کم حرفی
سلام بر آن کسی که فرشتگان آسمان بر او گریستند

عصر روز دوشنبه، نشست "سوء تفاهم بزرگ" در حالی از سوی بسیج دانشجویی دانشکده فنی دانشگاه تهران در این دانشگاه برگزار شد که از 2 روز قبل و به موازات انتشار خبر برگزاری این مراسم، در اطلاعیه‌های متعددی در سطح دانشگاه، دانشجویان به اخلال در نظم این مراسم از طریق تجمع و سردادن شعارهایی به نفع آنچه که جنبش سبز می‌خواندند، دعوت شدند.

صفار هرندی در ابتدای سخنان خود در واکنش به هیاهوی حامیان موسوی گفت: این کار عادت تاریخی دوستان شما است و حتی به یاد داریم که شما،‌خاتمی محبوب خود را نیز در همین دانشگاه هو کردید. البته این کار زمانی آغاز شد که خاتمی به انحراف اصلاحات اشاره کرد.

تبعیت از رای 24 میلیونی کودتاست یا 13 میلیون؟

اگر نقش دولت نهم فقط همین باشد که این امیدواری را برای موسوی ایجاد کرده که در سال 88 نیز می‌تواند از گفتمان انقلاب استفاده کند، باید به آن دست مریزاد گفت.

وی با انتقاد از شعارهایی که 24 میلیون رای‌دهنده به احمدی‌نژاد را فریب‌خورده می‌خواند،‌ تصریح کرد: من پیشنهاد می‌کنم دوستان بسیج با هزینه‌ شخصی بنده زمینه مسافرت این دوستان به مناطقی در جنوب کرمان را فراهم کنند تا اینها نیز تفاوت دولت نهم را با دولت‌های قبلی درک کنند.

صفارهرندی خطاب به هواداران موسوی گفت: شما با این اقداماتتان کار موسوی را سخت نکنید چون اکنون خودش به دنبال فردی می‌گردد که از این بن‌بست خارج شود پس شما به او کمک کنید تا این فضاحت را جمع کند.

به گزارش رجانیوز، برگزارکنندگان این مراسم نیز گویا با آگاهی از همین برنامه اخلال، در ابتدای برنامه تریبون آزادی تدارک دیده بودند تا افراد نختلف بتوانند قبل از هرگونه بی‌نظمی آزادانه نظرات خود را بیان کنند.

با این حال، جمعی از دانشجویان هوادار موسوی که گویا به بی‌قانونی عادت کرده‌اند، حتی در بین برگزاری این تریبون نیز نتوانستند به‌صورت آرام، نظرات طرف مقابل را بشنوند و خود نیز چنانچه استدلالی دارند، بیان کنند.

برخی دانشجویان انجمن اسلامی این دانشکده از روز قبل مطالبی را بر روی تابلوی برد انجمن خود علیه سخنرانان این نشست از جمله محمدحسین صفار هرندی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی دولت نهم نصب کرده بودند.

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۳٠ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

یک نکته‌ى مهم در کارهاى پژوهشىِ قرآنى این است که فردى که میخواهد در طریق کار قرآن حرکت بکند، دل را براى مواجهه‌ى با حقیقت ناب قرآنى آماده کند؛ یعنى آن پاکیزگى دل. اگر دل پاکیزه نباشد، آماده‌ى پذیرش حق و حقیقت از زبان قرآن نباشد، دلبسته‌ى مبانى غیر اسلامى و غیر الهى باشد، با قرآن مواجه بشود، از قرآن استفاده‌اى نخواهد کرد. اینى که قرآن میفرماید که: «یضلّ به کثیرا و یهدى به کثیرا»،(١) خوب، اضلال به قرآن چرا؟ حالا هدایت به قرآن معلوم، اما اضلال به قرآن چرا؟ این به خاطر این است که: «و أمّا الّذین فى قلوبهم مرض فزادتهم رجسا الى رجسهم»؛(٢) آن کسانى که در دلشان مرض هست، وقتى قرآن را میخوانند، بر آن پلیدى درونى آنها افزوده خواهد شد. این آیه‌ى قرآن یا سوره‌ى قرآن، پلیدى آنها را افزایش خواهد داد. این پلیدى چیست؟ این «فى قلوبهم مرض» چه مرضى است؟ این مرض یعنى همان بیمارى‌هاى اخلاقى. وقتى دچار حسدیم، وقتى دچار بدخواهى هستیم، وقتى دچار حرصیم، وقتى دچار دنیاطلبى هستیم، وقتى شهوات بر ما غلبه دارد، وقتى قدرت‌طلبى‌ها بر ما غلبه دارد، وقتى حق‌کشى  و ندیدن حق، کتمان حق بر روح ما، بر دل ما غلبه دارد، از قرآن استفاده نمیکنیم. ضد آنچه که باید قرآن به ما بدهد، از قرآن ضد آن را دریافت میکنیم. باید به خدا پناه برد. مى‌بینید گاهى بعضى آیه‌ى قرآن را میخوانند براى کوبیدن اسلام! براى کوبیدن جمهورى اسلامى! براى نابود کردن فضائلى که جمهورى اسلامى در اختیار ما قرار داده است! باید پاکیزه با قرآن مواجه شد تا نور قرآن و تذکر قرآنى در دل ما بگیرد و بتوانیم ان‌شاءاللَّه از آن استفاده کنیم.


