام نیست؟
ده ها از این پرسش ها می توان پرسید اما شاید اظهارات حسن شریعتمداری فرزند سیدکاظم شریعتمداری و عضو مرکزیت گروهک منحله جنبش خلق مسلمان که با لانه جاسوسی آمریکا نیز سر و سر داشت، کفایت بحث بکند. وی که از طراحان کودتای ناکام علیه حضرت امام در سال های اول انقلاب بود، در مصاحبه با دویچه وله آلمان ضمن حمایت از سبزهای اصلاح طلب نشان دادن بغض نسبت به حضرت امام(ره)، درباره ادعای درخواست تجمع و حمایت از امام می گوید: به نظر من رهبران جنبش با هوشیاری با ماجرا برخورد کردند. آنها برای برائت درخواست مجوز راهپیمایی کردند. اغلب سبزها موافق شرکت در راهپیمایی برای پشتیبانی از آقای خمینی نیستند اما این را هم می دانند که این ماجرا بحران برای جنبش سبز است، پس شرکت می کنند(!)

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٢۳ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

متن کامل - عکس - صوت - فیلم

 در عرصه‌ى داخلى هم همین جور. شما ملاحظه کنید یک عده‌اى قانون‌شکنى کردند، ایجاد اغتشاش کردند، مردم را به ایستادگى در مقابل نظام تا آنجائى که میتوانستند، تشویق کردند - حالا تیغشان نبرید؛ آن کارى که میخواستند نشد، او بحث دیگرى است؛ آنها تلاش خودشان را کردند - زبان دشمنان انقلاب را و دشمنان اسلام را دراز کردند، جرأت به آنها دادند؛ کارى کردند که دشمنان امام - آن کسانى که بغض امام را در دل داشتند - جرأت پیدا کنند بیایند توى دانشگاه، به عکس امام اهانت بکنند؛(12) کارى کردند که دشمنِ مأیوس و نومید، جان بگیرد، تشویق بشود بیاید در مقابل چشم انبوه دانشجویانى که مطمئناً اینها علاقه‌مند به امامند، علاقه‌مند به انقلابند، عاشق کار براى کشور و میهنشان و جمهورى اسلامى هستند، یک چنین اهانتى، یک چنین کار بزرگى انجام بدهند. آن قانون‌شکنى‌شان، آن اغتشاش‌جوئى‌شان - تشویقشان به اغتشاش و کشاندن مردم به عرصه‌ى اغتشاشگرى - این هم نتائجش. این خطاها اتفاق مى‌افتد، عمل خلاف انجام میگیرد، کار غلط انجام میگیرد، بعد براى اینکه این کار غلط، غلط بودنش پنهان بشود، اطراف او فلسفه درست میشود! فلسفه میبافند؛ استدلال برایش درست میکنند! از ابتلائات بزرگ انسانها این است؛ همه‌مان در معرض خطریم، باید مراقب باشیم. کار خطا را میکنیم، بعد براى اینکه در مقابل وجدانمان، در مقابل سؤال مردم، در مقابل چشم پرسشگران بتوانیم از کار خودمان دفاع کنیم، یک فلسفه‌اى برایش درست میکنیم؛ یک استدلالى برایش میتراشیم!

 خب، اینها ایجاد فتنه میکند؛ یعنى فضا را فضاى غبارآلود میکند. شعار طرفدارى از قانون میدهند، عمل صریحاً بر خلاف قانون انجام میدهند. شعار طرفدارى از امام میدهند، بعد کارى میکنند که در عرصه‌ى طرفداران آنها، یک چنین گناه بزرگى انجام بگیرد؛ به امام اهانت بشود، به عکس امام اهانت بشود. این، کار کمى نیست؛ کار کوچکى نیست. دشمنان از این کار خیلى خوشحال شدند. فقط خوشحالى نیست، تحلیل هم میکنند. بر اساس آن تحلیل، تصمیم میگیرند؛ بر اساس آن تصمیم، عمل میکنند؛ تشویق میشوند علیه مصالح ملى، علیه ملت ایران. اینجا آن چیزى که مشکل را ایجاد میکند، همان فریب، همان غبارآلودگى فضا و همان چیزى است که در بیان امیرالمؤمنین (علیه الصّلاة و السّلام) هست: «و لکن یؤخذ من هذا ضغث و من هذا ضغث فیمزجان فهنالک یستولى الشّیطان على اولیائه»؛(13) یک کلمه‌ى حق را با یک کلمه‌ى باطل مخلوط میکنند، حق بر اولیاء حق مشتبه میشود. اینجاست که روشنگرى، شاخص معیّن کردن، مایز معیّن کردن، معنا پیدا میکند.

 آن کسى که براى انقلاب، براى امام، براى اسلام کار میکند، بمجردى که ببیند حرف او، حرکت او موجب شده است که یک جهتگیرى‌اى علیه این اصول به وجود بیاید، فوراً متنبه میشود. چرا متنبه نمیشوند؟ وقتى شنفتند که از اصلى‌ترین شعار جمهورى اسلامى - «استقلال، آزادى، جمهورى اسلامى» - اسلامش حذف میشود، باید به خود بیایند؛ باید بفهمند که دارند راه را غلط میروند، اشتباه میکنند؛ باید تبرى کنند. وقتى مى‌بینند در روز قدس که براى دفاع از فلسطین و علیه رژیم غاصب صهیونیست است، به نفع رژیم غاصب صهیونیست و علیه فلسطین شعار داده میشود، باید متنبه بشوند، باید خودشان را بکشند کنار، بگویند نه نه، ما با این جریان نیستیم. وقتى مى‌بینند سران ظلم و استکبار عالم از اینها حمایت میکنند، رؤساى آمریکا و فرانسه و انگلیس و اینهائى که مظهر ظلمند - هم در زمان کنونى، هم در دوره‌ى تاریخىِ صد سال و دویست ساله‌ى تا حالا - دارند از اینها حمایت میکنند، باید بفهمند یک جاى کارشان عیب دارد؛ باید متنبه بشوند. وقتى مى‌بینند همه‌ى آدمهاى فاسد، سلطنت‌طلب، از اینها حمایت میکند، توده‌اى از اینها حمایت میکند، رقاص و مطرب فرارى از کشور از اینها حمایت میکند، باید متنبه بشوند، باید چشمشان باز بشود، باید بفهمند؛ بفهمند که کارشان یک عیبى دارد؛ بلافاصله برگردند بگویند نه، ما نمیخواهیم حمایت شما را. چرا رودربایستى میکنند؟ آیا میشود با بهانه‌ى عقلانیت، این حقایق روشن را ندیده گرفت، که ما عقلانیت بخرج میدهیم! این عقلانیت است که دشمنان این ملت و دشمنان این کشور و دشمنان اسلام و دشمنان انقلاب، شما را از خود بدانند و براى شما کف و سوت بزنند، شما هم همین طور خوشتان بیاید، دل خوش کنید؛ این عقلانیت است؟! این نقطه‌ى مقابل عقل است. عقل این است که بمجردى که دیدید برخلاف آن مبانى‌اى که شما ادعایش را میکنید، چیزى ظاهر شد، فوراً خودتان را بکشید کنار، بگوئید نه نه نه، ما نیستیم؛ بمجردى که دیدید به عکس امام اهانت شد، به جاى اینکه اصل قضیه را انکار کنید، کار را محکوم کنید؛ بالاتر از محکوم کردنِ کار، حقیقت کار را بفهمید، عمق کار را بفهمید؛ بفهمید که دشمن چه جورى دارد برنامه‌ریزى میکند، چه میخواهد، دنبال چیست؛ این را باید این آقایان بفهمند. من تعجب میکنم! کسانى که اسم و رسم خودشان را از انقلاب دارند - بعضى از این آقایان یک سیلى براى انقلاب نخوردند در دوران اختناق و طاغوت - و به برکت انقلاب اسم و رسمى پیدا کردند و همه چیزشان از انقلاب است، مى‌بینید که دشمنان انقلاب چطور بُراق شدند، آماده شدند، صف کشیدند، خوشحالند، میخندند؛ اینها را که مى‌بینید؟ به خود بیائید، متوجه بشوید.
شما برادران سابق ما هستید. اینها کسانى هستند که بعضى از اینها، یک وقتى به خاطر طرفدارى از امام مورد اهانت هم قرار میگرفتند. حالا ببینند که کسانى که به نام اینها شعار میدهند، عکس اینها را روى دستشان میگیرند، اسم اینها را با تجلیل مى‌آورند، درست نقطه‌ى مقابل، علیه امام و علیه انقلاب و علیه اسلام شعار میدهند و روزه‌خورى علنى در روز قدس، در ماه رمضان، میکنند؛ اینها را مى‌بینید، خب، بکشید کنار. انتخابات تمام شد. انتخاباتى بود، عمومى هم بود، درست هم بود، اشکالى هم نتوانستند بر انتخابات بگیرند و ثابت کنند؛ حالا هى ادعا کردند، فرصت هم داده شد؛ گفتیم بیائید، نشان بدهید، ثابت کنید؛ نتوانستند، نیامدند؛ تمام شد. پابندى به قانون اقتضاء میکند که انسان ولو این رئیس جمهورى را که انتخاب شده است قبول هم نداشته باشد، وقتى براى قانون احترام قائل بود، بایستى در مقابل قانون، خضوع کند. خب، معلوم است هیچ کسى نمیتواند بگوید این کسى که انتخاب شده، صددرصد حُسن محض است، آن طرفى که انتخاب نشده است، صددرصد قبح محض است؛ نه، همه حُسنى دارند، قبحى دارند؛ این طرف هم حُسنى دارد، قبحى دارد؛ آن طرف هم حُسنى دارد، قبحى دارد. قانون، ملاک است، معیار است. چرا اینجورى میشود؟ چرا؟ این، هواى نفس است.