١) بقره: ٢۶
٢) توبه: ١٢۵

 

یخشی از بیانات مقام معظم رهبری در دیدار جمعی از بانوان قرآن پژوه - ٢٨ مهر ٨٨

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۳٠ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()
یک شرکت بزرگ قصد استخدام تنها یک نفر را داشت. بدین منظور آزمونی برگزار کرد که تنها یک پرسش داشت. پرسش این بود :
شما در یک شب طوفانی سرد در حال رانندگی از خیابانی هستید. از جلوی یک ایستگاه اتوبوس در حال عبور کردن هستید. سه نفر داخل ایستگاه منتظر اتوبوس هستند. یک پیرزن که در حال مرگ است. یک پزشک که قبلاً جان شما را نجات داده است. یک خانم/آقا که در رویاهایتان خیال ازدواج با او را دارید. شما می‌توانید تنها یکی از این سه نفر را برای سوار نمودن بر گزینید. کدامیک را انتخاب خواهید کرد؟ دلیل خود را بطور کامل شرح دهید:

پیش از اینکه ادامه مطلب را بخوانید شما نیز کمی فکر کنید ....ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ۳٠ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

موسوی با نقل حدیثی از امام صادق (ع) گفت: "از امام صادق (ع) پرسیدند آیا ممکن است یک مومن دزدی بکند؟ ایشان فرمودند ممکن است دزدی بکند و در آن موقع از خدا دور می‌شود و با توبه گناهش بخشوده می‌شود و چند گناه دیگر در این حدیث شمرده می‌شود. سوال می‌شود که آیا مومن ممکن است دروغ بگوید؟ می‌گوید «لا ولله لا ولله»، آیا ممکن است جلوی مرد ما با این کثرت و فراوانی چیز آشکاری که سند در مورد آن وجود دارد و غیر ممکن است از آن را تردید کند، انکار کنیم ؟"

این جملات مربوط به مناظره موسوی و کروبی بود.

اگر یادتان باشد احمدی نژاد در مناظره با کروبی یک نمودار به نام نمودار ضریب جینی نشان داد که میرحسین در مناظره بعدی آن را دروغ و غلط جلوه داد و نمودار باصطلاح درست را هم در معرض دید بینندگان قرار داد... اما واقعیت چه بود؟

به دو عکس زیر توجه کنید... احتمالا تفاوت دو نمودار را که دور آن با مستطیل قرمز خط کشیده شده است را به خوبی مشاهده می کنید.

(در صورت عدم نمایش تصاویر لطفا نظر بگذارید)


نمودار احمدی نژاد

 

نمودار اول

 

بله درست است نموداری که میرحسین نشان داده هرچند ظاهری شبیه به نمودار احمدی نژاد دارد ولی دقیقا همان نمودار نیست نقطه تفاوت این دو نمودار در سالهای آنهاست نموداری که احمدی نژاد نشان داده نمودار مربوط به متوسط ضریب جینی دولت های قبل و دولت نهم است. البته در این نمودار سال 87 بطور جداگانه و با رنگ قرمز رسم شده است. اما نموداری که میرحسین ادعا می کند که احمدی نژاد آن را نشان داده یک جعل بسیار ماهرانه از همان نمودار است چرا که شکل نمودار را حفظ کرده ولی اعداد مربوط به سال ها را عوض کرده یعنی به جای عبارات "سال 76 تا 79" ،‌"سال 80 تا 83" و "سال 84 تا 86" در نمودار جعلی خود به ترتیب عبارات "1384" ، "1385" و "1386" را قرار داده... خوب معلوم است که به این ترتیب نموداری که میرحسین نشان می دهد به هیچ وجه نه با نمودار احمدی نژاد و نه با ارقام واقعی تطابقی ندارد.

به ادامه مطلب توجه کنید...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ دوشنبه ٢٧ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

حتما این جمله یا بهتر بگم شعار معروف رو شنیده اید که "زنده باد مخالف من!"

این شعار فوق العاده لوکس و مشتری جمع کن اصلاحاتی هاست که معنای اون هم کاملا واضحه "مخالفان و منتقدان هرچه دوست دارند بگویند.. اصلا انسان باید گوش شنیدن نقد دیگران را داشته باشد... همه در اظهارنظر آزادند حتی اگر مخالف ما باشند"

نکته: از نظر تئوری من با اصل این قضیه مخالف نیستم... اما به وجود چارچوب های لازم در این مورد معتقدم. که این بحث مفصلی است که بماند...

این شعار جذاب و دلفریب و قشنگ ظاهرا که هیچ ایرادی نداره (ما هم اینجا کاری با ایراداش نداریم) اما مسئله جالب اینه که دقیقا همان کسانی که این شعار را می دادند خودشان واضح ترین ناقضین آن بودند. البته چون خودشان مبدع این شعار بودند هر وقت کسی به آنها ایراد می گرفت می گفتند که "اِ اِ اِ... تو می خوای آزادی بیان رو از ما بگیری و ..." اما وقتی خودشان آن را نقض می کردند کسی نمی توانست حرفی به آنها بزند که "بابا ما خودمون طرفدار آزادی بیان هستیم.. تو داری از ما ایراد می گیری... هه هه هه... هه هه هه..."

نکته بی ربط: دیدید آمریکا که خودش شعار مبارزه با تروریست داده، بزرگترین حامی تروریسته!!! تازه رئیس جمهورش هم جایزه صلح میگیره!!! البته واقعا اگه قرار بود اوباما جایزه نوبل رو بگیره، همون بهتر که جایزه رو میدادن به کروبی (لااقل کروبی شجاع هست!)

ادامه مطلب رو بخونید...ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٢٦ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

بی قرار توام ودر دل تنگم گله هاست

آه بی تاب شدن عادت کم حوصله هاست

مثل عکس رخ مهتاب که افتاده در آب

در دلم هستی وبین من وتو فاصله هاست

آسمان با قفس تنگ چه فرقی دارد

بال وقتی قفس پر زدن چلچله هاست

بی تو هر لحظه مرا بیم فرو ریختن است

مثل شهری که به روی گسل زلزله هاست

باز می پرسمت از مسئله دوری وعشق

وسکوت تو جواب همه مسئله هاست

شاعر: فاضل نظری

از وبلاگ دوستانه

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

محمدعلی انصاری، رییس مؤسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی، در واکنش به اظهارات محمد جواد لاریجانی درباره سید حسن خمینی بیانیه‌ای صادر کرد. در ابتدای نامه‌ی وی آمده است: جناب آقای دکتر محمدجواد لاریجانی، لطفاً تأمل بیشتری بر اهداف حرمت‌شکنان دودمان حضرت امام خمینی (س) بنمایید. چند گاهی است ملت ایران موجی از تخریب و شایعه و بعضاً اهانت را علیه بیت شریف امام خصوصاً حضرت حجت‌الاسلام والمسلمین آقای حاج سیدحسن خمینی مشاهده می‌کند.

این در حالی است که لاریجانی در آن مصاحبه درباره سید حسن خمینی تنها دو سه جمله گفته بود. بخش مورد نظر درباره سید حسن خمینی به نقل از سایت نوروز:
ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ۱٩ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

مطلع شدم که تعدادی از هواداران جنبش سبز شیخ مهدی کروبی معروف به شجاع! را به عنوان کاندیدای جایزه صلح نوبل معرفی کرده اند و سعی در تشکیل یک طومار اینترنتی  برای این درخواست خود دارند!