 اینها مال امروز هم نیست. کسانى که از اوائل انقلاب یادشان هست، میدانند؛ بعضى بودند از یاران امام، از نزدیکان امام در دهه‌ى اول انقلاب و در حال حیات امام، که کارشان به مقابله‌ى با امام کشید؛ کارشان به معارضه‌ى با امام کشید؛ ایستادند پاى اینکه امام را به زانو در بیاورند و خطاى حرکت امام (رضوان اللَّه تعالى علیه) را - آن مرد بزرگ را، آن مرد الهى را - اثبات کنند؛ اما بعد زاویه پیدا کردند. خب، انقلاب اینها را مطرود کرد. کسانى که از نزدیکان امام بودند، از یاران امام بودند، کارشان کشید به یا پناه بردن به دشمن، یا مواجه شدن با انقلاب، یا ضربه زدن به انقلاب. اینها باید عبرت باشد براى همه‌ى ما؛ باید عبرت باشد؛ باید بفهمیم.

 من هیچ اعتقادى ندارم به دفع؛ من گفتم در نماز جمعه؛ اعتقاد من به جذب حداکثرى و دفع حداقلى است؛ اما بعضى کأنه خودشان اصرار دارند بر اینکه از نظام فاصله بگیرند. یک اختلاف درون خانوادگى را، درون نظام را - که مبارزات انتخاباتى بود - یک عده‌اى تبدیل کردند به مبارزه‌ى با نظام - البته اینها اقلیتند، کوچکند؛ در مقابل عظمت ملت ایران صفرند، لکن به نام اینها شعار میدهند، اینها هم دل خوش میکنند به این - این باید مایه‌ى عبرت باشد. تبلیغ باید بتواند این حقایق را براى مردم و براى خود آنها روشن بکند که بفهمند دارند خطا میکنند و اشتباه میکنند.

 البته این نظام، نظام الهى است؛ این نظام، نظامى است که خداى متعال لطف خود و حمایت خود را از این نظام به مرات و کرات نشان داده است؛ تجربه‌هاى ما از اول انقلاب همه‌اش همین را نشان میدهد. ما اگر با خدا باشیم، خدا با ماست.این کسانى که و این جهانخواران که امروز در سطح بین‌المللى با این منطقهاى مغلوط و با این منطقهاى مخدوش - که اشاره کردم - میخواهند دنیا را اداره بکنند و بر دنیا سیطره پیدا بکنند، مطمئناً به وسیله‌ى این ملت و به وسیله‌ى ملتهاى مستقل، به حول و قوه‌ى الهى تودهنى خواهند خورد. اینها نه اسلام را شناختند، نه این ملت را شناختند، نه این انقلاب را شناختند، نه امام راحل عظیم‌الشأن ما را شناختند؛ نمیدانند با کى طرف شده‌اند. این ملت را هم نشناختند؛ این ملت، ملت مقاومى است. جوانهاى ما جوانهائى هستند که به معناى حقیقى کلمه از عمق جانشان تلاش میکنند براى سعادت؛ سعادتى که در اسلام هست. دانشجوهاى ما هم همین جورند؛ دانشجوهاى ما امروز جزو برترین دانشجوها هستند؛ نه فقط از لحاظ ذهن و علم، بلکه حتّى از لحاظ صفا، معنویت، ایمان؛ دانشجوهاى ما خیلى خوبند. توى همین قضایا هم بارها دیده شده؛ دانشگاه بسیار آزمایش خوبى داد. در همین قضایا نشان داد که توى صحنه است، آگاه است، بیدار است. هرچه هم این ارتباط حوزه و دانشگاه، این پیوند حوزه و دانشگاه بیشتر بشود، این معنویت، این روحیات، بیشتر خواهد شد.

 ما البته درخواستمان از مردم این است: در این قضایاى اهانت به امام راحل (رضوان اللَّه علیه)، مردم ما عصبانى شدند، خشمگین شدند؛ حق هم دارند. اعلام برائت کردند، جا هم داشت، خوب هم بود؛ لکن آرامش‌شان را حفظ کنند. از دانشجوها هم ما همین درخواست را داریم: آرامش را حفظ کنید. این کسانى که در مقابل شما قرار دارند، اینها کسانى نیستند که ریشه‌اى داشته باشند، بتوانند بمانند، بتوانند در مقابل عظمت این ملت و عظمت این انقلاب، مقاومت کنند؛ نه. با آرامش؛ همه کار با آرامش. اگر یک وقتى لازم بشود، خود مسئولین، خود قانون و حافظان قانون، آنچه که وظیفه‌شان باشد، انجام میدهند. البته شناسائى کنند؛ خود دانشجوها موظفند در محیط دانشگاه، افرادى را که منشأ فسادند، اینها را بشناسند و دیگران را آگاه کنند. این خودش یک تبلیغ درست و صحیحى است. آگاه کنند؛ بدانند ارتباطات اینها را، جهتگیرى اینها را؛ لکن همه کار با آرامش باید انجام بگیرد. در سطح جامعه، تشنج، اغتشاش، درگیرى مصلحت نیست؛ این چیزى است که دشمن میخواهد. دشمن میخواهد جامعه آرام نباشد. امنیت، مهم است. دشمنان امنیتِ مردم دوست دارند که مردم در ناامنى زندگى کنند، ناراحت بشوند، کلافه بشوند، عصبانى بشوند؛ ما این را نمیخواهیم. ما میخواهیم مردم زندگى‌شان، زندگى آرامى باشد؛ دانشجو بتواند درس بخواند؛ طلبه بتواند درس بخواند؛ دانشمند بتواند تحقیق خودش را بکند؛ صنعتگر، کشاورز، بازرگان، بتوانند همه کارشان را انجام بدهند. محیط دانشگاه هم باید محیط امنى باشد؛ جوانهاى مردم توى این مجموعه‌ى دانشگاه جمعند، مردم میخواهند جوانهاشان در محیط امنى باشند. این کسانى که محیط دانشگاه را با این اغتشاشگرى ناامن میکنند، با مردم مواجه‌اند، با مردم طرفند. البته دستگاه‌هاى قانونى هم وظائفى دارند؛ باید به این وظائف عمل کنند.

 بدانید جوانان عزیز! طلاب عزیز! فضلاى جوان! بدانید که این آیه‌ى مبارکه: «فامّا الزّبد فیذهب جفاء و امّا ما ینفع النّاس فیمکث فى الارض»،(14) امروز مصداق تام و تمامى در زمان شما دارد و این را شما خواهید دید. به فضل الهى خواهید دید که «و امّا ما ینفع النّاس فیمکث فى الارض»، این بناى استوار که هندسه‌ى آن الهى است، بناى آن هم با دست یک مرد الهى است، بقاء آن هم با اراده‌ى این ملت عظیم و با ایمان این ملت عظیم است، استوار خواهد ماند و ان‌شاءاللَّه این درخت روزبه‌روز ریشه‌دارتر خواهد شد و خواهید دید که این مخالفان، این کسانى که با این بنا، با این حق و حقیقت مخالفت میکنند، «فیذهب جفاء»؛ اینها در مقابل چشم شما ان‌شاءاللَّه نابود خواهند بود.

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

قائم مقام سازمان صدا و سیما به نامه قائم مقام موسسه تنظیم و نشر آثار حضرت امام خمینی (رض) درخصوص اقدام صدا و سیما در انعکاس بی احترامی معدودی از افراد به ساحت امام راحل عظیم الشان، پاسخ داد.

خلاصه ای از این نامه که خطاب به "جناب انصاری!" نوشته شده است، به این شرح است:

جنابعالی در نامه خود ... آنقدر از هتک حرمت و اسائه ادب به ساحت مقدس حضرت امام خمینی (ره) برآشفته شدید که اصل موضوع را «دروغ بیّن و مسلم» انگاشتید. استدلال شما هم عدم گزارش شبکه‌های ماهواره‌ای و دیگران از پاره شدن تصویر امام (ره) بوده است. ... اما آگاه باشید که متأسفانه این حادثه واقعی است و با کمال تأسف بسیاری از شبکه‌های تلویزیونی بیگانه تصاویر و گزارش‌های مشروح ‌تری را در این خصوص با آب و تاب پخش کرده‌اند.

جناب انصاری !

- اگر آن موقع که برخی مدعیان اصلاح طلبی که امروز هم ‌صدا با ضد انقلابیون فراری و خوانندگان دوران ستم شاهی علیه نظام اسلامی و ارزشهای آن متحد شده‌اند و از سپردن افکار و اندیشه های امام خمینی (ره) به موزه ها سخن می‌گفتند، شما و دوستان مؤسسه موضع گیری به موقع می کردید،

- اگر در روز جهانی قدس ـ که امام خمینی (ره) آن را روز اسلام و روز رسول ا... (ص) نامیدند ـ شعارهای انحرافی «نه غزه، نه لبنان» را سر دادند، موضع گیری می‌کردید،

- اگر در روز 13 آبان روز مبارزه با استکبار جهانی ـ که امام خمینی (ره) آن را انقلاب دوم و بزرگتر از انقلاب اول نامیدند و همچنین فرمودند: «خط این بود که اصلاً آمریکا منسی بشود. یک دسته شوروی را طرح می کردند تا آمریکا منسی بشود.»-... موضع می‌گرفتید،

- اگر «مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام (ره)» در برابر شعار اغتشاشگران و عوامل فتنه که خواهان «جمهوری ایرانی» بودند موضع گیری می کرد و جمهوری اسلامی را که امام خمینی (ره) فرمود: «نه یک کلمه زیاد و نه یک کلمه کم» حمایت و پشتیبانی می کردید و صراحتاً برائت خود را از شعارهای ساختار شکنانه اعلام می نمودید،

- اگر شما در برابر فتنه گران که نظام اسلامی را که امام خمینی (ره) حفظ آن را اوجب واجبات برشمردند موضع می گرفتید،

- اگر شما در برابر اهانت‌های مکرر اغتشاشگران به‌اصل ولایت فقیه که امام خمینی(ره) آن را مترقی‌ترین اصل قانون اساسی برشمردند و فرمودند مخالف دیکتاتوری است و پشتیبانی از آن ضامن سلامت و آسیب‌ناپذیری نظام است، موضع‌گیری می‌کردید،

- و دهها اگر دیگر، امروز شاید شاهد این روزها و چنین صحنه‌هایی نبودیم.

...

از جنابعالی انتظار می رفت که به جای حمله به صدا و سیما، هتاکان و اغتشاشگران را که نه تنها تصویر امام، بلکه اندیشه، آرمان و میراث ماندگار او را نشانه رفته‌اند مورد انتقاد قرار دهید و اعلام بیزاری نمایید.