فکر کن کروبی بشه برنده جایزه نوبل!!!

در مورد کروبی شجاع! قهرمان ایران! رستم زمان! قبلا یه پستی نوشته بودم، اتفاقا در شجاعتت ایشون خوبه دوباره یه مروری بکنید:

یا شیخ شجاعتت کو؟

 

نوشته شده در تاريخ سه‌شنبه ۱٤ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

در پست قبل یعنی اصل 3 قانون اساسی و ترازوی 2 کفه‌ی عدالت مسئله عدم رسیدگی به جرایم خواص مورد سوال واقع شده بود. اما نکته مهمی در اینجا وجود دارد که فقط من آنرا عرض می کنیم و هیچ نتیجه گیری ای انجام نمی دهم. احتمالا بعد از خواندن این مطلب کوتاه خواهید پرسید "بالاخره که چی؟"

خوب برویم سر اصل مطلب...

قضیه از همینجا شروع می شود: عوام و خواص... خوب از اسم اینها معلوم است که تفاوتشان چیست. عوام، عوام اند و خواص هم خواص اند. اما یعنی چه؟

در واقع خواص برخلاف عوام، از شهرت و جایگاه مردمی برخوردارند. البته شهرت هم زاییده جایگاه مردمی است اما تفاوت آن در این است که شهرت می تواند خوب یا بد باشد (یعنی اینکه شخص می تواند به صفات نیک مشهور باشد یا به صفات بد)، درحالیکه جایگاه مردمی زمانی کاربرد می یابد که شخص در بین مردم (یا عده ای از مردم) مورد قبول باشد یا به عبارتی اشتهار به صفات نیک داشته باشد. البته تفاوت دیگر این دو در نوع کاربردشان است. مثلا در سیاست جایگاه مردمی بسیار مهم است در حالیکه در ورزش یا هنر شهرت کفایت می کند. اما ماهیتا این دو به هم مربوط اند.

مثل اینکه از بحث اصلی منحرف شدم. بله دوستان آنچه که خواص از آن برخوردارند مسئله مهمی است به نام جایگاه مردمی که نمی توان از آن عبور کرد. بنابراین در برخورد با خواص باید با احتیاط عمل نمود.

البته در سابقه تاریخی انقلاب، مواردی از برخورد با خواص دیده می شود اما در اکثر موارد اغماض هایی هم به چشم می آید که یا به دلیل کوتاهی قضاوت کنندگان بوده یا به دلیل عدم وجود مدارک کافی... مثلا شیخ منتظری که تنها برخوردی که با او شد این بود که از سوی امام طرد شد، یا همین کرباسچی یا برخی که در قائله شهرام جزایری دمشان گیر بود...

پس خواص یک چیزی دارند که عوام ندارند: جایگاه مردمی

حال خودتان نتیجه بگیرید که راه منطقی و درست برخورد با این دسته چگونه است؟ به نظر می رسد اولین پاسخ این است که تلاش شود تا جایگاه مردمی این افراد کمرنگ تر شود. اگر اینطور فکر می کنید، و خواستار محاکمه خواص هستید تلاشتان را در این جهت انجام دهید. البته ممکن است شما ایده و راه حل بهتری داشته باشید. اگر اینطور است بفرمایید...

نوشته شده در تاريخ شنبه ۱۱ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

این مطلب را به نقل از رجانیوز قرار می دهم. این مقاله سعی دارد با بیان تخلفات متعدد انجام شده توسط برخی خواص و با نسبت دادن آن به افراد عامه، البته بصورت فرضی، و تعیین حداقل مجازات فرضی برای تخلف صورت گرفته، عدم اعمال مجازات بر خواص را زیر سوال ببرد. گزیده ای از این مقاله به شرح زیر است:

"طبق بند 14 اصل سوم قانون اساسی:

جمهوری اسلامی ایران موظف است برای نیل به اهداف ذکر شده در اصل دوم قانون اساسی نسبت به تامین حقوق همه جانبه‌ی افراد از زن و مرد و ایجاد امنیت قضایی عادلانه برای همه و تساوی عموم در برابر قانون اقدام کند.