...
ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢٢ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

می توانید برای مشاهده نتایج به سایت های زیر مراجعه کنید:

لینک اصلی و متن کامل گزارش:

http://www.worldpublicopinion.org/pipa/pdf/sep09/IranUS_Sep09_rpt.pdf

لینک خبری:

http://ipsnews.net/news.asp?idnews=48510

متن ترجمه شده توسط سایت های داخلی:

مؤسسه آمریکایی نظرسنجی پیپا (PIPA) با همکاری دانشگاه مریلند آمریکا به روش تلفنی و با استفاده از پرسشگران ایرانی اقدام به انجام یک نظرسنجی در ایران کرده که نتایج جالب و قابل‌توجهی داشته است.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دولت، جامعه آماری این نظرسنجی متشکل از همه استان‌های کشور بوده و جمعیت شهری و روستایی را در برگرفته است. حجم نمونه این نظرسنجی متشکل از 1003 نفر بزرگسال با ترکیب جنسیتی 51 درصد زن و 49 درصد مرد بوده‌ است. نظرسنجی مذکور از تاریخ 27 آگوست تا 10 سپتامبر 2009 (5 تا 19 شهریور 1388) صورت گرفته و نتایج آن در تاریخ 20 سپتامبر 2009 (29 شهریور 1388) انتشار یافته است.
گفتنی است ترجمه و اعلام نتایج این نظرسنجی به معنی تأیید همه یافته‌ها از سوی این مرکز تحقیقاتی نیست.

درباره انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری از پاسخگویان سوالات زیر پرسیده شده است:
آیا شما در انتخابات اخیر ریاست‌جمهوری شرکت داشتید؟
87 درصد پاسخگویان به این سوال پاسخ بلی و 12درصد پاسخ خیر داده‌اند. یک ‌درصد نیز از پاسخ به این سوال امتناع کرده‌اند.
شما در انتخابات به چه کسی رای دادید؟ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۱ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

لطفاً بدون هیچ مقدمه ای، بخشی از افاضات اخیر حجت الاسلام والمسلمین سید محمد آقای خاتمی به مناسبت عید سعید غدیرخم را مطالعه بفرمائید:

در ۱۴۰۰ سال پیش امیرمؤمنان تنها به خاطر رضایت مردم از حکومت کنار کشید و اگر نبودند و او را نمی‌خواستند حکومت را به دست نمی‌گرفت!!!

برای خواندن سخنان سید محمد خاتمی در روز عید غدیر خم روی اینجا کلیک کنید.

آنطوری که بنده میدانم و خوانده ام و شنیده ام؛ امیرالمومنین حضرت علی(علیه السلام) بعد از رحلت حضرت رسول اکرم، محمد مصطفی(صلی الله و علیه و آله و سلم)،برای رسیدن به حق واقعی خود یعنی خلافت بر مسلمانان که راه رستگاری همه آنان بود؛ اقدام به مجادله نفرمودند و بنا بر مصالحی سکوت اختیار کردند؛ تا بعد از قتل خلیفه سوم، عثمان.

بعد از آن بود که جمعیت مسلمانان به ایشان رجوع کرده و خواستار قبول خلافت از سوی ایشان شدند . ایشان نیز در نهایت و بعد از ادای این سخن و گرفتن بیعت از مسلمانان، مسئولیت خلافت را پذیرفتند:

بیت المال را حتی اگر کابین(مهریه) زنان خود هم کرده باشید از شما پس خواهم گرفت.

و باز تا انجا که میدانم بابت این اقدامات حق طلبانه ایشان بود که جنگ جمل به راه افتاد و پس از آن نیز حضرت علی(علیه السلام) با لشکر شام به رهبری معاویه جنگیدند و بعد از آن هم فتنه ی خوارج را سرکوب فرمودند و نهایتاً در محراب به شهادت رسیدند.

خیلی خوشحال میشوم که شما هموطن عزیز اگر این مطلب بنده را مطالعه فرمودید به سوالات ذیل پاسخ دهید که:

1.   آیا در روزهای اولیه بعد از رحلت حضرت رسول اکرم، محمد مصطفی(صلی الله و علیه و آله و سلم) حضرت علی (علیه السلام) از حکومت کنار کشیدند؟ یعنی در روز های نخست پس از رحلت ایشان،اول به حکومت رسیدند و بعد از آن بود که از حکومت کنار کشیدند؟!! و یا آنکه اکثریت مهاجرین و انصار، به ایشان برای خلیفه شدن مراجعه نکردند و شخص دیگری را به خلافت برگزیدند؟

2.   میبینید که جناب خاتمی بنابر نقل قولی که از ایشان شده است از اصطلاح به حکومت رسیدن استفاده کرده اند! در حالی که به عقید بنده، به حکومت رسیدن تومنی هفت صنار! با رسیدن به خلافت توفیر دارد. ندارد؟

3.   آنطور که بنده شنیده ام؛ حضرت علی(علیه السلام) بعد از رسیدن به خلافت در برابر شورش معاویه و لشکریان شام ایستادگی فرمودند و هرگز بنابر قول جناب خاتمی، خواستن یا نخواستن اهالی شام را دلیل بر سلب خلافت از خود بر دیار شام، قرار ندادند. آیا اطلاعات تاریخی بنده ایراد دارد؟ یعنی این امام بزرگوار به شامیان به سبب نخواستن، اجازه داد که از فرمان ولی امر سرپیچی کنند؟

4.   آیا میان اهالی شام و برخی مردم امروزی کشور خودمان شباهتی وجود دارد؟ شایان ذکر است که شامیان وجود مبارک پیامبر اکرم(صلی الله علیه و آله و سلم) را درک نکرده بودند. و معاویه نیز از همین روزنه برای اغفال آنان بهره گرفت.

5.   آیا بی بی سی و صدای آمریکا و العربیه و  رادیو فردا و کلی بوق های استکباری دیگر عملکردی به مانند معاویه را در زمان ما ندارند؟

6.   به نظر شما، یک شخص به ظاهر آزاده چگونه ممکن است دست به تحریف تاریخ بزند؟ آیا پای مطامع شخصی در میان است یا داستان از قرار دیگری است؟

۷. اگر روزی(بر فرض محال) ماجرای خلافت امام اول ما شیعیان را کسی تحریف کرد؛ وظیفه بنده شما در برابر این اقدام او چیست؟

۸.وظیفه ما در برابر کسی که مدعی قبول اصل ولایت مطلقه فقیه است اما در عمل کار خودش (یا شاید هم کسان دیگری همچون اجانب و . . .) را انجام میدهد چیست؟

۹.آیا سایت های خبری و تحلیلی و روزنامه های ما در خواب ناز تشریف دارند که از جناب خاتمی در مورد سخنان گهربارشان! توضیح نمیخواهند؟

زیاده جسارت است.

یاعلی

نوشته ای از علی میرزائی آذرماه 1388

وبلاگ نویس شهرما

نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۱ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

امام ما کوثر است، دشمن او ابتر است

خامنه ای کوثر است، دشمن او ابتر است

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از رسا، حضرت آیت الله نوری همدانی از مراجع تقلید امروز همزمان با تجمع اعتراض آمیز اساتید، فضلا و طلاب حوزه های علمیه سراسر کشور، در جمع دیدار کنندگان وی، شعار حمایت از رهبر انقلاب سر داد.
در این دیدار که شماری از پرسنل نیروی انتظامی سراسر کشور حضور داشتند،‌ حضرت آیت الله نوری همدانی شعارهایی در حمایت از رهبر معظم انقلاب اسلامی سر داد و گفت: امام ما کوثر است دشمن او ابتر است. این مرجع تقلید بعد از سر دادن این شعار همه حضار را به تکرار آن دعوت کرد و ادامه داد: خامنه ای کوثر است، دشمن او ابتر است.
حضار نیز در تبعیت از این مرجع تقلید شعارهای مطرح شده از سوی وی را تکرار کردند.
گفتنی است،‌ صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران نیز در بخش خبری ساعت 14 شبکه یک سیما تصاویر مربوط به شعارهای حضرت آیت الله نوری همدانی در حمایت از رهبر معظم انقلاب را پخش کرد.
شایان ذکر است، حضرت‌ آیت الله نوری همدانی در سخنانی امروز اقدام توهین آمیز گروهی فریب خورده در هتک حرمت ساحت حضرت امام خمینی (ره) را محکوم کرد.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۱ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

اعضای طیف غیرقانونی علامه در واکنش به بازداشت مجید توکلی، از حامیان جنبش سبز خواسته است تا از خودشان با لباس زنانه عکس بگیرند و آن را در فضای اینترنتی منتشر کنند.

عکس ها در ادامه مطلبادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۱ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

قم - مدرسه فیضیه

ادامه در ادامه مطلب...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ شنبه ٢۱ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

به گزارش خبرنگار آئین و اندیشه فارس، آیت‌الله نوری همدانی از مراجع اعظام در همایش تبلیغ و محرم که صبح امروز در دانشگاه امام صادق برگزار شد، گفت: اولین اصل دین اسلام توحید است، اصل دوم نبوت است و اصل سوم معاد نام دارد و طبق آنچه که از روایات و احادیث وجود دارد ولایت مرتبط و در پیوند این اصول و تمام اصول اسلامی است.
آیت‌الله نوری همدانی در ادامه با بیان حدیثی از امام‌ علی(ع) گفت: اسلام بر چند موضوع بنا شده است: نماز، روزه، خمس و ولایت که طبق فرمایش امام(ع) ولایت افضل آنها است و بدون اعتقاد به ولایت خداوند هیچ عملی را نمی‌پذیرد.

وی ادامه داد: نظامی که مردم را دعوت به اسلام می‌کند نظام ولایی است و نظام مقابل نظام ولایی، نظام طاغوتی است. یعنی هر نظامی که منطبق با فرامین الهی باشد ولایی است و نظام‌های غیر هماهنگ با فرامین الهی طاغوتی هستند.

...