فرض مسئله:

بنده یک فرد ایرانی هستم با یک شغل عادی (معلم، راننده، کشاورز، نانوا،...) که دارای رانت و یا آشنایانی در مراکز قدرت کشور نیستم.

پرسش یکم:

چنان چه در جدول زیر شرایط موجود در ستون ((شرایطِِ من)) را احراز کنم، حداقل مجازات و یا کمترین واکنشی که قوه‌ی قضاییه (فرضاً از طریق مدعی العموم) در قبال بنده خواهد داشت چه خواهد بود؟ لطفا مسئولان محترم قوه‌ی قضاییه این مجازات ِ حداقلی را در برگه ای که در ستون ((مجازات ِ من)) قرار دارد وارد فرمایند.

پرسش دوم:

چنان چه دقیقاً همین جرم مرا دیگرانی که نام آن ها در جدول زیر آمده است مرتکب شده و شرایط موجود در ستون ((شرایطِِ دیگران)) را احراز کرده باشند، حداکثر مجازات و یا کمترین واکنشی که قوه‌ی قضاییه تا کنون در قبال ایشان داشته چه بوده است؟ لطفا این مجازات ِ حداکثری را نیز در برگه ای که در ستون ((شرایطِِ ِ دیگران)) قرار دارد وارد فرمایند.

درخواست:

چنان چه نتیجه ی به دست آمده در هر دو برگه از یک ردیف کاملا مشابه بود و ((اقدام قوه‌ی قضاییه نسبت به من)) با ((اقدام قوه‌ی قضاییه نسبت به دیگران))کاملاً برابر و یکسان بود آن گاه در هر یک از ردیف های آخرین ستون (آیا مجازات ها برابر است) واژه‌ی آری و در غیر این صورت واژه‌ی خیر را تعیین فرمایند.

اگر نهایتاً تمام پاسخ های آری بود آن گاه نگارنده خواهد پذیرفت که عموم در برابر قانون یکسان‌اند و امنیت قضایی عادلانه برقراراست. (توجه فرمایید بنا را بر این گذارده ایم که که چنان چه حداکثر مجازات دیگران با حداقل مجازات من برابر شود آن گاه بپذیریم که عموم در برابر قانون یکسان اند!)"

جدول کامل در ادامه مطلب

 ادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ جمعه ۱٠ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

حضور عناصر ضد انقلاب اعم از سازمان منافقین ، سلطنت طلبان و گروه های معاند دیگر ، به گفته ایرانیان مقیم و برخی از دوستان که در سال های قبل هم در هیات حضور داشتند، هیچ افزایشی از نظر تعداد نداشت. هر روز صبح و بعد از ظهر حدود دویست نفر در برابر مقر سازمان ملل و شب ها هم حدود صد نفر در برابر هتل محل اقامت جمع می شدند و شعار می دادند. تنها تفاوت امسال این جماعت ، رنگ سبز لباس ها و مچ بندهایشان بود. هر بار که ما قصد داشتیم به جلسات سازمان ملل برویم و یا داخل هنل شویم ، شعار دادن های این جماعت هم آغاز می شد. در هیات امسال برای بار اول دو روحانی (بنده و آقای میز تاج الدینی) نیز همراه رییس جمهور در هیات حضور داشت و همین موضوع سبب شد تا در مواقعی که ما قصد تردد به هتل را داشتیم ، شعار دهندگان ماهیت حقیقی خود را بیشتر نشان دهند. شاید تلخ ترین لحظات نیز همین اوقات بود نه به دلیل توهین آنها به ما بلکه به خاطر فحش و ناسزاها به پیامبر خدا و اهل بیت و رهبر فقید انقلاب که از زبان برخی از این سبزپوشان و جماعتی که عکس موسوی را به دست داشتند ، جاری می شد و البته به هیچ وجه مورد اعتراض دیگر شرکت کنندگان قرار نمی گرفت!