وی در ادامه با اشاره به فضائل اخلاقی امام(ره) گفت: حضرت امام(ره) قضا، حکومت، نماز جمعه و اعیاد اسلامی را به مردم کشور باز گرداند. هر آنچه که ظالمان از مردم ستانده بودند را به مردم کشور پس داد. من مطالعه 3 کتاب را پیشنهاد می‌کنم تا به عمق حرکت امام پی برده شود. 1- مجموعه 22 جلدی صحیفه نور که بیانات حضرت امام‌(ره) در آن گردآوری شده است. 2- مجموعه 50 جلد تبیان که در رابطه با انقلاب و موضوعات مرتبط با آن است و 3- وصیت‌نامه امام(ره) که حاصل تجارب وی در زمان آغاز نهضت تا زمان ارتحالش بود.
آیت‌الله نوری همدانی در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: پس از رحلت حضرت امام(ره) خلف صالح و برحقش مقام معظم رهبری توانست در این مدت 20 سال این کشتی مهم را سکانداری کند که کار بسیار عظیمی را انجام داده است.
وی همچنین با اشاره به این موضوع که انقلاب بر 3 پایه اصلی اسلام، مردم و رهبر بنا شده است، گفت: لازم است این انقلاب را حفظ و نگهداری کنیم. باید پشتیبان ولایت فقیه باشیم تا به این مملکت آسیبی نرسد.
وی همچنین با اشاره به وقایع پس از انتخابات گفت: خطاب به کسانی که نقش مخالفین را ایفا می‌کنند می‌گویم که شما راه به جایی نخواهید برد چون انقلاب اسلامی ریشه در جان مردم دارد.
آیت‌الله نوری همدانی در پایان سخنان خود گفت: معتقد هستم این انقلاب واسطه قیام عاشورا و قیام حضرت مهدی(عج) است.

متن کامل

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

خبرگزاری فارس: وزیر اطلاعات گفت: در دفتر یکی از این آقازاده‌ها که از همراهان یکی از سران فتنه است جزوه‌ای پیدا کردیم که در آن به صراحت طرح براندازی نظام دنبال می‌شد.

وی خاطرنشان کرد: در دفتر یکی از این آقازاده‌ها که از همراهان یکی از سران فتنه است جزوه‌ای پیدا کردیم که در آن به صراحت طرح براندازی نظام دنبال می‌شد و بیانیه‌هایی که امروز از سوی آنها صادر می‌شود دقیقا بر اساس همین جزوه است.
وزیر اطلاعات گفت: محتوای این جزوه جنبش جدید اجتماعی با ماهیت شبکه‌ای است که جریان سکولار غیردینی و براندازانه را دنبال کرده و ادبیات حزب توده را به یاد می‌آورد.

حجت‌الاسلام مصلحی در پاسخ به سئوالات روحانیون با اشاره به فتنه پس از انتخابات و موضع‌گیری خواص جامعه در سخنانی اظهار داشت: متأسفانه هاشمی رفسنجانی در سفر اخیر خود به مشهد مقدس صحبت‌های خود در خطبه‌های نماز جمعه را تأیید کرده و سخنانی در راستای بیانیه‌های سران فتنه می‌گوید.
وی افزود: ایشان مشروعیت ولایت فقیه را در گرو مقبولیت مردمی می‌داند و اعتقاد دارد که هرگاه مردم پذیرای ولی‌فقیه نبودند وی باید از این سمت کناره‌گیری کند؛ این سخن وزیر اطلاعات با شعار «مرگ بر ضد ولایت فقیه» و «مرگ بر منافق» طلاب و روحانیون همراه بود.
وزیر اطلاعات خاطرنشان کرد: هاشمی همچنین برخی گروه‌ها و اقشار مردمی همچون زنان را نیز به حضور در خیابان‌ها دعوت کرد تا به نوعی قدرت برخورد نیروهای انتظامی را از آنان بگیرد.
مصلحی در پاسخ به سئوالی در مورد عدم برخورد با فرزندان هاشمی رفسنجانی نیز گفت: اقداماتی در این زمینه انجام گرفته که با جدیت ادامه پیدا می‌کند.
وی افزود: اما بنا بر حکمت و تدبیر که رهبر معظم انقلاب اسلامی نیز بر آن تأکید دارند، نمی‌خواهیم با دستگیری برخی افراد برای دشمنان انقلاب اسطوره‌سازی کنیم.
وزیر اطلاعات گفت: امروز برخی شدیدا به دنبال آن هستند که از سوی نظام دستگیر و زندانی شوند.
مصلحی همچنین تصریح کرد: با عنایات الهی و بعضا امدادهای غیبی خداوند متعال که نمی‌توانیم آنها را بیان کنیم، وزارت اطلاعات به خوبی وظایف خود را تا به امروز انجام داده و بدانید نظام اسلامی هیچ‌گاه از تخلفات برخی خواص و آقازاده‌های ایشان نمی‌گذرد.

متن کامل

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، جمعی از دانشجویان ولایتمدار طی اطلاعیه‌ای اهانت به ساحت بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران در حاشیه مراسم روز 16 آذر ازسوی جریان فتنه را به شدت محکوم کردند.
در این اطلاعیه تاکید شده است که دانشجویان ولایتمدار کشورمان امشب در مساجد و تکایا به سوگواری می‌پردازند و فردا نیز پس از پایان نمازجمعه با برگزاری راهپیمایی اقدام اهانت آمیز عوامل فتنه را محکوم خواهند کرد.
متن این اطلاعیه به شرح ذیل است:


بسم‌الله‌الرحمن‌الرحیم

انالله و انا الیه راجعون

داستان شوم ایادی استکبار جهانی زخم دیگری را بر پیکر امت اسلام وارد کردند و با توهین و جسارت به تصویر مقدس امام راحل(ره) داغ آن پیر فرزانه را در دل ملت زنده کردند. مدعیان دروغین خط امام که ریاکارانه شعار پیروی از امام خمینی(ره) را می‌دهند و در عمل جز همراهی با دشمنان قسم خورده امام خمینی(ره) یعنی آمریکا و اسرائیل جنایتکار چیزی در پرونده خود ندارند با این جنایت بزرگ پرده تزویر از چهره خود برافکندند. همانا در دوره تسلط بر دولت در روزنامه‌های وابسته به خودشان مقاله می‌نوشتند و از پیوستن امام(ره) به دوره تاریخ دم می‌زدند. امروز با پاره کردن عکس‌های آن حضرت می‌خواهند همان آرزوهای کودکانه خود را جامه عمل بپوشند زهی خیال باطل که امام در قلب همه ملت ماست و تصویر نورانی‌اش در جان و دل فرد فرد ایرانیان بلکه مسلمانان جهان و بلکه همه مستضعفان عالم است و خمینی تا ابد زنده است و عاقبت جسارت‌کنندگان این ساحت قدسی جز همان نیست که با چادر زنانه از میدان بگریزیند و چون اسلافشان به زباله‌دانی تاریخ درآیند.
ما این مصیبت بزرگ راکه داغ هجران امام خمینی(ره) را در دل ملت ایران زنده کرد تعزیت می‌گوییم و امشب در مساجد و تکایا به سوگ می‌نشینیم و فردا پس از نماز جمعه شهرها نیز با تظاهرات مردمی مسببان را محکوم می‌نماییم ما همان ملتی هستیم که در پاسخ به توهین به مقام ولایت فقیه در سال 56 انقلاب عظیم اسلامی را براه انداختیم و امروز هم لازم باشد با همان شدت علیه هتاکان به صحنه می‌آئیم ولی انتظار ما این است که قبل از اینکه نیاز به واکنش مردم باشد دستگاه‌های مسئول خود به تکلیف قانونی خود عمل کنند.
ما خواستار برخورد قاطع قوه قضائیه با همه اشرار و آشوبگران بویژه سران فتنه خاتمی، موسوی و کروبی که بستر چنین اقدامات شنیعی را در کشور فراهم آورده‌اند می‌باشیم.

جمعی از دانشجویان ولایتمدار و داغدار همیشگی خمینی(ره)

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۱٩ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

شیخ اصلاحات مثل اینکه کلا از رو نمیره! نمی دونم واقعا این نمیفهمه یا خودش رو به نفهمی میزنه! بعد از حماقت های مکرری که در دوران انتخابات و بعد از اون داشت، شیخ مجددا دست گل جدیدی رو به آب داده و نامه ای رو به صدا و سیما نوشته که البته با این کار بار دیگه ماهیت خودش و جنبش سبز رو آشکارتر کرده!!!

بعد از ماجرای "دول الخلیج العربیه!!!" که واقعا طرح این مسئله از یک روحانی چیزی نبود جز نشانه ای بر بیسوادی اون شخص (آخوندی که یک قاعده ساده عربی رو ندونه خیلی ... است) و مسائل حماقت آمیزی چون دعوت از احمدی نژاد برای زورآزمایی خیابانی (همون که میگفت من تو یه میدون وایسم تو تو یه میدون دیگه، ببینیم کی طرفداراش بیشتره!!!) و انتشار نامه شرم آورش به هاشمی، حضور در بین سر دهندگان شعار جمهوری ایرانی در روز قدس و موارد دیگر، آقای غضنفر خان اصلاحات نامه ای رو به صدا و سیما نوشته درمورد پخش تصاویر تعرض و پاره شدن عکس امام (ره)!

حالا شیخ ما چی گفته؟ اولا گفته که تصاویر مونتاژی بوده!!! و این گونه استنباط میشده که... اصلا خودتان بخوانید "تصاویر مونتاژ شده‌ای از دانشجویان معترض نشان داده شد که این گونه استنباط می‌شد عکس‌های بنیانگذار انقلاب توسط این دانشجویان پاره و مورد تعرض قرار گرفته است."

دیگه اینکه تجمعات غیرقانونی گروه سبز رو "اعتراضات واقعی و حقیقی مردم" نامیده و گفته که برخی عامدانه به دنبال بد نام کردن این تجمعات و باز کردن راه برای جریانات افراطی هستند.

ضمنا کروبی بدون اشاره به علت حمایت‌های دیروز نخست وزیر اسرائیل و سران کشورهای غربی از تجمعات حامیان اصلاحات، آنچه "برخی از مجموعه‌های خبری صدا و سیما" خواند رو، به "تفرقه پراکنی و توهین مسلم و مبرز به بنیان گذار انقلاب اسلامی ایران و خدمت گذاران سی ساله آن" متهم کرده.

رو که نیست سنگ پای قزوینه!!! (البته بلا نسبت سنگ پای قزوین)

حالا کروبی چی نگفته؟ اولا نگفته که اونهایی که عکس امام رو پاره کردند، کار بدی کردند... به قول خودمون این عمل زشت سبزها رو محکوم نکرده... تازه تصاویر پاره کردن و آتش زدن عکس امام از شبکه های بیگانه بطور کامل پخش شد و همگان دیدند که چه کسانی این کارها رو انجام دادند... آقای کروبی شما حرف نزنی میگن لالی؟؟؟

ضمنا "مشاور رئیس رسانه ملی و مدیرکل روابط عمومی سازمان صداوسیما ضمن رد ادعای مهدی کروبی مبنی بر ساختگی بودن تصاویر مربوط به حرمت‌شکنی اغتشاشگران اعلام کرد اصل تصاویر یاد شده در صدا و سیما موجود است. وی درباره ادعای تفرقه‌انگیزی صداوسیما در وحدت ملی نیز اظهار داشت: بسیار متاسفم برخی کسانی که داعیه پیروی از خط امام (ره) را دارند، چشم و گوش خود را بر حقایق بسته‌اند. این افراد ببینند آیا مصاحبه‌ها، نامه‌ها و بیانیه‌هایی که صادر می‌کنند و با روح تعالیم حضرت امام راحل(ره) منافات دارد، باعث تفرقه است یا انتشار تصاویر واقعی اغتشاشگران که مورد دید و قضاوت مردم است؟ چرا کسانی باید از افشای نیات پلید اغتشاشگران در برهم زدن وحدت ملی و زیر پا نهادن ارزش‌های دینی و انقلابی توسط صداوسیما این‌گونه نگران شوند؟"

راستی آقای کروبی این سوال هنوز هم در ذهن ما باقیست که چرا این خط امام شما! اینقدر مورد حمایت امریکا و اسرائیل و انگلیسه؟!!

من فکر کنم وقتی کروبی بچه بوده ننه جونش زیادی بهش پنیر داده خالی خالی بخوره!!! آخه ننه جون کروبی عزیز، یه ذره فقط یه ذره تو غذات فسفر میریختی شاید آقازاده قشنگت اینقدر خ ن گ از آب در نمی اومد!!!

البته از قدیم و ندیم گفته اند که «ابله به ابلهی خوش است.»

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

ظهر روز ١٧ آذر و در حالی که دانشجویان مشغول اقامه نماز در مسجد دانشگاه بودند، تعدادی از طرفداران موسوی با حضور در مقابل دانشکده فنی، تجمع خود را با شعارهایی نظیر " یاحسین میرحسین" آغاز کردند، این در حالی بود که دقایقی بعد دانشجویان نماز گزار با حرکت به سمت دانشکده فنی دانشگاه تهران، به دلیل غلبه جمعیتی موفق شدند تا سردر این دانشکده را در اختیار خود بگیرند. در مقابل جمعیت 700 نفری حامیان موسوی، تعداد دانشجویان انقلابی 1400 نفر تخمین زده شد.

دانشجویان انقلابی شعار می دادند: " موسوی بی حیا؛ دانشگاه ما نیا" ، " موسوی ریاکار، نقاب سبز را بردار" ، " مرگ بر منافق" ، " مرگ بر ضد ولایت فقیه"

در همین حال اقدامات دانشجویان طرفدار موسوی ازآن حکایت داشت که برگزاری یک تجمع آرام در دستور کار این دانشجویان نیست چنانکه گزارش ها حاکی از حمله این دانشجویان با اسپری گاز اشک آور به دانشجویان انقلابی بود. این در حالی است که دانشجویان طرفدار موسوی هیچ ابایی از حمله با گاز اشک آور به دانشجویان در انظار عمومی نداشته اند.

دانشجویان انقلابی و ولایی دانشگاه تهران که حامیان موسوی را در مقابل دانشکده فنی این دانشگاه در محاصره خود گرفته بودند، نیمی از این افراد را به داخل دانشکده هدایت کردند.

حامیان موسوی در این بین شعارهایی علیه بسیج سر دادند که با شعارهای "اگر بسیجی نبود، ناموست اینجا نبود " دانشجویان روبرو شدند.

غیر از نیمی از حامیان موسوی که به داخل دانشکده فنی هدایت شده‌ بوددن، باقی این افراد در مقابل دانشکده پراکنده شدند.

آن قسمت از حامیان موسوی که در داخل دانشکده فنی بودند به شکستن شیشه‌های این دانشکده و پرتاب بطری و سنگ به سمت دانشجویان انقلابی روی آوردند.

یکی از حامیان موسوی در خارج از دانشکده نیز به سمت دانشجویان گاز اشک آور پرتاب کرد.

حامیان موسوی با وجود اینکه خود به سمت دانشجویان گاز اشک‌آور پرتاب کرده بودند، شعارهای "وحشی برو گم‌ شو " را خطاب به دانشجویان انقلابی سر می‌دادند!

اقدامات تحریک کننده حامیان موسوی سبب شد تا در مقابل تجمع آرام دیروز دانشگاه تهران، درگیری هایی در روز 17 آذر میان دانشجویان این دانشگاه بوجود بیاید.

در همین حال، همزمان با تجمع دانشجویی در دانشگاه تهران، سه نفر که قصد داشتند بدون داشتن کارت دانشجویی وارد دانشگاه شوند با ممانعت مسئولین حراست این دانشگاه مواجه شدند. پس از اصرار این افراد، یکی از این سه نفر در حالی که قصد داشت چیزی از جیبش بیرون آورد کلت کمری از جیبش بیرون افتاد و بلافاصله با مشاهده این وضعیت متواری شد. از هویت این سه نفر اطلاعی در دست نیست. این سلاح کمری توسط ماموران ضبط شده است.

همچنین از دانشگاه تهران گزارش شد برخی از حامیان میرحسین موسوی نیز مجهز به شوکر بودند.

 

در همین حال رسانه های حامی موسوی نیز با در پیش گرفتن سیاست مظلوم نمایی سعی کردند اعتراض تعدادی از نیروهای انقلابی به موسوی در مقابل فرهنگستان علوم را بهانه ای قرار داده و به جمع آوری نیرو برای ایجاد اغتشاش در سطح شهر بپردازند.

حامیان موسوی در دانشگاه تهران پس از ضرب و شتم تصویربردار و خبرنگار واحد مرکزی خبر، دوربین صدا و سیما را دزدیدند.

این افراد همچنین تعداد دیگری از دانشجویان را به شدت مورد ضرب و شتم قرار دادند.

دانشجویان انقلابی مجروح شده به بیرون از دانشگاه و به درمانگاه برای معالجه منتقل شدند.

با این حال، دانشجویان انقلابی و ولایی با ذکر این نکته که حامیان موسوی به دنبال درگیری و بهره‌برداری از آن برای به التهاب کشاندن دانشگاه و کشور هستند، از درگیری با این افراد خودداری کردند.

 

مجید توکلی دانشجوی افراطی دانشگاه امیرکبیر،که روز 16 آذر در دانشگاه امیر کبیر با شجاعت خاصی در میان دوستان خود مشغول هتک حرمت و توهین به مقدس ترین ارکان نظام بود، در یک اقدام عجیب، با آرایش و لباس زنانه آماده فرار از دانشگاه شد.

او که همانند زنان محجبه، مانتو به تن کرده و مقنعه و چادر به سر داشت و حتی یک کیف زنانه را نیز برای محکم کاری به دوش انداخته بود، در رسیدن به هدف خود ناکام ماند و توسط مامورین امنیتی دستگیر شد.

مجید توکلی پیش از این نیز سابقه توهین به مسئولان نظام و حتی زندان را در کارنامه خود دارد. وی که متولد سال 1365 در شیراز است، در سال 83 و در رشته کشتیرانی وارد دانشگاه امیرکبیر شد اما به دلیل آنکه در چهار ترم پیاپی معدل درسی او زیر 10 بود، از این دانشگاه اخراج شد.

او پس از اخراج از دانشگاه و در جریان حضور احمدی نژاد در دانشگاه امیرکبیر هم، از دانشجویانی بود که نقش مهمی در پروژه اهانت به رئیس جمهور ایفا کرد.

وی همچنین به همراه دو دانشجوی دیگر به خاطر انتشار نشریات موهن علیه ائمه اطهار(ع) در دانشگاه امیر کبیر، مدت 15 ماه را در حبس بود. اما گویا 15 ماه زندان برای توکلی کافی نبود، چراکه وی در روز 17 بهمن ماه سال گذشته نیز در جریان ممانعت نیروهای امنیتی از برگزاری مراسم سالگرد بازرگان، همراه با سه دانشجوی دیگر دستگیر شد و 115 روز دیگر را در زندان گذراند.

گفتنی است توکلی از جمله سردسته های اهانت کنندگان به مقدسات در نشریات دانشجویی بود.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۸ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