 

با دیدن این صحنه ها واقعا برای امثال آقای موسوی و خاتمی که هر دو سیدند تاسف خوردم ، برای خط امامی که اینها دم از آن  می زنند. بارها گفته ام که این چه خط امامی است که از بوش ، اوباما ، مرکل ، سارکوزی ، ربع پهلوی ، رجوی گرفته تا صدای آمریکا و صدای اسرائیل و رادیو منافقین و شبکه های ماهواره ای ضد انقلاب دم از آن می زنند؟

 

شاید گفته شود که این جماعت چه ارتباطی با موسوی و خاتمی دارند، قطعا آنها هم از ناسزا به اهل بیت ناراضی اند ، بله قطعا چنین است اما آیا آنها از خود نمی پرسند که چرا این جماعت هتاک به آنها دل خوش کرده اند و با نمادهای آنها به این میادین می آیند !؟ اصلا وقتی نمادی را تا این اندازه دست مالی کردند و به کثافت آغشته شد ، آیا هم چنان باید به عنوان راه سبز امید از آن نام برد و نباید از آن اعلام برائت کرد؟ سال 1380 را به یاد آوردم که آقای خاتمی در انتخابات هشتم ریاست جمهوری برای بار دوم به ریاست جمهوری رسید و جماعتی از حامیانش در قم در حالی که شادی می کردند ، با دیدن روحانیون به تمسخر آنها می پرداختند! عمامه به سری رای آورده بود ، اما عمامه به سران مورد اهانت قرار می گرفتند؟! فاعتبروا یا اولی الابصار.

 

منبع: ناسزا به پیامبر با پرچم سبز در نیویورک! از www.rasaee.ir

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

ائمّه ـ علیهم السّلام ـ براى این روزهاى پر فتنه تکلیف ما را مشخّص کرده اند، و ما را حیران و سرگردان به حال خود وا نگذاشته اند. فرموده اند در صورت اختلاف، با حزب و فرقه اى باشید که با على ـ علیه السّلام ـ است.

سؤال: فرض این است که همه ى احزاب و فرقه ها از على و راه و خط على ـ علیه السّلام ـ دم مى زنند، در این صورت تکلیف چیست؟

جواب: باید با عینک احتیاط راه رفت و خوب تشخیص داد کدام اقرب به على و مرام على ـ علیه السّلام ـ و راستگوتر است؛ و در صورت شک، توقف و احتیاط نمود. لذا فرموده اند:
تَمَسَّکُوا بِالاْءَمْرِ الاْءَوَّلِ.» به راه و رسم نخست عمل کنید. (1)
یعنى باید به یقینیات عمل کنیم، نه این که اهل عمل نباشیم و از این گوش بشنویم و از آن گوش به در کنیم؛ و در موارد غیر یقینى و مشکوک، مأمور به احتیاط هستیم.


1.ر.ک: بحارالانوار، ج 52، ص 132 و 133؛ ج 52، ص 149؛ الغیبة نعمانى، ص 158 و 159؛ کمال الدّین، ج 2، ص 348 و 351.

آیة الله العظمی بهجت (ره)

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۸ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

هفته گذشته مستندی از شبکه سه پخش شد که جریانات سیاسی پیرامون مسئله هسته ای ایران و روند مذاکرات هسته ای رو به نمایش گذاشت. در اینجا قصد ندارم که توضیح زیادی راجع به مستند بدم بهتره که خودتون ببینید. برای همین لینک دانلودش رو اینجا می گذارم:

قسمت اول (12.6MB)

قسمت دوم (12.6MB)

قسمت سوم (12.6MB)

قسمت چهارم (12.7MB)

قسمت پنجم (12.6MB)

قسمت ششم (10.0MB)

این مستند بسیار جالب است و توصیه می کنم که حتما اون رو دانلود کنید و ببینید.

 

 

ته دیگ: استقلال یعنی اینکه خودمان برای خودمان تصمیم بگیریم، نه اینکه دیگران برای ما تعیین تکلیف کنند.

 

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٥ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

از طریق یکی از دوستان ایمیلی به من رسید که یک معمای جالب و البته سرکاری! توش بود. من هم اون معما رو اینجا میارم:

یک فیل پنج تا موز داره و گرسنه هم هست. اما هنوز موزها رو نخورده. فکر می کنید چرا؟

 

بقیه ماجرا رو توی ادامه مطلب بخونیدادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٥ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

یک پیرمرد بازنشسته، خانه جدیدی در نزدیکی یک دبیرستان خرید. یکی دو هفته اول همه چیز به خوبی و در آرامش پیش میرفت تا این که مدرسه ها باز شد. در اولین روز مدرسه، پس از تعطیلی کلاس‌ها سه تا پسر بچه در خیابان راه افتادند و در حالی که بلند بلند با هم حرف می زدند، هر چیزی را که در خیابان افتاده بود شوت می‌کردند و سر و صدای عجیبی راه انداختند. این کار هر روز تکرار می شد و آسایش پیرمرد کاملاً مختل شده بود. این بود که تصمیم گرفت کاری بکند.

روز بعد که مدرسه تعطیل شد، دنبال بچه ها رفت و آنها را صدا کرد و به آنها گفت: «بچه ها شما خیلی بامزه هستید و من از این که می‌بینم شما اینقدر نشاط جوانی دارید خیلی خوشحالم. من هم که به سن شما بودم همین کار را می‌کردم. حالا می خواهم لطفی در حق من بکنید. من روزی 1000 تومان به هر کدام از شما می دهم که بیایید اینجا، و همین کارها را بکنید.» بچه ها خوشحال شدند و به کارشان ادامه دادند. تا آن که چند روز بعد، پیرمرد دوباره به سراغشان آمد و گفت: «ببینید بچه ها متأسفانه در محاسبه حقوق بازنشستگی من اشتباه شده و من نمی‌تونم روزی 100 تومان بیشتر بهتون بدم. از نظر شما که اشکالی نداره؟»

بچه ها گفتند: « 100 تومان؟ اگه فکر می‌کنی ما به خاطر روزی فقط 100 تومان حاضریم این همه بطری نوشابه و چیزهای دیگه رو شوت کنیم، کور خوندی. ما نیستیم...»

و از آن پس پیرمرد با آرامش در خانه جدیدش به زندگی ادامه داد.

 

شما چه تفسیر مدیریتی یا سازمانی از این حکایت دارید؟

 

منبع: (متاسفانه منبع اصلی این داستان را پیدا نکردم)

نوشته شده در تاريخ یکشنبه ٥ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

دیشب رئیس جمهور بار دیگر با سخنرانی فوق العاده خود نظام نا کارآمد بین الملل را به باد انتقاد گرفت و بار دیگر چهره زشت جنایتکاران صهیونیست را به درستی برای مردم دنیا تشریح کرد.

اگرچه هیئت آمریکایی در جلسه حاضر بودند اما بعد از چند دقیقه که سخنان رئیس جمهور به مذاقشان خوش نیامد فرار را بر قرار ترجیح دادند و جلسه را ترک کردند. چند کشور اروپایی مثل انگلیس که اگرچه آنها هم مورد انتقاد رئیس جمهور واقع شدند، اما به سبک کاسه داغ تر از آشی حرکت هیئت آمریکایی را دنباله روی کردند.

اسرائیلی ها هم که طبق معمول نبودند تازه اگر هم می بودند باید آنها را می انداختند بیرون. اصلا چه معنی دارد که صهیونیست غاصب، صندلی های سازمان ملل را هم غصب کند. این موجودات نجس در بیرون از ساختمان یک تجمع چند میلیارد نفری! را با حضور جمعیت انبوه 150 نفری به راه انداخته بودند که با نمادهای سبز شکل جلبکی خاصی به محیط اطراف سازمان ملل داده بودند. تازه جالب اینجاست که خیلی از این ایرانیان سبزپوش حتی ایرانی هم نبودند. (احتمالا صهیونیست ها آن دور و برها چهار تا آدم بدبخت بیچاره پیدا کرده و یه پولی بهشون داده بودند تا بیان قاطی جمعیت.) یه جایی شنیدم که شمار بیانیه هایی که سازمان ها و رسانه های ضد انقلاب برای این دعوت مردم به این تجمع منتشر کرده بودند از تعداد شرکت کننده ها بیشتر بوده! جالبه نه!

طرح مسئله انتظار و دعوت رهبران کشورها به پیروی از انبیا الهی هم از ارکان اصلی سخنان رئیس جمهور و مبتنی بر گفتمان انقلاب بود که باید با پیگیری آن از سوی مسئولان و رسانه ها به خوبی به مردم دنیا معرفی و شناسانده شود. باید توجه داشت این مسائل از اجزاء لاینفک حکومت الهی و لازمه سعادت جوامع انسانی هستند.