به گزارش خبرنگار حوزه دانشگاه خبرگزاری فارس، از ساعت 11:30 امروز دوشنبه 16 آذر برنامه‌های روز دانشجو در دانشگاه تهران به صورت پرشکوه برگزار شد.
جمع زیادی از دانشجویان ولایی از ساعات اولیه آغاز این مراسم با تجمع در مقابل دانشکده فنی و با سردادن شعارهایی نظیر "مرگ بر آمریکا "، "مرگ بر اسرائیل "، "مرگ بر منافق "، "دانشجو بیدار است، از آمریکا بیزار است "، به سمت مسجد دانشگاه تهران حرکت کرده و آماده اقامه نماز جماعت ظهر و عصر شدند.
پس از حضور دانشجویان ولایی در مسجد دانشگاه عده‌ای از حامیان موسوی در چهارراه دانشگاه تهران بین مسجد و درب 16 آذر تجمعی را تشکیل داده و شعارهایی را به نفع موسوی سر می‌دادند و در این بین تعداد دیگری از دانشجویان ولایی که عازم مسجد بودند، با عبور از مقابل آنها شعار "موسوی دروغگو تاریخ تولدت کو "، "مرگ بر مزدور ماهواره‌ای " و "مرگ بر منافق " سر دادند.
حامیان موسوی سپس با استفاده از خلأ حضور دانشجویان ولایی که در مسجد دانشگاه در حال اقامه نماز بودند، در مقابل درب دانشکده فنی حاضر شده و شعارهای "موسوی زنده باد، کروبی پاینده باد "، و ... را سر دادند. اما پس از اقامه نماز دانشجویان این افراد در حالی که شعارهای "انگلیس حیا کن، کروبی را رها کن "، "سبز هرز بی‌ریشه، مخالف اندیشه "، "مرگ بر مزدور آمریکایی " به سمت درب دانشکده فنی حرکت کردند و پس از رسیدن مقابل درب دانشکده فنی به علت تعداد زیاد خود توانستند حامیان موسوی را با ایجاد یک نیم‌دایره در محاصره قرار دهند.
شعارهای متقابل دو طرف مانند شعارهای "مرگ بر منافق "، "بازیچه حیا کن بادکنک را رها کن " و ... از سوی دانشجویان ولایی و شعارهای "یا حسین میرحسین "، و شعارهای ضد دولت از سوی حامیان موسوی به مدت 15 دقیقه ادامه داشت تا اینکه دانشجویان ولایی با حرکت به سمت درب دانشکده و روی پله‌ها توانستند حامیان موسوی را کنار زده و آنجا را به محل ادامه برنامه خود تبدیل کنند.
این دانشجویان پس از کنار زدن حامیان موسوی از مقابل درب دانشکده فنی شعارهای "با یا حسین اول دانشگاه را گرفتیم " سرمی‌دادند.
در این میان برخی حامیان موسوی نیز به سمت درگیری و اهانت به دانشجویان ولایی رفتند که با شعارهای "توپ تانک اهانت دیگر اثر ندارد " و ... روبرو شدند.
پس از قدرت‌نمایی و حضور دانشجویان ولایی در مقابل دانشکده فنی، حامیان موسوی که با شعارهای "مرگ بر منافق " و "مزدور آمریکایی از شهدا حیا کن " از مقابل درب دانشکده فنی بدرقه می‌شدند، با خواندن سرودی علیه محمود احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور به سمت سردر دانشگاه حرکت کردند و در راه شعارهایی را علیه نهادهای انقلابی مانند بسیج سر دادند.
در پی این اقدام حامیان موسوی، دانشجویان ولایی نیز که تعداد آنها چندین برابر حامیان موسوی بود، با سردادن شعارهای "خونی که در رگ ماست هدیه به رهبر ماست "، "موسوی، اسرائیل، پیوندتان مبارک "، "الله اکبر "، "مرگ بر ضد ولایت فقیه "، "آمریکا حیا کن سبز ما را رها کن "، "علمدار ولایت دانشجویان فدایت " و ... به سمت سردر اصلی دانشگاه تهران حرکت کردند.
این دانشجویان ولایی در واکنش به استفاده فراوان حامیان موسوی از نقاب‌های سفید و سبز، شعارهای "نقاب‌دار! دانشجویی یا اشرار " و همچنین در واکنش به هو کردن‌های حامیان موسوی شعار "آزادی اندیشه با هو کردن نمی‌شه " سر می‌دادند.
در این بین درگیری‌های محدودی نیز بین دو طرف رخ می‌داد که دانشجویان ولایی با گوشزد این نکته که حامیان موسوی به دنبال درگیری و سوء استفاده از این موضوع برای به التهاب کشاندن دانشگاه و کشور هستند، از درگیری خودداری می‌کردند.

حامیان موسوی همچنین در واکنش به شعار "مرگ بر آمریکا " دانشجویان ولایی، شعار "مرگ بر روسیه " را مطرح می‌کردند.
تعدادی از حامیان موسوی عکس‌هایی از فرد زنده‌ای به نام ترانه موسوی که پیش از این ادعاهای موسوی در مورد به قتل رسیدن وی برای این طیف محرز شده بود، نیز در دست داشتند که روی آن عبارت "شهید ترانه موسوی " نقش بسته بود که همین امر موجب می شد که دانشجویان حاضر در این تجمع با حالت تمسخر به آنان یادآوری کنند که این فرد زنده است.
پس از حضور دو گروه در مقابل درب اصلی دانشگاه تهران، کشمکش پرچم‌هایی که در دست دانشجویان ولایی قرار داشت، با پارچه‌های سبز حامیان موسوی برای دقایقی ادامه داشت تا اینکه یکی از دانشجویان ولایی با بالارفتن از یکی از داربست‌های مقابل درب دانشگاه تهران پرچم ایران را به اهتزاز درآورده و آن را به چرخش درآورد که این اقدام با عکس‌العمل یکی از حامیان موسوی روبرو شد که وی نیز با بالارفتن از این داربست قصد داشت دانشجوی حامل پرچم را پایین بیاندازد اما دعوای حدودا 2 دقیقه‌ای این دو در نهایت با پیروزی دانشجوی حامل پرچم به پایان رسید اما حامیان موسوی در این بین پس از شکست فرد همفکر خود شروع به اهانت و سردادن فحش‌های نظیر حرامزاده به دانشجوی حامل پرچم کردند که با واکنش و تذکر دانشجویان ولایی روبرو شد.
پس از این کشمکش‌ها، دانشجویان ولایی با سردادن شعارهایی نظیر "حزب فقط حزب علی رهبر فقط سیدعلی " و "حزب فقط حزب علی سبز فقط سبز نبی " و همچنین شعار "سبز ما را دزدیدن، دارن باهاش پز می‌دن "، "همت اگر زنده بود، منافقو کشته بود "، "هیهات من‌الذله "، "حسین حسین شعار ماست شهادت افتخار ماست "، "منافق نقابدار، دانشجویی یا اشرار "، "نخست‌وزیر امام برگرد به خط امام " و فریاد "ماشاءالله حزب‌الله " به سمت چهارراه داخل دانشگاه تهران واقع در بین مسجد دانشگاه و درب 16 آذر حرکت کردند.
در این بین حامیان موسوی نیز به سمت درب قدس حرکت کرده و آنجا با نشستن روی زمین شعارهایی علیه دولت و رئیس‌جمهور سر دادند.
حامیان موسوی همچنین با هیاهو و سوت و کف شعارهایی علیه دانشجویان ولایی تجمع کننده سرمی‌دادند و دانشجویان ولایی نیز با حضور در مقابل آنها این افراد را احاطه کرده و حامیان موسوی بین درب قدس دانشگاه تهران و این دانشجویان حبس شدند.
پس از دقایقی سردادن شعارهای دو گروه علیه یکدیگر، حامیان موسوی از جای خود بلند شده و با شعارهای تحریک‌آمیز به سمت دانشجویان حرکت کردند و این دانشجویان با تذکر مجدد این نکته که "حامیان موسوی به دنبال درگیری هستند و ما نباید درگیر شویم " راه را برای آنها باز کردند.
در این بین جمعیتی حدود 4 هزار نفر از دانشجویان ولایی به سمت سردر دانشگاه تهران با سردادن شعارهای همیشگی مرگ بر آمریکا،‌مرگ بر اسرائیل و مرگ بر منافق حرکت کردند.
اما حامیان موسوی که پس از بازشدن راه برای آنها از سوی دانشجویان ولایی توانستند به سمت مسجد دانشگاه تهران حرکت کنند در راه شعارهای بسیار تند و اهانت آمیزی را علیه این دانشجویان سر دادند که برای حفظ حرمت قلم از ذکر آن خودداری می‌شود.
در مقابل؛ دانشجویان ولایی نیز شعارهای "دانشجو بیدار است، از آمریکا بیزار است "، "موسوی، اوباما پیوندتان مبارک " و "موسوی، رجوی پیوندتان مبارک " سر دادند.
در این بین حامیان موسوی با استفاده از خلأ‌ حضور دانشجویان ولایی در مقابل درب دانشکده فنی و از آنجا که این دانشجویان ولایی در سر در اصلی دانشگاه تهران حضور داشتند، توانستند مجددا در مقابل درب دانشکده فنی تجمع کنند.
این حامیان موسوی پس از حضور در مقابل دانشکده فنی مجددا شعارهایی علیه نهادهایی همچون بسیج سردادند.
این افراد همچنین پلاکاردهایی در دست داشتند که بر روی آن عبارت "بنا به اعلام انجمن، اعتراض‌ها تا 3 روز ادامه دارد " در دست داشتند. برخی اعضای انجمن اسلامی نیز برای دقایقی در میان جمعیت دیده می‌شدند که از آن جمله می‌توان به محمدحسین صدرایی دبیر انجمن اسلامی دانشگاه تهران و علوم پزشکی تهران اشاره کرد. این انجمن چندی پیش به دیدار هاشمی رفسنجانی رفته بود.
اما دانشجویان ولایی پس از اطلاع از حضور حامیان موسوی در مقابل دانشکده فنی مجددا به سمت این مکان حرکت کردند تا بار دیگر این محل را از آن خود کنند که در پی آن و پس از حضور گسترده دانشجویان ولایی در مقابل دانشکده فنی، حامیان موسوی بطری‌های آب و همچنین سنگ به سمت آنها پرتاب کردند.
حامیان موسوی روبان سبز بزرگی را نیز بر روی دست‌های خود داشتند که آن را از پنجره طبقه دوم دانشکده فنی آویزان و به یکی از درخت‌های مقابل این دانشکده بسته بودند که این روبان توسط یکی از دانشجویان پاره شد.
حدود 20 دقیقه شعارهای دو طرف علیه یکدیگر جریان داشت تا اینکه دانشجویان ولایی که این بار تعدادشان به حدود 10 هزار نفر می‌رسید مجددا به سمت حامیان موسوی که تعدادشان حدود هزار نفر بود حرکت کرده و در مدت زمانی کمتر از یک دقیقه با فریادهای الله اکبر توانستند بار دیگر این مکان را از آن خود کنند. اما حامیان موسوی که تعدادی از آنها در درون دانشکده حضور داشتند پس از حضور دانشجویان ولایی در مقابل دانشکده شیشه‌های این دانشکده را شکستند تا خرده‌شیشه‌ها بر روی سر دانشجویان حاضر در این محل بریزد که همین امر موجب شد 5 نفر از دانشجویان حاضر در محل به طور سطحی مجروح شوند.
حامیان موسوی که پس از حضور دانشجویان ولایی در مقابل دانشکده فنی دوان دوان به سمت ضلع شمالی دانشگاه حرکت می‌کردند، پس از حضور در مقابل دانشکده داروسازی و با بالارفتن از پله‌های مقابل این دانشکده، شعار بسیار زشت، توهین‌آمیز و تحریک‌کننده‌ای را سر دادند که موجب شد دانشجویان حاضر در مقابل دانشکده فنی به سمت آنها یورش ببرند. هر چند حامیان موسوی با مشاهده حرکت گسترده دانشجویان ولایی به سمت خود، پا به فرار گذاشتند اما لیدرهای دانشجویان ولایی تجمع‌کننده نیز با تکرار این نکته که حامیان موسوی چنین شعارهای زشتی را سر می‌دهند تا درگیری رخ دهد، مجددا دانشجویان را به آرامش فرا خواندند. با این حال چیزی شبیه به تعقیب و گریز از سوی این دو گروه در جریان بود تا اینکه حامیان موسوی با فرار از میان دانشکده پزشکی و دور زدن این محل به سمت دانشکده علوم دانشگاه تهران حرکت کرد.
پس از حضور در مقابل دانشکده علوم حامیان موسوی مجددا به سمت دانشجویان کلوخ و سنگ پرتاب می‌کردند که همچنان بدون واکنش متقابل از سوی دانشجویان ولایی روبرو شد.
دانشجویان ولایی سپس در ساعات عصر با سردادن سرود کجائید ای شهیدان خدایی، به سمت مزار شهدای این دانشگاه حرکت کردند و پس از قرائت فاتحه، خواندن دعای سلامتی امام زمان(عج) و مراسم سینه‌زنی تجمع خود را به پایان رساندند.
حامیان موسوی نیز پیش از پایان تجمع دانشجویان ولایی از مقابل دانشکده علوم دانشگاه تهران متفرق شدند.
اما تعدادی از اعضای انجمن اسلامی دانشکده حقوق دانشگاه تهران سعی داشتند تجمعی را نیز در مقابل این دانشکده برپا کنند که موفق به این کار نشدند.
اینگونه اقدامات اعضای انجمن اسلامی دانشکده‌ها و انجمن اسلامی دانشگاه تهران که چندی پیش با هاشمی رفسنجانی دیدار داشتند، در حالی است که این افراد همواره با وجود موجود بودن عکس‌های حضورشان در تجمعات غیرقانونی، بر مبرا بودن خود از هرگونه اقدام تأکید می‌کنند.

گروهی از اراذل و اوباش نیز با تجمع مقابل درب دانشگاه امیرکبیر، سعی در ورود غیر قانونی به این دانشگاه را داشتند که با مقاوت نیروهای حراست این دانشگاه موجه شده اند.

این تعداد سپس با حضور در خیابان ولیعصر با شکستن درب دانشگاه هنر تلاش کردند تا از این طریق وارد دانشگاه امیرکبیر شوند که متفرق شدند.

تعدادی از دانشجویان دانشگاه تهران امروز عصر در مقابل دانشکده داروسازی توسط طرفداران موسوی مورد ضرب و شتم قرار گرفتند.

به گزارش فارس، پس از متواری شدن طرفداران موسوی از مقابل دانشکده فنی دانشگاه تهران، آنها به سمت دانشکده داروسازی حرکت کرده و روی پله‌های این دانشکده نشستند و با سر دادن شعارهای تحریک‌آمیز قصد برهم زدن نظم و ایجاد اغتشاش در فضای دانشگاه را داشتند.

بنابراین گزارش پس از سر دادن شعارهای موهن از سوی طرفداران موسوی، دانشجویان دانشگاه تهران، به شدت از ایجاد درگیری با این افراد جلوگیری می‌کردند، اما طرفداران کاندیدای شکست‌خورده انتخابات 3 الی 4 نفر از دانشجویان دانشگاه تهران را مقابل دانشکده داروسازی مورد ضرب و شتم قرار داده و آنها را زخمی کردند.

پس از این اقدام خشونت آمیز طرفداران موسوی، دانشجویان آنها را پراکنده کردند.

به گزارش برنا، عده ای از دانشجویان طرفدار جنبش سبز ، صبح امروز دوشنبه 16 آذر همزمان با روز دانشجو مقابل دانشکده علوم پزشکی دانشگاه تهران، یکی از دانشجویان که ظاهری متدین داشته را به عنوان دانشجوی بسیجی مورد ضرب و شتم قرار دادند و با سردادن شعارهایی مانند" بسیجی دروغگو ،کارت دانشجوییت کو؟" اقدام به تفتیش کیف این دانشجو کردند .

این افراد، زمانی این دانشجو را رها کردند ، که محتوای کیف وی را روی زمین خالی کرده و کارت دانشجویی اش را دیدند و مطمئن شدند که وی بسیجی نیست .

دانشجویان بسیجی دانشگاه تهران هم برای اینکه بهانه ای به دست سبزها ندهند و نشان دهند که هنوز هم دانشجویان فرهیخته نظام جمهوری اسلامی بر آرمان های روز دانشجو یعنی استکبار ستیزی پا برجا هستند، تنش و زد و خوردی ایجاد نکرده و به سمت مسجد دانشگاه تهران حرکت کردند .

مجید توکلی که پیشتر به اتهام انتشار نشریات موهن در دانشگاه امیرکبیر دستگیر شده بود، این بار بعد از هتاکی نسبت به نظام در دانشگاه در حالی که با لباس زنانه قصد فرار از دانشگاه را داشت، دستگیر شد.

توکلی که چند سال پس از انتشار نشریات موهن ، و محکومیت در دادگاه، پا به دانشگاه امیرکبیر گذاشته بود، در میان اغتشاشگران حاضر شد تا در میان اغتشاگران برای بار دیگر باب اهانت به نظام و مقدسات را بگشاید.

این دانشجوی مبارز! که عکسش در بسیاری از تجمعات دانشجویی افراطیون به عنوان نماد مقاومت جنبش دانشجویی در میان تجمع کنندگان توزیع می‌شد، امروز و پس از آنکه به ایراد یک سخنرانی ساختار شکنانه و سراسر اهانت پرداخت، در حالی که حضور دانشجویان حزب اللهی و متعهد را پررنگ تر از همیشه دید احساس خطر کرده و با حضور در دستشویی این دانشگاه ضمن تراشیدن صورت خود و انجام آرایش زنانه، مانتو به تن کرده و با به سرکردن مقنعه و چادر و در دست داشتن کیف زنانه قصد فرار از دانشگاه را داشت، که توسط مامورین انتظامی دستگیر شد.

گفتنی است توکلی از جمله عوامل توهین های بی سابقه به مقدسات در نشریات دانشجویی بود. بانیان این نشریات همه را دعوت به همراهی کرده بودند:«دموکراسی و آزادی بدون هزینه به دست نمی‌‌آید و البته در هر فرصتی هم محقق نمی‌شود(!) زمان آن اکنون است و فردا بسیار دیر است باید برخاست و قداست‌های تصنعی(!) و مقدسات مردم‌فریب را ساقط کرد.» این جملات در قالب مقاله ای با عنوان "هیچ کس مقدس نیست!" برای فراهم کردن یک فضای اعتراض عمومی منتشر شده بودند.

در لا به لای مقالات جملاتی دیده می شد که هر انسان آزاده ای از بیان آن شرم می کرد. «علی(ع) و محمد(ص) هم گناه کبیره می کردند، علی نه نور بود و نه آسمانی و نه معصوم...علی یک انسان خطاپذیر و غیر معصوم بود. فراتر از آن محمد نیز چنین بود، حال تکلیف ولی فقیه بسیار روشن است.»

نوشته شده در تاريخ دوشنبه ۱٦ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

الحمد لله الذی جعلنا من المتمسکین بولایة امیرالمؤمنین و الائمة علیهم السلام

عید سعید غدیر خم بر همه عاشقان ولایت مبارک باد

 

(برای دریافت تصاویر در اندازه بزرگ روی آن ها کلیک کنید)

 

دشت غوغا بود، غوغا بود، غوغا در غدیر
موج مى ‏زد سیل مردم مثل دریا در غدیر
 
در شکوه کاروان آن روز با آهنگ زنگ‏
بى‏ گمان بارى رقم مى‏ خورد فردا در غدیر
 
اى فراموشان باطل سر به پایین افکنید
چون پیمبر دست حق را برد بالا در غدیر
 
حیف اما کاروان منزل به منزل مى ‏گذشت‏
کاروان مى ‏رفت و حق مى‏ ماند تنها در غدیر!!
 
(شاعر: علیرضا سپاهى لائین)

 

 

از ولایت ‏عهدی حیدر، خدا تاج شرف
بار دیگر بر سر زهرای اطهر می‏ زند
 
در حریم ناز و عصمت زین همایون افتخار
فاطمه لبخند بر سیمای شوهر می‏زند
 
(شاعر: سیدرضا مؤید)

 

 

اى شرف اهل ولایت، غدیر
برکه سرشار هدایت، غدیر
 
زمزم و کوثر ز تو کى بهترند
آبروى خویش ز تو مى ‏خرند
 
این که کند زنده همه چیز آب‏
ز آب غدیر است نه از هر سراب
 
از ازل این برکه بجا بوده است‏
آینه لطف خدا بوده است
 
(شاعر: طاهره موسوى گرمارودى)

 

نوشته شده در تاريخ شنبه ۱٤ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

این فیلم بخشی از اعترافات ابطحی است که پیش از این منتشر نشده بود:

"...

آقای مهندس موسوی از سر نادانی وارد این ماجرا شد،

آقای خاتمی از سر خیانت وارد این ماجرا شد،

 آقای هاشمی رفسنجانی از سر انتقام گیری وارد این ماجرا شد.

واقعا آقای موسوی نمی دونست مملکت چه خبره. اینو میشد حدس زد؛

...

آقای خاتمی درست برعکس اقتدار دولت، اقتدار نظام، اقتدار قدرتهای نظامی انتظامی قضایی، اقتدار معنوی امام در کشور رو میدونست، ولی در عین حال برای انتقام از شکست خودش که در اون شرایط حمایت از آقای موسوی کرده بود، آقای موسوی رو حمایت کرد.

..."

این تنها بخشی از صحبت های ابطحی در این فیلم بود.

 

دانلود فیلم (1.37MB)

 

نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۳ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

به نقل از وبلاگ اندیش پاک

 

چرا باید گفت...