"زنده باد عشق و معنویت، زنده باد صلح و امنیت و زنده باد عدالت و آزادی" (= زنده باد احمدی نژاد)

متن کامل سخنرانی رئیس جمهور

دانلود فیلم سخنرانی:

قسمت اول (10.8MB) - قسمت دوم (10.8MB)

قسمت سوم (10.8MB) - قسمت چهارم (14.4MB)

نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

تو این پست نماهنگ بسیار زیبای "عشق یعنی یه پلاک که زده بیرون از دل خاک" که به مناسبت هفته دفاع مقدس پخش شد رو گذاشتم.

یادآوری می کنم که این نوحه رو حاج محمود کریمی با سبک بسیار زیبا و صدای فوق العاده اش خونده. ضمنا ایشون این نوحه رو شام غریبان 87 در محضر مقام معظم رهبری هم خونده بودند.

برای دانلود به ادامه مطلب برویدادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ پنجشنبه ٢ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

در جایی به لینکی برخورد کردم به نام "ده عکسی که شاید باور نکنید نقاشی باشند!" فکر می کنم نیازی به توضیح نداره فقط کافیه عکس ها رو ببینید:

 

 

ادامه در ادامه مطلبادامه مطلب...
نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()

پیشتر پستی رو با عنوان "انتخابات عادلانه یا نظرسنجی ناعادلانه!" در مورد نظرسنجی اینترنتی cnn گذاشته بودم که به لزوم معتبر بودن جامعه هدف در اعتبار نتیجه یک نطرسنجی اشاره کردم. اما اخیر در خبرگزاری فارس خبری با عنوان "83 درصد ایرانیان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری اعتماد دارند" برخورد کردم که این نظرسنجی توسط مرکز نظرسنجی world public opinion انجام شده. بخشی از نتایج این نظرسنجی بصورت زیر بوده:

"... 83 درصد ایرانیان به نتایج انتخابات ریاست جمهوری ایران که به انتخاب مجدد "محمود احمدی‌نژاد " منتهی شد، اعتماد دارند البته 62 درصد اعلام کردند که اطمینان بسیار زیادی به نتایج اعلام شده دارند.
نظرسنجی این مرکز از یکهزار و 3 شهروند ایرانی صورت پذیرفته است.
ورلد پابلیک آپینیون مدعی است که در این نظر سنجی 63درصد پاسخ دهندگان خواستار از سرگرفته شدن روابط دیپلماتیک با آمریکا شده‌اند. از این تعداد 18درصد از برقرار مجدد رابطه با آمریکا به شدت حمایت کردند و 27درصد نیز مخالفت خود را برای برقراری ارتباط با آمریکا اعلام کردند.

..."

نکته ای که می خوام بگم اینه که همانطور که گفتم ملاک درستی یک نظرسنجی انتخاب مناسب جامعه هدف هست. به این معنی که اولا تعداد افراد به اندازه کافی باشه ثانیا پراکندگی افراد در مجموعه به شکل خوبی باشه.

طبیعیه که هرچه تعداد افراد بیشتر باشه نتیجه نطرسنجی از اعتبار بیشتری برخوردار میشه به شرط اینکه این افراد در مناطق مختلف پراکنده باشند. البته این مطلب هم کاملا واضحه.

ضمنا برای هر کار آماری از جمله نظرسنجی "صحت" مورد بحث قرار نمیگیره بلکه "اعتبار" اون مهمه. (به دلیل اینکه در کار آماری قطعیت وجود نداره و نتیجه نمی تواند به عنوان یک نتیجه قطعی مورد استفاده باشد.) یعنی نمی توانیم بگوییم که این نظرسنجی صحیح است یا غلط. بلکه فقط می توانیم بگوییم که اعتبار این نظرسنجی کم یا زیاد است به معنی که به احتمال کم یا زیاد نتیجه نطرسنجی به آمار واقعی نزدیک است. اعتبار نظرسنجی هم با توجه به معیارهایی که گفته شد تعیین می شه.

اما با توجه به اینکه این نظرسنجی توسط یک موسسه نظرسنجی انجام شده که می دونه چطور اعتبار نظرسنجی های خودش در سطح بالا نگه داره به احتمال زیاد به نظر واقعی جامعه نزدیکه.

نوشته شده در تاريخ چهارشنبه ۱ مهر ۱۳۸۸ توسط مهدی | پيام ها ()