               ... ما بیشماریم...؟؟؟

(خطاب به دوستان به ظاهر سبز و غافل!)


فرض کنید من و شما دو دوست قدیمی هستیم.
نام من حسین و نام شما مهدی !
من و شما ۱۰ سال است همدیگر را میشناسیم!
اگر امروز صبح همدیگر را ببینیم اولین جمله ای که حتما به کار نمی بریم کدام گزینه است؟
۱- سلام. چطوری؟
۲- به به به ...! سلام! دوست عزیز و گرامی!
۳- سلام علیکم آقا حسین (مهدی) عزیز!
۴- سلام. اسم من حسین (مهدی) است!!!
قطعا گزینه چهارم را به کار نمیبریم.
برای اینکه این گزینه اظهر من الشمس است و بکار بردن آن بیهوده و مضحک!


یا اینکه ساعت 12 ظهر یک روز آفتابی باشه!
کدام یک از جملات زیر در یک گفتگو ، مضحک به نظر میرسد؟
۱-  به به چه روز خوبیه؟
۲- چقدر گرمه؟
۳- جون میده الان بری استخر!
۴- سلام. الان روز است!!!
مسلما جمله آخری مضحک است زیرا یک مسئله کاملا واضح است!


حال فرض کنید در یک کشور حداکثر مردم طرفدار یک عقیده خاص هستند! طرفدار یک شخص خاص! طرفدار یک رنگ خاص! مثلا رنگ سبز! ( خیلی اتفاقی به ذهنم رسیدا!)
و آنقدر این افراد در سطح کشور زیاد هستند که بر همگان واضح است که اکثریت مردم این کشور طرفدار طیف سبز هستند! یعنی یک واقعیتی است که قابل انکار نیست و همگان بر این نکته اذعان دارند که طرفداران آن طیف خاص در کشور بیشمار هستند!


فرض کنید طرفداران موج سبز میخواهند یک شعار برای خود بسازند!
کدام شعار مضحک ترین شعاریست که میتوان بیان کرد؟
-  ما هیچ جا نمیریم همین جا هستیم!................... ( در خدمت هستیم!)
- سبز سبزم ریشه دارد........................................ ( جلبک ریشه نداره!)
- توپ تانک ترقه دیگر اثر ندارد!.................................( برای شما همون ترقه کافیه!)
- ما بیشماریم!!!!!!!!!!!!!!!!.....................................( ...!)
واقعا آنچه عیان است چه حاجت به بیان است!
اگر بیشماری شما صحت دارد ، خب این در میان همه ی مردم احساس میشود. چون به هر حال شما در میان همین مردم هستید! دیگر چرا باید آن را مصرانه تکرار کنید؟

چیزی که اظهر من الشمس است را چرا باید اثبات کرد؟
آیا واقعا بیشمارید؟

 

حال فکر کنید درکشوری نسبت مخالفان طیف به ظاهر سبز به سبزها مثل نسبت فیل باشد به فنجان!

سردمداران آن جنبش کذایی برای بقای خود در کشور چه راه حلی به ذهنشان میرسد؟
مایه گذاشتن از جان مردم ، از مال مردم ، از احساسات مردم، از آبرو و عزت مردم و... برای حفظ بقای خود!
خب!
حال برای آنکه از بیدار شدن آن دسته ی خاص از مردم که با لالایی های سردمدارانشان هنوز در خواب تقلب سبز هستند ، جلوگیری شود آن افراد از جان و مال و شرف خودشان برای بزرگان قبیله مایه گذارند چه باید کرد؟
آیا نباید با شعارها و دیگر ابزار تبلیغاتی احساسات آنها را برانگیخته نگاه داشت؟
و با همان شعار ها اینطور به آنان تلقین کرد که
نگران نباشید!
شما حداکثر هستید!
نگران نباشید!
شما بیشمارید!
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
هم وطن!
بیدار شو!
دشمن در کمین است!

یاعلی

نوشته شده در تاريخ جمعه ۱۳ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()
سوالی رو که در پایین  مشاهده می کنیدیک تست روانشانی است .
 متن را با دقت بخوانید
 تک تک کلمات در جواب نهایی تاثیر دارند :

یک زن در مراسم ختم مادر خود،
 مردی را می بیند که قبلا او را نمی شناخت.
او با خود اندیشید که این مرد بسیار جذاب است.
او با خود گفت او همان مرد رویایی من است
 
و در همان جا عاشق او می شود.
اما هیچگاه از او تقاضای شماره نمی کند و دیگر آن مرد را نمی بیند.
 چند روز بعد او خواهر خود را می کشد.

به نظر شما انگیزه او از قتل خواهر خود چه بوده است؟


چند دقیقه با خود فکر کنید و جواب های خود را یادداشت کنید. بعد برای یافتن پاسخ صحیح به ادامه مطلب مراجعه کنید.ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

امام باقر (علیه السلام): "به مردم دستور داده شده است تا بر گرد این سنگ ها (اشاره به کعبه) طواف کنند تا پس از آن به نزد ما آیند و از ولایت خویش ما را آگاه نمایند و به ما اظهار وفاداری کنند." (محاسن برقی، ج 2، ص 338)

عید سعید قربان مبارک باد

 

(برای دریافت تصویر در اندازه بزرگتر روی عکس کلیک کنید)

(لطفا در صورت عدم نمایش تصویر پیام بگذارید)

 

دو هزار سال قبل از هبوط آدم (ع)، فرشتگان بر گرد خانه خدا طواف می کردند و هنگام طواف چنین ذکر می گفتند: «سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر». [1]

پس از بنای کعبه ملائکه شیوه طواف کردن بر گرد آن را به آدم آموختند و پیشاپیش او حرکت کردند تا آدم هفت دور طواف نمود [2] و پس از آن دو رکعت نماز روبروی کعبه به جای آورد. [3] پس از مرگ آدم، شیث نیز به همان شیوه حج نمود و طواف گزارد.

در تاریخ، از طواف پیامبران بسیاری از جمله نوح و پس از آن هود*، [4] ابراهیم، اسماعیل، موسی، یونس و عیسی یاد شده است و علاوه بر آنان قبل از ابراهیم (ع) نیز عرب ها مراسم حج را به جای می آوردند؛ ولی بر گرد بنای نیمه ویران کعبه که بقایا و بازمانده هایی از خانه پیشین بوده است. [5]

در آن دوران، طواف کننده بایستی اول خود را برهنه و لخت می کرد و یا از قبیله حمس لباس عاریه و کرایه می گرفت و گاهی نیز زنان در شب و مردان در روز جدا از یکدیگر به طواف می پرداختند. [6]

این وضعیت به اندازه ای اسف بار بود که اگر کسی با لباس طواف می کرد، او را می زدند و لباس را از تن او بیرون می آوردند. در چنین فضای تاریکی کم و بیش وجدان های بیدار یافت می شد که به مخالفت با این سنت جاهلی می پرداختند. یکی از این افراد عبدالمطلب بود که سنت پوشش در هنگام طواف را ترویج نمود. [7] پس از بعثت رسول اکرم (ص) این سنت همچنان باقی ماند تا آنکه پیامبر (ص) در سال نهم هجری، علی بن ابیطالب (ع) را به مکه اعزام نمود تا در منی این پیام را به مردم ابلاغ نماید که از این پس عریان برگرد خانه خدا طواف نکنند. [8]

ابی الصباح کنانی از امام صادق (ع) نقل می کند که فرمود: پیامبر (ص) پس از بازگشت از جنگ تبوک، تصمیم به انجام حج گرفت؛ اما فرمود: در خانه خدا، مشرکان عریان طواف می کنند و تا چنین وضعی ادامه دارد، من دوست ندارم حج بگزارم. [9] سرانجام پیامبر گرامی اسلام با اعزام علی (ع) پرونده این بدعت را بست؛ [10] همان گونه که با دست توانای علی (ع) تمام بت ها را از بام کعبه به پایین انداخت.

در طواف، فرشتگان به ابراهیم سلام دادند و ابراهیم پرسید: شما در طواف خود چه می گوییئ؟ گفتند: پیش از روزگار آدم می گفتیم: «سبحان الله و الحمد لله و لا اله الا الله و الله اکبر»؛ ولی آدم (ع) فرمود: بر این کلمات، «ولا حول و لا قوة الا بالله» را هم بیفزایید؛ آن گاه ابراهیم فرمود: بر آن «العلی العظیم» را هم بیفزایید و آنان چنین کردند. [11]

در عصر جاهلیت نیز مراسم حج و طواف خانه خدا همچنان وجود داشت؛ اما با گذشت زمان، بازیگران دنیاطلب به گونه های مختلف به تحریف آن پرداختند و عمروبن لحی از سرزمین شام، بت هبل را به مکه آورد و نزد کعبه نهاد؛ سپس بت های دیگر بر آن افزوده شد. برخی بعد از طداف کعبه، برگرد بت نیز طواف می کردند و آن جا از احرام خارج می شدند و سرهای خود را کنار بت منات می تراشیدند.

ابن عباس می گوید: پیامبر (ص) با چوب دستی خود به بت ها اشاره کرد و بت ها افتادند و آن گاه همچنان سواره هفت دور طواف به جای آورد.

پی نوشت:

* در آن زمان اگرچه خانه کعبه به زیر گل و لای فرو رفته بود، اما مکان آن برای انبیای الهی ناشناخته نبود و حتی قوم عاد نیز برای آمرزش خود و برآورده شدن حاجات خویش به راهنمایی حضرت هود، چهل روز به طواف کعبه و مراسم آن مشغول بودند.

[1] تاریخ مکه، ص 36.

[2] التاریخ القویم، ج 3، ص 14.

[3] اخبار مکه، ص 261.

[4] تاریخ یعقوبی، ج 1، ص 20.

[5] کلینی، فروع کافی، ج 4.

[6] اخبار مکه، ص 146.

[7] تاریخ یعقوبی، ج 1.

[8] تفسیر نورالثقلین، ج 2، ص 179.

[9] تفسیر قرطبی، ج 8، ص 68.

[10] پیشینه تاریخی طواف، مجله میقات، شماره 6، ص 73.

[11] اخبار مکه، ص 37.

 

منبع: ویژه نامه نسیم حرم (1384)، صفحه 37.

نوشته شده در تاريخ جمعه ٦ آذر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()